folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder İlkokul Öğretmenliği Nasıl Bir İştir

İlkokul Öğretmenliği Nasıl Bir İştir

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MinervaL
    MinervaL's avatar
    Erkek

Hocalar ben rahata kaçmayı seven tembel bir müridim :D

iş ararkende bunu gördüm.İş ulma sorunu yok.yarım gün iş ota boka tatil.. rahat şartlar vs..

sizce bu mesleğin olumsuz yanları neler.üniversitesinde okuyan varmı zor değildir diye düşünüyorum..fikrinizi bi aliyim dedim..

Konumu silenlere inat kürdüm
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fatal_Trag3dy
    Fatal_Trag3dy's avatar
    Dişi

Üniversitesini bilmem de...

Bir gün bütün akraba çocuklarını çağır min 3 saat bak,bakalım dayanma gücün ne derece var :P =))

Gerçi lisede ya da üst kademelerinde,olgunluğa erişmiş ya da erişme aşamasındaki bireylere söz geçirmesi daha zor;ama öğretmenliğin diğer mesleklere göre sınav dönemleri dışında aşırı bir yükü yok...

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MinervaL
    MinervaL's avatar
    Erkek

Fatal_Trag3dy bunu yazdı:
    -----------------------------

Üniversitesini bilmem de...

Bir gün bütün akraba çocuklarını çağır min 3 saat bak,bakalım dayanma gücün ne derece var :P =))

dayanmakta hiçb ir sorunum yok,birilerine bişiler öğretmeyi seven garip bi yapım var :D

yani ciddi derecede gelecek vadeden bir öğrenci görürsem evime çağarım beleş ders bile veririrm .. :)

siz biraz zorunlu görev tain falan onlar nasıl bahsetseniz .

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    o6u2
    o6u2's avatar
    Erkek
    zorunlu görev olayı senin kpss puanınla alakalı biraz hocam, tercih etceğin yere bağlı, istanbulda bile yapabilirsin doğu görevini.

http://kocaer.me
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    generous
    generous's avatar
    Erkek
    üniversite hayatında okuyabilceğin en rahat 4 yıllık bölümlerin başında gelir.Ama geçek hayatta yapacağın en zor mesleklerden biridirde.KPSS sitresi yok sözleşmeli yok asıl oldum stresi yok doğuya çıktı stresi falan filan,ee tabi gençken çocuklarla ğraşmak insana bir yere kadar zevkli geliyor ama bir yaştan sonrada 1.sınıf ölüm gibi gelir adama

Boş sayfaya imza atmam!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MinervaL
    MinervaL's avatar
    Erkek

o6u2 bunu yazdı:
    zorunlu görev olayı senin kpss puanınla alakalı biraz hocam, tercih etceğin yere bağlı, istanbulda bile yapabilirsin doğu görevini.

yani biraz açsan su işi hocam.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    o6u2
    o6u2's avatar
    Erkek
    MinervaL bunu yazdı:

o6u2 bunu yazdı:

yani biraz açsan su işi hocam.

hocam ünide bölümden mezun olduktan sonra kpss (kamu personeli seçme sınavı)na girmeden öğretmenlik yapamazsın zaten.bu sınav sonrasında da aynı öğrencilerin yaptığı gibi okul tercih ediyorsun, seni tercihlerine göre atıyorlar.eğer güzel bi kpss geçirmişsen zorunlu görevini istanbulda dahi yapabilirsin.bunu demek istedim açık aslında.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    o6u2
    o6u2's avatar
    Erkek
    gerçi kpss sisteminde fena torpiller dönüyor istanbul 40. sı olan bir öğretmenim istediği okula yerleşememişti.hayat garip.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    generous
    generous's avatar
    Erkek
    pek torpil donduğunue inanmıyorum cunku tamamen bilgisayar ataması ile olan bişey bu bunda torpil donuyosa öss'de donuyordur.Hocanın durumuna gelince atanmaması birkaç şeye bağlı olabilr.

Boş sayfaya imza atmam!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MinervaL
    MinervaL's avatar
    Erkek

ya ben aslında sunu istiyorum,16 yıl verip okuduktan sonra rahat edeyim..

hangi mesleğe baksam yok tain iş bulma sorunu vs.. vs.. o yüzden de hala bir meslek bulamadım.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    o6u2
    o6u2's avatar
    Erkek
    generous bunu yazdı:
    pek torpil donduğunue inanmıyorum cunku tamamen bilgisayar ataması ile olan bişey bu bunda torpil donuyosa öss'de donuyordur.Hocanın durumuna gelince atanmaması birkaç şeye bağlı olabilr.

dönüyor hoca dönüyor, kpssyi ösym değil milli eğitim yapıyor ve sınava giren öğretmenler kaç doğru kaç yanlış yaptığını bile bilemeden direkt atanıyorlar.össyle aynı kulvarda değil.

2005 össde de birçok kişinin kimlik numarası yanlış gelmişti össde optik formda.konuyla alakalı değil ama, mesela diyelim senin çok iyi bi öğrenci olduğun biliniyorsa sana bir işadamının bir ünlünün ne bileyim bir milletvekilinin oğlunun kızının kimlik numarasıyla geliyordu optik form, şayet dikkatlice kontrol etmediysen başkası yerine girmiş sayılıyordun.

kısaca torpil yapılmak istendiğinde her şekilde, şerefsizliğin her türlüsü yapılıyor bu ülkede..

minerval konunu biraz dağıttım sanırım özür dilerim hocam.

Toplam Hit: 4054 Toplam Mesaj: 29