folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder İlkokul Ve Liselerde Özürsüz Devamsızlık Hakkı 10 Güne Düşürüldü

İlkokul Ve Liselerde Özürsüz Devamsızlık Hakkı 10 Güne Düşürüldü

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    imlegend
    imlegend's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    c0nverse bunu yazdı

hocalar siz sanıyonuz ki her gün biz kafelere filan gidiyoz benim 15 gün devamsızlığım vardı oda okul ortamında ders çalışılamadığı için kütüphaneye gitmemden kaynaklı hepsi de yarım gün peki ben şimdi 10 gün okulun o sesli ortamında tenefüslerde nasıl ders çalışayım insaf ya 

Meslek Lisesine gitsen böyle demezsin. Neydi o işkence yılları 22 kişi bir yere ben ayrı bir yere.

Sınıfta

elemanın birisi vardı. 9.5 gün devamsızlığı vardı. O gün devamsızlık hakkını 20 güne çıkardılar çocuk direk okuldan kaçmıştı.

imlegend tarafından 08/Eyl/13 01:32 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    serhat8102
    serhat8102's avatar
    Erkek
    CenkSertoz bunu yazdı

Bu kötü bir şey değil ki,iyi bir şey.

buna aklı başında olan kötü demez zaten. dese dese liseliler der. o da cahillikten. (liseyi baştan oku desinler devamsızlık yaparsam camdan atsılar beni)

serhat8102 tarafından 08/Eyl/13 02:12 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iskarpin
    iskarpin's avatar
    Erkek

Çöp tenekelerinden futbol maçı için kale yapılan, raketi kendin getirmeli pinpon masasından başka bir sosyal/spor faaliyeti olmayan bir yerde bu yaştaki insanları 170 gün okulda tutmak vicdansızlıktır. Ne kadar yeterli orası da tartışılır ama yalnızca öğretim adına çalışmalar yapan Milli Eğitim Bakanlığı ismini derhal Milli Öğretim Bakanlığı olarak değiştirmelidir.

ne sevmektir ne sevilmek, en güzeli şırıl şırıl işemek..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Caliber
    Caliber's avatar
    Homo

Öğrencilik hayatım boyunca o kadar devamsızlık yapmadım bu süre bir senelik dilime indirilmiş çok mu amk? Bence gayet yeter de artar bile.

Tedbirsiz abdest bozmaya oturan, domala domala taş arar.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    koray
    koray's avatar
    Erkek

evde ne yapacaklar ki okumak güzeldir :D manitayla kaçış yok artık :))

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    slanger
    slanger's avatar
    Erkek
    c0nverse bunu yazdı
    saqeslanger bunu yazdı

ben liseliyim sene boyu 1 gün devamsızlığım var.benim okulda her devamsızlık yaptığın gün için 15 lira istiyolardı ama.hala istiyolar da benim okul değil artık malesef :D

öylr şry olmamalı ya hergün için 15lira mı bş dakka 15x15;300 amk okula 300 lira borcum oluyo o hesaba göre

servisinden yemeğine kadar bursluysa sike sike alıyolar hocam israf oluyomuş gitmediğimiz gün bizim yemeğimiz :((

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dentist
    Dentist's avatar
    Erkek
    Cesnist bunu yazdı
    opusdei bunu yazdı
    Wine bunu yazdı
    HoLyCat bunu yazdı

Eğitim için iyi bir adım. .

En azindan park ve cafe koselerinde okuldan kaçmış soytarilari goremeyecegiz...

aynen öyle bende bıktım bu veletlerden 

otobüse minibüse bineler bok varmış gibi gülerler bilmediğimiz birşeyin kafasını yaşıyormuş gibi taşkınlık yaparlar 

Koca 1 sene içerisinde ha 10 gün olmuş ha 20 gün olmuş sanki aralarında çok fark var da bunu bahane ediyorsunuz, neyin kafasını yaşıyorsunuz? O dediğinizin önlemini anca rapor konusunda alabilirlerdi aldılar da kaldı ki türkiyedeki öğrenci profillerini ve okul anlayışını da göz önünde bulundurduğumuzda sizin dediğiniz tamamen hayal kalıyor bugün lise sonları yok yazmıyorlar ben son senemden biliyorum okula 50 gün gitmedim hiçbirşey de olmadı bunun 30 günü raporsuzdu. Adamlar lise son sınava çalışıyor zannederek yok yazmıyor göz yumuyor ama çocuk dışarıda kafelerden çıkmıyor. 

Geçme notu 50'ye çekildiyse eğer bunun da bi çaresini düşünmeleri gerek sınıfta kalan öğrenci sayısı artacak. Bunu da milli eğitim ve okullar istemez. E o zaman ne yapılacak? Yazılıların ve sınavların kalitesi düşürülecek. Onlar düşürülürse ne olacak? Az çalışan da yüksek alır çok çalışan da. Bu sefer de emeğini harcayan adamın emeğine yazık olur ve öğrenci kalitesi düşer.

Sözlüler de kalkmış. Sözlüler kalktıysa asıl şimdi o veletler dışarılarda cirit atacak. Öğrenciyi okula bağlayan öğretmendi. Öğretmenin tek silahı da sözlüydü. Sözlü sayesinde öğrenci öğretmeni takıyordu. Şimdi sınıflarda ne olacak? Devlet okulunda benim öğretmenimin yüzüne bakmayacak öğrenci tarih derslerinde matematik çözecek öğretmene saygısızlık yapacak ve öğretmenin elinde hiçbir koz olmayacak. Her olaya da disipline veremez işin bir raconu var.

Devlet okulu ve devlet öğretmenleri itibarsızlaşıyor böyle öğrencinin gözünden düşüyor.

Dentist tarafından 08/Eyl/13 12:34 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Daniel-Koo
    Daniel-Koo's avatar
    Erkek

bence de iyi olmuş. 

bir de 45 değil de 50 almak gerekiyor geçmek için. bu sefer içten içe kuruntu olacak, dersten 50 alalımda geçelim devamsızlık yapmayalım da sınıfı geçelim :) 

çok yerinde. 

ne diyon?
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Darkparadise
    Darkparadise's avatar
    Dişi
    Wine bunu yazdı
    HoLyCat bunu yazdı

Eğitim için iyi bir adım. .

En azindan park ve cafe koselerinde okuldan kaçmış soytarilari goremeyecegiz...

aynen öyle bende bıktım bu veletlerden 

otobüse minibüse bineler bok varmış gibi gülerler bilmediğimiz birşeyin kafasını yaşıyormuş gibi taşkınlık yaparlar 

aynen katılıyorum. hatta keşke hiç devamsızlık olmasa. eğer sağlık söz konusuysa gitsin rapor alsın, onun dışında okul vakitlerinde okulda olsun öğrenciler..

serhat8102 bunu yazdı
    CenkSertoz bunu yazdı

Bu kötü bir şey değil ki,iyi bir şey.

buna aklı başında olan kötü demez zaten. dese dese liseliler der. o da cahillikten. (liseyi baştan oku desinler devamsızlık yaparsam camdan atsılar beni)

lise iyiydi bee. değerini bilmez yeni nesiller :D

Darkparadise tarafından 08/Eyl/13 14:27 tarihinde düzenlenmiştir

Dışarıda Issızlık Bensiz, Bendeyse Yalnızlık Issız...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek

Harika olmuş amk müthiş. süper be!

Artık kesinlikle sağda solda sürtmüyoruz liseli ahalisi olarak.

Teşekkürler bakanlık, teşekkürler ülkem. Senin için çok hayırlı bir genç olacağıma dair bir şüphen olmasın.

10.5 gün devamsızlık 6.5 günü sabahtan yarım gün? sebep? yoklamayı 10-30 sn arası kaçırmak...

On numara be! şuan süper teşvik oldum ders dinleyip test çözmeye.

Daha fazla strese mi sebep oluyor? yok yahu, meb en iyisini bilir ne yükü ne stresi.

end tarafından 22/Mar/17 02:52 tarihinde düzenlenmiştir

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
Toplam Hit: 6316 Toplam Mesaj: 51