folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder İmdaattt PCI ADSL MODEMMMMM

İmdaattt PCI ADSL MODEMMMMM

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    devilofhacker
    devilofhacker's avatar
    Erkek
    Ya dostum bu olay pis birşey, sanırım senden başkası yardım edemez.

Şimdi, uzun ama anlatayım...

E-con Pci, MC8000P olarak install olan bir dahili adsl modemim var. 1 hafta öncesine kadar herşey normaldi. Hızın kotalı kullanımlarda 512 ye çktığı günlere rastgeldi bu olay ve ben başlangıçta ona bağladım ama ilginçleşti ve bişeye bağlayamıyom şimdi. Bu modem, bağlantı kurulduktan sonra kendi kendine habire veri transferi yapıyo yaaa. sistem boşta. ne virüs ne trojen ne de baka bişi yok. çünki başta sorunu sisteme bulup yeniden kurdum XP-sp2 yi. yine aynı. bağlanıyorsun ve received-send kısmı ilk önce 10 bytelik, sonra 10 klık hızlarda sürekli veri transferi yapıyo. makinaya inen bişey yok, muhtelemen sürekli kontrol sinyali gönderiyor.

ama, makina açıkken, modemin driverini ve kendisini CDsinden kaldırıp tekrar kurup, yeniden bağlanınca herşey normal. asla boş veri transferi yok. anlamadım gitti. her makinayı açışta modemi kaldırıp yeniden kuruyom, sorunsuz çalışıyor. ama PC yi kapatıp açıp bağlanıyom, başlıyo veri transferi yapmaya boştayken. ADSL bağlantım sınırlı olmasa çok da şeyimde dicem ama, 15 dk. 45MB veri gidip geldiğini görünce çıldırdım. oysa gelen giden veri yok. sadece kontrol sinyalleri...

ilgilenen arkadaşlara teşekkürler.

DoH
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sanacasta
    sanacasta's avatar
    Erkek
    netlimiter die bir program var. sana yardımcı olacaktır.

https://twitter.com/ElliotticianRB
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    modem ayarlarından otomatik bağlanma özelliğini kapatırsan sorun çözülür.

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    bide şey yap başat--çalıştır---msconfig---den başlangıça bak anormal bi program varsa deaktivite et

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    devilofhacker
    devilofhacker's avatar
    Erkek
    Netlimiter inceledim arkadaşım. ama sorun, pc nin istemsiz ver göndermesi ve alması. bu program sadece limit koymak için. ben download ya da upload hızını sınırlamak istemiyorum ki. yine de teşekkürler.

DoH
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    devilofhacker
    devilofhacker's avatar
    Erkek
    computerwolf
    computerwolf, otomatik bağlanmayı iptal etmenin ne gibi bir faydası olacak ki ? biraz açar mısın konuyu lütfen.

DoH
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sanacasta
    sanacasta's avatar
    Erkek
    netlimiter tüm programların download ve upload haraketlerini gösterebilir ve limitleyebilir. sonuçta sen bu olaya hangi programın neden olduğunu görebileceksin.

https://twitter.com/ElliotticianRB
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    devilofhacker
    devilofhacker's avatar
    Erkek
    COMPUTERWOLF, otomatik bağlanmayı iptal ettim. ve düzeldi. ama ne alaka ??????????

DoH
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    hoca bunun alakası mı var modem otomatik bağlanmazsa veride akışıda duracaktır...bukadar basit..bağlı olmayan modemden ne veri akışı beklersin....anlatabildimmi...

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    ayrıca şimdi şunu soruyorsan peki bu 45 mb a varan veri ne ne download ediyorum ben?...muhtemelen otomatik güncelleştirmeler açıktır arkada planda güncelleştirmeler yapıodur...yada bilgisayarın antivirüs programları varsa onların update programları çalışıyordur....

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    devilofhacker
    devilofhacker's avatar
    Erkek
    computerwolf, PCI modem kullanıyorum, internal...yani eski dial-up modemler gibi ben bağlamazsam ADSL ye, bağlanmaz.  farkında olmadan yardımcı oldun, teşekkürler. ama hala anlamadım neden oldu böyle birşey.

DoH
Toplam Hit: 3064 Toplam Mesaj: 14