folder Tahribat.com Forumları
linefolder Cep Telefonları, Gsm Operatörleri ve Mobil İnternet
linefolder IMEI Nolu Cihaz Klon Olarak Tesbit Edilmistir Uyari Gelen Cihazda Cift Hat Kullanilabilir Mi

IMEI Nolu Cihaz Klon Olarak Tesbit Edilmistir Uyari Gelen Cihazda Cift Hat Kullanilabilir Mi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

IMEI nolu cihaziniz klon olarak tesbit edildigi icin 1 ay sonra kapanacaktir uyarisi geldi.

E devletten cihazimi numaram ile eslestirdim. Ancak benim telefonum cift hat

2 sim var. Simdi biri 1 ay sonra calismayacak mi?

İkisinide nasil kullanabilirim ?

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Çalışırda sadece senin üstüne olan hatlar ile çalışır. Tüm hatlarla çalışsın istiyorsan imei attırman gerek.

Senin telefonun aynısından olan birisi imei numarasının sonundaki iki rakamı değiştirerek deneme yanılma yöntemiyle rastgele kayıtlı imei bulmaya çalışıyorlar. Aynısı başıma geldi. Kutulu sıfır gibi sakladığım koleksiyonluk Samsung E-250 yıllardır kullanılmadığı halde bloke olmuş.

Hayır amk çocuğu madem kopyaladın tek bir cihaza kopyala. 50 tane telefona kopyalıyorlar.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pompaci
    pompaci's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı

IMEI nolu cihaziniz klon olarak tesbit edildigi icin 1 ay sonra kapanacaktir uyarisi geldi.

1 sene önce geldi mesaj sevgili bakanımın klonarı kapatıcam diye tutturunca bizim telefon da tuttu zannetmiştim ama hala çalışıyo kapatıp açıyom gene çalışıyo öbür yuvaya takıyorum gene çalışıyo. velhasıl bende çalışıyo ama sende nolur bilemedim.

hayat boş pompala çoşşş :):)...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    pompaci bunu yazdı

1 sene önce geldi mesaj sevgili bakanımın klonarı kapatıcam diye tutturunca bizim telefon da tuttu zannetmiştim ama hala çalışıyo kapatıp açıyom gene çalışıyo öbür yuvaya takıyorum gene çalışıyo. velhasıl bende çalışıyo ama sende nolur bilemedim.

Bazen sistem buga girebiliyor. Ses çıkarma devam et.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

marka model nedir. faturalı mı. nerden aldın. 2. simide eşleştirmeyi denedin mi

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    mkyb bunu yazdı

Çalışırda sadece senin üstüne olan hatlar ile çalışır. Tüm hatlarla çalışsın istiyorsan imei attırman gerek.

Senin telefonun aynısından olan birisi imei numarasının sonundaki iki rakamı değiştirerek deneme yanılma yöntemiyle rastgele kayıtlı imei bulmaya çalışıyorlar. Aynısı başıma geldi. Kutulu sıfır gibi sakladığım koleksiyonluk Samsung E-250 yıllardır kullanılmadığı halde bloke olmuş.

Hayır amk çocuğu madem kopyaladın tek bir cihaza kopyala. 50 tane telefona kopyalıyorlar.

benim üstüme olan hatlar çalışacaksa sorun yok. ama e devlette tek bir telefonun eşlestirmesini yapıyor.

diğer hattı girmek istediğimde diğeri siliniyor

o yüzden dedim. eğer kendi hatlarıma olacaksa sorun yok ama işte telefonda çift sim var. 

*benimde eski telefonum e-250  idi. çok severdim bozuldu ama yine atamadım duruyor :)

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    pompaci bunu yazdı
    futurist bunu yazdı

inşaalah bendede öyle olur :)

hepte beni buluyor. bundan öncede adıma hat açmışlardı. 10 yıl kullanmışlar tesadüf öğrendim

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    zalimadam bunu yazdı

marka model nedir. faturalı mı. nerden aldın. 2. simide eşleştirmeyi denedin mi

general mobile

telefon dükkanından sıfır aldım. 5 yıl oldu

poşetine kadar kutusuna kadar saklamıştım ama içinden fatura çıkmadı.

şaşırdım alsaydım kesin saklardım. demekki benim boşluğuma gelmiş.

içinde garanti belgesi var ama dükkan kaşesi yok.

2. simi eşşlestir deyince diğeri siliniyor. e devlette tek bir hak var.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xxjokerxx
    xxjokerxx's avatar
    Erkek

2 sim olan telefonda 2 imei olur ikinci imeide klon olarak gözüküyor mu sorguladın mı ?

okmam yazmam yok möhür yada barnak bassam olmamı
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

imei atılır ona sıkıntı olmazda içinden fatura çıkmadı ne demek. alırken demedin mi faturam nerde.

aldığında adam jelatini açmışmıydı

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    xxjokerxx bunu yazdı

2 sim olan telefonda 2 imei olur ikinci imeide klon olarak gözüküyor mu sorguladın mı ?

aa öyle birşeyden hasberim yoktu.

doğru ya  aratınca iki sayı gelmişti :)

o mesajdakini denedim sanırım.  bir bakayım tekrar