İnce Kitap Önerileri ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aylmz
    aylmz's avatar
    Erkek

Merhaba,

Otobüste giderken vakti değerlendirmek adına kitap okuyorum. 

Okumamı önerdiğiniz ince kitap tavsiyelerinizi yazabilirseniz sevinirim. 

binin yarısı beş yüz o da bizde yok
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    obie
    obie's avatar
    Erkek

obie tarafından 21/Eki/19 22:19 tarihinde düzenlenmiştir

Anlayana sivrisinek saz,anlamayana sazı soksan az...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

storytel al derim 14 günlük deneme sürümü var  kulaklıgı takıp dinliyorsun güzel birşey 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    telekom
    telekom's avatar
    Erkek
    Hoslandigin tur, ornek kitap ya da dilini begendigin yazar versen daha yerinde tavsiyeler alabilirsin. Su haliyle makale oku derim.

vatandaşa kafam girsin!..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Sudoku kitapları oluyor onlardan al kurşun kalemle çöz. Acayip vakit yiyor hemde kafayı dağıtıyor.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Baturay_Turkmen
    Baturay_Turkmen's avatar
    Erkek

Sümerli Ludingirra.

Ne Mutlu Türk Doğana..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

stefan zweig'in kitaplari genelde kisa oluyor ve bir solukta bitiyor. özellikle satranc isimli kitabini tavsiye ederim (cok fazla satrancla bogulacagini düsünme)

diger bir kitap ise okudumadiysan kürk mantolu madonna kitabini tavsiye ederim, harika bir kitap, kendinden bir seyler bulacaksin..

ekitap okuyucu ile okudugum icin bi cok kitabi o yüzden kalinligi hakkinda bi sey hatirlamiyorum ama sineklerin tanrisi ve son ada kitaplari muhtesem yapitlar..

ince olarak bildigim george orwell'in hayvan ciftligi kitabi, hosuna giderse de yine ayni yazarin 1984 isimli kitabini tavsiye ederim ama kalin kitap...

ince kitaplardan yine aklima gelen tolstoy'un insan ne ile yasar, insanin gercek benligi ile ilgili güzel kesitler vermis hikayeleri var.. 

aziz nesin'in de bir cok kitabini okuyabilirsin, cok zeki ve ince espirileri var, yer yer insan gülmekten kendini tutamiyor :) 

kalin kitaplardan da benim cok hosuma giden hayatin kaynagi isimli kitap (tbt'den bir arkadas tavsiye etmisti), hatta bir müridin nickname'i de ana karakterin adi..

türkce olarak da 4 cilt olan ince memed'i tavsiye ederim. Ben bu kitabi 21 yasinda okudugumda kendimden utanmistim nasil daha erken okumamisim diye.. Insan bu kitabi okumadan ölmemeli..

simdilik aklima gelen bunlar :) Biraz ortaya karisik oldu ama diger arkadaslarin da faydalanmasi icin yazdim.. 

edit: albert camus'u pek sevmem ama sevdigim tek kitabi yabanci.. güzel kitap, o da cok kalin degil.. 

unbalanced tarafından 22/Eki/19 00:10 tarihinde düzenlenmiştir

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bloodmage
    bloodmage's avatar
    Erkek

Simyacı , Martı , Denizler altında yirmibin fersah , Şeker portakalı , Olasılıksız ,  . Aklıma okuduğum ilk bunlar geldi.

İndia İndia !
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RockZs
    RockZs's avatar
    Erkek

beyaz zambaklar ülkesinde 

küçük prens

bilinmeyen adanın öyküsü

bonus: dünyanın en güzel arabistanı

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TxT
    TxT's avatar
    Erkek

ince olup ilk aklıma gelen 

tolstoy insan neyle yaşar

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

Podcast dinliyorum ben sebebi ise araba kullanırken başkası kullansa bile yola bakmazsam baika birşeye odaklanırsam mide bulantısı olıyor podcast sevmiyorsan storyel denemelisin.

Toplam Hit: 2718 Toplam Mesaj: 28
kitap