folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder İngilizce Geliştirmek İçin Film İzleme

İngilizce Geliştirmek İçin Film İzleme

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cemnet
    cemnet's avatar
    Erkek

En faydalı taktik hangisidir arkadaşlar? 

Türkçe dublaj ingilizce alt yazı mı olmalı ? Ve birde indirebileceğimiz hazır yerler var mı yoksa torrentten mi yardırak? 

Yoksa hem ing hemde tr alt yazı mı olmalı. Tek ekran da mu mümkün mü?

Siz hangisini yapıyorsunuz daha çok? Bir elde sözlük bir elde film mi dönüyor?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Homer
    Homer's avatar
    Erkek

ben sadece ingilizce izliyorum.alt yazısız.anlasamda anlamasamda faydası olduğuna inanıyorum :)

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cemnet
    cemnet's avatar
    Erkek
    Homer bunu yazdı

ben sadece ingilizce izliyorum.alt yazısız.anlasamda anlamasamda faydası olduğuna inanıyorum :)

o biraz kastırır hocam daha hafifletilmişi lazım ilk etapda :)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    narkozMRT
    narkozMRT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

trkçe filimleri indir en kolay divx ona uygun ingilizce altyazı indir izle kardeşim. ingilizcende ne seviye bilmiyorum ama gayet fayzdalı... türkçesini duyup ingilizcesinide görüyorsun aynı anda.

Ne Olursan Ol Beni Bul ; https://www.facebook.com/izmirliyimmm
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cemnet
    cemnet's avatar
    Erkek
    narkozMRT bunu yazdı

trkçe filimleri indir en kolay divx ona uygun ingilizce altyazı indir izle kardeşim. ingilizcende ne seviye bilmiyorum ama gayet fayzdalı... türkçesini duyup ingilizcesinide görüyorsun aynı anda.

hoca varsa son zamanlarda indirdiğin o şekilde alt yazı ile cuk diye oturan koysana bi yere indirelim:)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

ingilizce geliştirmek için film diyorsun ancak eksik bir kavram olmuş. ingilizce listening yeteneğini geliştirmek istiyorsun anladığım kadarıyla.. çünkü

grammer filmle öğrenilmez.

seviyen ne derecedir bilmiyorum ancak başlangıç seviyesindeysen youtube dan voa special english deki haberleri alt yazılı biçimde izleyebilirsin.

çok güzel biçimde sunuyorlar haberleri. bunun dışında bbc 6 minutes english var ona da bakabilirsin. podcastleri var 6 şar dakikalık mp3 şeklinde

.. bunları mp3 playerına atarsın yolda dinlersin.

film izleme olayına gelince.. normal film ağır kaçabilir ilk başta. öncelikle basit filmler/diziler bulman gerek. Ve de dinleme çalışmanı sistemli yapman

lazım. yani direk film izleyerek kat edeceğin mesafe 2x ise, planlı olarak bu işi yaparsan 5x olur.

şöyle bir yöntem ve dizi önereyim.

avatar the last airbender, dizisinin tüm sezonlarını bulup indir (4 sezon olması lazım). şuana kadar bilinen en net konuşmaya sahip bir dizi.

dizi 20 dk falan sürüyor. günde bir bölüm izleyebilirsin. çalışma stratejisi olarak da ;

- ilk olarak türkçe alt yazıyla izle

- ikinci kez üstte türkçe, altta ingilizce alt yazıyla izle (bsplayer, kmplayer in desteği var)

- üçüncü olarak da alt yazısız izle. (çok sıkıntı çıkacaksa bir süre üstte ingilizce alt yazıyla izleyebilirsin)

alt yazının avantajı ve dezavantajı var.

avantajı: konuşulan şeylere kolay aşına oluyorsun, beyin hem duyuyor hem de görüyor, bu sayede iyi bir gelişme sağlarsın

dezavantajı: kulak aşinalığın çok gelişmez. alt yazı olmadığında beynin söylenen kelimelerin ne olduğunu anlamaya çalışır ve duyma organına

daha fazla önem verir bu sayede, kelimelerin ne olduğunu anlayabilmen için kulağın gelişir (nasıl kör bir adamın duyma organı daha fazla

gelişiyorsa aynı mantık burda da var). 

bu şekil bir sıralamayla ilerleyebilirsin. bu dizi bittikten sonra biraz daha üst kademe diziye başlayabilirsin. brisith dizilerindeki ingilizce daha net

oluyor genelde.. film yerine dizi izlemeni de tavsiye ederim. çünkü filmlerde genelde slang denilen sokak ağzı konuşuluyor ve bir çok kelime

yutuluyor. ilk önce çizgi film/animelerle başlamak iyidir.

kolay gelsin

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    narkozMRT
    narkozMRT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    cemnet bunu yazdı
    narkozMRT bunu yazdı

hoca varsa son zamanlarda indirdiğin o şekilde alt yazı ile cuk diye oturan koysana bi yere indirelim:)

youtubedeb incir reçelini indir kardeşim.divx olarak

incir reçeli divx olarak indir

https://www.youtube.com/watch?v=nZa5AwtuXJM

incir reçeli altyazısı

http://divxplanet.com/sub/s/205030/Incir-Reeli.html

Ne Olursan Ol Beni Bul ; https://www.facebook.com/izmirliyimmm
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    APPaLLoSa
    APPaLLoSa's avatar
    Erkek

takipteyim

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ReeX
    ReeX's avatar
    Erkek

unbalanced

Gramer için ne öneriyorsun ?

Gimme Some Tits
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Recoba_20
    Recoba_20's avatar
    Erkek

http://www.voscreen.com/

**D-A-Ç-K-A** ----- **L-İ-S-E**
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cemnet
    cemnet's avatar
    Erkek

@unbalanced üşenmeden çok açıklayıcı yazmışsın teşekkürler. Evet filmlerde sokak ağzı konusuna katılıyorum hedefi film değilde anime gibi önerdiğin şeye çekicem. Gramer olarak artık iyi kötü bişey var. Zaten daral geldi bunca yıldır grameri öğrenme çabalarından artık pratikleştirmek için dizi film gibi şeyler izlemek lazım.

Bulup indircem bu son hava bükücüsünü:) sağol tekrardan

Toplam Hit: 4715 Toplam Mesaj: 33