folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder İngilizce Konuşma Pratiği Nasıl Yapabilirim???

İngilizce Konuşma Pratiği Nasıl Yapabilirim???

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kOrBey
    kOrBey's avatar
    Erkek

Dün bir seminere gittim. Orada İsrailli bir hoca vardı. İngilizce konuşuyordu. Dediklerinin hepsini anladım. Hatta tercümanın çevirisi ile benim anladıklarım  1-2 kelime dışında aynıydı. Ama gel gelelim ki hoca ile konuşamadım.(Birazda topluluk önünde utanmada oldu.) Bazı yerlerde ingilizce konuşarak derdimi anlattım. Ama bana yeterli gelmedi.

Üniversitede hazırlık gördüm. Kursa da gittim. Biraz konuşurken çekinme var. Hatta bu yaz yurtdışına gidecektim. Dilime güvenipte gidemedim. Biraz konuşmayı oturtmak istiyorum. Acaba konuşmak için partner nereden bulabilirim. Bunun için kafeler varmış galiba. Birde couchsurfing'e de üyeyim. Acaba oradan konuşmak için birilerini bulabilir miyim? Oradan bildirimler geliyor. Bazen bakıyorum. Adamlar beraber gezecek kız arıyorum diye mesaj atanlar bile var. 

Bu sene üniversitedeki son senem bari biraz ingilizce konuşabileyim.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurk
    nurk's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

niye utanip korkuyonuz ki onu anlamadim hoca. elin ingilizi 3 kelime türkce ogrenine geldim ben burda baktim tv diyor bisi olmuyor sen i was going to school diyince mi sıkıntı olacak =)

derdini anlatmaya calis zaten anlarlar. konus yani korkma demek istedigim. 

[22817//kaanabak]
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

Senin anadilin değil ki süper konuşmana gerek yok.Çekinme hacı Türkiyede doğup Türkçeyi doğru düzgün konuşamayan adamlar var.

Couchsurfing ayrıca sevgili sitesi değil orda kız arayanda Türktür kesin :)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kOrBey
    kOrBey's avatar
    Erkek
    nurk bunu yazdı

niye utanip korkuyonuz ki onu anlamadim hoca. elin ingilizi 3 kelime türkce ogrenine geldim ben burda baktim tv diyor bisi olmuyor sen i was going to school diyince mi sıkıntı olacak =)

derdini anlatmaya calis zaten anlarlar. konus yani korkma demek istedigim. 

Aslında biraz konuşsam açılırım. Bir keresinde turistin biri bana yol sormuştu. İlk sorduğunda bi 5 sn afalladım. Sonra gayet güzel tarif etmiştim. Hatta o an kurduğum cümlelere bende şaşırmıştım.

u235 bunu yazdı

Senin anadilin değil ki süper konuşmana gerek yok.Çekinme hacı Türkiyede doğup Türkçeyi doğru düzgün konuşamayan adamlar var.

Couchsurfing ayrıca sevgili sitesi değil orda kız arayanda Türktür kesin :)

2 tespitinde çok doğru.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

en iyi yolu söyleyeyim,

bu chat siteleri falan var oradan arkadşa edin, englishbaby.com, livemocha, babbel.com gibi .. buradan milletle tanış sonra skypelarını iste.. seçeceğin

kişilerin senin seviyene yakın kişilerden oluştuğuna emin ol. çok az düşük olabilir ilk aşamada, biraz özgüven kazandıktan sonra senden bir üst seviyede

olanlarla konuş. aksi halde kendini çok geliştiremezsin ve sıkılırsın.. aranızda çok seviye farkı da olmasın yoksa diğer taraf sıkılabilr.. 

ingilizce konuşmanın tek yolu bol bol pratik yapmaktır. herkes bu yoldan geçmiştir, ben de ilk yurtdışı deneyeyimimde ıı layarak konuşuyordum, işte hangi

tense hangi gramer yapısı hangi fiil hangi özne v.s. düşünürdüm ama pratik yaptıkça iş çözüldü.bi de yabancı bi sevgilim vardı, öyle olunca zaten mecburen

ingilizce konuşmak zorunda kalıyordun, bana çok katkısı olmuştu,onun ingilizcesi daha kötüydü ama şimdi o da başka bi ülkede çalışıyor rahatça.. iş böyle..

utanacak bi şey yok. yanlış yapmaktan korktuğumuz için bizim konuşmamız gelişmiyor, ama yanlış yapa yapa öğrenmekten başka şansın yok.. bi görsen

yabancıları nasıl ingilzice konuşuyorlar.. paldır küldür.. ama bi kaç ay sonra tüm hatalarını düzeltiyorlar çünkü karşıdaki kişi yardımcı oluyor ister istemez..

konuşmaktan korkma, skype da özellikle.. en kötü ihtimal silersin o kişiyi bi daha görüşmezsin olur biter :) 

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Spyware__007
    Spyware__007's avatar
    Erkek

aynen ya mal gibi oluyor insan

bende anlıyorum konuşulanları mesela geçen antalyadaydım 2 tane rus birtane beachboy muhabbet ediyordu lavuğun kızlara asıldığını 

kızların nereli olduğunu ne iş yaptıklarını nerede oturduklarını 

ve aralarında geçen esprileri anladım

fakat konuşma dersen sıfır ne yapabilirz

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkFall
    DarkFall's avatar
    Erkek

kendi kendine hizli bikac cumle kurmayi denesene bi? ben eminim cok dogru ve akici bi sekilde kuracak ve soyleyeceksin. karsinda biri varkende kasmana gerek yok :)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    uLtRaLoVeR
    uLtRaLoVeR's avatar
    Erkek

İlk önce utanma işini geçeceksin hocam. Yeni bir dil öğrenmek kendini bebek gibi hissedip bundan utanmamakla başlar. Bebekler konuşmayı yeni öğrenirken birşeyler anlatmaya çalışır ve genelde de anlarız yarım yamalak kursalar da. Sonra zamanla gelişir zaten. Kimse senden ingiliz aksanı beklemiyor

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Esquire
    Esquire's avatar
    Erkek

nurk dediği gibi elin yabancısı 3 kelimeyle derdini anlatabiliryor ben niye anlatamayım dedim başladım konuşmaya.

çalıştığım yerde ben çok daha iyi konuşan var ama yabancılar bana gelip benimle konuşuyorlar. anlatabildiğim anlayabildikleri kadar. orta yolu buluyoruz.

boş
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Bu ülkede

1- Bilgisayar

2- İngilizce bileceksin.

Turizm işlerindeki ilk günlerim aklıma geldi,

utanıp sıkılıp gidip konuşamazdım müşterilerle..

Tabi bu süre 3 gün sürdü..

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erdibaba06
    erdibaba06's avatar
    Erkek

arkadaslar ben 2 dil birden  ögreniyoru macayip zorlaniyorum 2 dilide konusuyorum bana bir taktik verin nasil 2 sini birden ögrenebilirim biri yasadigim ulkenin dili biride extra ögretilen bir dil  :/

Bize kalmayacak dünya için, bize kalacak günahlar biriktiriyoruz.'' Pir Sultan Abdal
Toplam Hit: 4273 Toplam Mesaj: 34