folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder İngilizce Listening Nasıl Geliştiririz?

İngilizce Listening Nasıl Geliştiririz?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rajooonn
    rajooonn's avatar
    Erkek

Merhaba Tahribat Ailesi,

Geçtiğimiz zamanlarda şöyle bir konu açmıştım: http://bit.ly/21iQcPV

Bu konuda İngilzce seviyemizi bilgisayar üzerinden nasıl yükseltebileceğimize yönelik tavsiyeler vermiştim. Kelime bilgim inanılmaz arttı üzerine dil bilgisi de eklenince makaleleri okurken bir sıkıntı yaşamıyorsunuz.

Bundan sonrası için hedefim Listening gelştirmek. Film izlerken, edX, khanAcademy gibi kaynaklardan çalışırken altyazı kullanmadan dinlemek istiyorum. Şu an bayağı zorlanıyorum "ne dedi lan bu" falan oluyor. İngilizce altyazı açtığımda kafası geliyor.

Listeningimi yurtdışına çıkmadan yine bu şartlarda nasıl geliştirebilirim tavsiyelerinizi bekliyorum.

Listening konusunda daha başlarda olan arkadaşlara ben tavsiye vereyim. Engvid.com videolarını izleyeceksiniz. Bu sizi bir yere kadar getirir, ondan sonrasını ne yapacağımızı konuda öğreniriz umarım, herkese iyi çalışmalar...

Örnek olarak:

https://www.youtube.com/watch?v=2DgobMMlSfs

rajooonn tarafından 29/Nis/16 12:40 tarihinde düzenlenmiştir

Gece! Vampir değilim ama geceyi çok severim. Yalnızsın, oyun oynuyorsun monitörün ışığı ve kendin.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DaSpOnGe
    DaSpOnGe's avatar
    Erkek

TEDX izle hocam hem eğitici hem güzel

ama listening olayı biraz sakat aksan çok değiştiriyor olayı bir hintli adam geliyor allahım diyorsun ne diyor bu deyyus :D

You think you've travelled far and never seen the stars :)))
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rajooonn
    rajooonn's avatar
    Erkek
    DaSpOnGe bunu yazdı

TEDX izle hocam hem eğitici hem güzel

ama listening olayı biraz sakat aksan çok değiştiriyor olayı bir hintli adam geliyor allahım diyorsun ne diyor bu deyyus :D

Bana da en kolay Hintliler geliyor, her kelimeyi tane tane söylemeleri çok hoşuma gidiyor :D

Gece! Vampir değilim ama geceyi çok severim. Yalnızsın, oyun oynuyorsun monitörün ışığı ve kendin.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

Ben o eski konunu nasıl görmemisim :(

Bende takip edeyim. Sen güzel araştırmışsın.

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

İngilizce filmler ingilizce altyazili.. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozgunlu
    ozgunlu's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Almanca olsaydı listening konusunda bişeyler önerebilirdim.

İngilizce için dizi izle hocam.

Hello, i am nothing. I come from Neverland.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    adam ilk konuda ne güzel yazmış işte. ben alıntılıyorum.

@AusteN

Hata yapmaktan korkmamak lazım. Aman yanlış yerde sıfat kullandım aman yanlış yerde betimledim ya da yanlış anlama gelen sözcük söyledim diye sıkılmamak lazım.

İngilizce metinleri, konuşmaları Türkçe'ye çevirmeden anlayıp cevaplayabildiğiniz an bu iş yarılanmış demektir

hala daha bilinçli olsak bile pek çoğumuz doğrudan Türkçe gibi düşünmeye çalışıyoruz. Bunu yapmayan çok daha hızlı öğreniyor. Bu alışkanlığı da ancak ve ancak tekrar ve pratikle atlatabiliriz.

birde dilin bulunduğu coğrafyanın insanlarını ve kültürünü tanımak lazım gibi birşey.

weez Khalifa, see you again.
    Sia , Cheap Thrill :D

RitmFarbRacourci tarafından 29/Nis/16 13:12 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hector611990
    hector611990's avatar
    Erkek
    Kaan bunu yazdı

İngilizce filmler ingilizce altyazili.. 

+1

- - -
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rajooonn
    rajooonn's avatar
    Erkek

İngilizce altyazı ile izlerken pek sorun yaşamıyorum. Fakat altyazı kalkınca anlayamıyorum.

Merak ettiğim benim konuda anlattığım kademeli olarak uyguladığınız planlı method var mı? 

Mesela bi podcast serisi falan?

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    StruggleR
    StruggleR's avatar
    Erkek

Hocam ilk konuda çok güzel paylaşmışsın tecrübelerini.

Eğer ingilizce konuşma eğitimi almak istiyorsan belki bildiğin konulara sıkça rast gelebilirsin ama Rosetta Stone programını tavsiye ederim..

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JOE
    JOE's avatar
    Erkek

Lingusta Eğitim diye birşey var. Ben aldım kullanıyorum memnunum da. Tavsiye debilirim.

Not late for nothing
Toplam Hit: 2570 Toplam Mesaj: 20
i̇ngilizce listening how to improve listening skill