folder Tahribat.com Forumları
linefolder Download / Dosya Paylaşım
linefolder İngilizce Reading Geliştirebileceğim Pdf Veya Kaynak Var Mı

İngilizce Reading Geliştirebileceğim Pdf Veya Kaynak Var Mı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Selam dostlar

ingilizcemi dahada geliştirmek için ingilizce metin pdfleri. veya farklı yöntem öneriniz varsa onuda söyleyin.

upper-intermediate seviyem

do_som tarafından 20/Haz/20 17:27 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

readlang

Readtheory.org

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

penguin yayinlari iyidir hocam..

ben bi ara indiriyordum olur da ihtiyaci olan cikar diye ancak baktim da hepsini indirmemisim level 0-1 icin var (begineer seviye) ama bak istersen bunlara

https://drive.google.com/drive/folders/1HarUzgqKzYUwllZng5CpSjBDamDUsEcn

bu tarz kitaplari daha cok rus sitelerinde bulabilirsin. özellikle vk.com da cok yaygin.. mesela buradan sec begen al

https://vk.com/wall-36147615?q=Penguin%20readers

bu sitede de baya kitap var seviyelere göre https://fobook.ru/tag/penguin-readers/ (üstte seviyeler, alt solda sayfalama var)

edit: bu arada kitaplarin mp3leri de oluyor genelde, onlari da bulabilirsen kitabi okuduktan sonra ingilizcesiyle birlikte oku ya da takip et. Kulak aliskanligi kazanirsin

unbalanced tarafından 20/Haz/20 20:24 tarihinde düzenlenmiştir

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

https://readlang.com/

Bilmediğin kelimeye tıklarsın tr gösterir ya da blok seçersin tr çeviri yapar çok iyi.

edit: computerReyiz söylemiş zaten... 

dcpromo tarafından 20/Haz/20 21:33 tarihinde düzenlenmiştir

next next next install
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aylmz
    aylmz's avatar
    Erkek

Reading at Work adlı kitapla başlayabilirsin. Dijital hâlini kolayca bulabilirsin.

binin yarısı beş yüz o da bizde yok
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

herkese teşekkürler

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek

ingilizce'min seviyesi nedir bilmiyorum da, langenschield mıydı neydi, o sözlüğü İng-Tr, Tr-İng şeklinde altını çizerek okumuştum. ^^` kelime grupları, sınıfları, bunların ekleri filân bi hayli açık görünüyor gibiydi. 

bir de başka bir sözlüğü İng-İng olarak okumuştum. ama bunda yer yer somut kelimeleri karikatür'lerle desteklemişlerdi.

ben şahsen senin yerinde olsam, vakit buldukça, ilgi alanıma düşen metinleri anlamak için Gazete,Dergi,TV,internet sâir ortamlardan Sesli,görsel,video şeklinde dinlerim. durdurup geri sarar, yine yeniden dinlerim. 

ha, bir konuda da derinlemesine bilgi sahibi olmak istiyorsam da, o konudaki akademik yayınları ilgili kaynak neresiyse oradan bulup, kelimeleri, anlamadığım cümleleri ve yapıları da -bulabiliyorsam mütercim-tercüman birini- bulup sorar öğrenirim, olduğu kadar. 

RitmFarbRacourci tarafından 21/Haz/20 19:19 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    literatur
    literatur's avatar
    Erkek

ODTÜ'nün more to read 1. Ağır gelirse reader at work 1. İnternette pdfleri rahatlıkla bulabilirsin.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

İngilizce Reading için giriş seviye tavsiyeleriniz nedir? Yukarıdakiler uygun mu

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    siyahbereli bunu yazdı

İngilizce Reading için giriş seviye tavsiyeleriniz nedir? Yukarıdakiler uygun mu

benim google drive'da paylastigim kitaplar level 0 ve level 1 yani baslangic seviyesi icin. Ayrica vk.com da da yine level 0-1 kitaplar bulabilirsin. Bunlari ses dosyalariyla birlikte kullanirsan kulaginda asinalik kazanir. Ancak bir günde olacak seyler degil, dil ögrenimi bir sürectir. 

Ayrica dil ögrenirken 4 yetinin birlikte gelismesine özen göster. Yani sadece okudugunu anlama olarak kalmaasin, hem dinledigini anlama hem de konusa bilme yeteneklerini de gelistir. Ilk zamanlar göz ardi edilebilir ama her zaman ne kadar cok pratik yaparsan o kadar iyi olur

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    siyahbereli bunu yazdı

Vooscreen

Dualingo

Memrise

Beelinguapp

Benim kız bunları kullanıyor, hiç yardımsız epey ilerledi.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
Toplam Hit: 2069 Toplam Mesaj: 13
ingilizce reading