İnşaat İşiyle Uğraşanlar

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bugrahan45
    bugrahan45's avatar
    Erkek

bildiğin deliye pösteki saydırma işi.

peder beyi bi ara çokmu kızdırdınız naptınız.intikam alıyor gibi :)

bugrahan45 tarafından 21/Nis/17 14:22 tarihinde düzenlenmiştir

.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackstone_tr
    blackstone_tr's avatar
    Erkek

o sökülmüyor hocam üzerine Fayans astarı gibi bir ilaç elastik bir malzeme sürüp montalama yapılıyor dübel sayısı biraz fazla tutuluyor  mukavvemet artıyor

sökmekle uğraşılmaz ve hilti vs çalışırsa binada kimsede kafa beyin kalmaz 

yer nerde bu arada

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bektas
    x-files
    x-files's avatar
    Erkek

Hilti yok mu tır tır vur patır patır düşer.

//Hayat Bazen Tatlıdır//--//Aşıksan vur saza şoförsen bas gaza// https://zulfumehmet.com/ Kişisel bir olay
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Öncelikle birkaç milim derinden kazımaya başlarsanız o süs taşlarından ziyade sıvayı kazımış olacaksınız ve daha kolay çıkacak. Direk taşı çıkartayım diye ugrasırsan olmaz o iş. 

next next next install
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cybermole
    cybermole's avatar
    Erkek

darbeli matkaba aparat alıp spatula ile cok kolay yapılır. bende mutfakdakileri öyle söktüm. fayansları. sprele takılanlarda var ama sakın onla yapma en iyisi darbeye alıp matkabı yapmak sprelle yaparsan kasını gozunu yarabilirsin kolay gelsin.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek

bir zamanlar bir betebe konusu vardı sprey ile yazı yazılmıştı, nasıl çıkarırım diye. İnsanlar bir birine girmişti onlarca kişi banlanmıştı o geldi amk aklıma

sen miydin yoksa o konuyu da açan? 

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    logas
    logas's avatar
    Erkek
    x-files bunu yazdı

Hilti yok mu tır tır vur patır patır düşer.

hocam inşaat iskelesinde hilti kullanmak bu adamlar için intihar ile eşdeger konu sahibi pedere de al sunu sökmeye calış bakalım de sonra olucak iş olmadıgını anlar zaten siz öyle sökmeye ugrasırsanız mekkeye yürüyerek gidin daha kolay sizin için

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Foxxxxxx
    Foxxxxxx's avatar
    Erkek

Eger astar yapıyorsa taşa sıkıntı olmaz böyle montajları olur fakat baban söküldükten sonra daha saglıklı olabilecegini ve bina yükünün azalacağını düşünmüştür muhtemelen haklıdır da tavsiyem hilti ile sökmen muhtemelen ayrılacaktır biraz daha derine inerken tabi şu an taşların sırasına vuruyorsun derine in öyle dene başarılar 

Babamı namaz kılmış, dua ederken görünce Benim için de dua et deyiveriyorum Ve babamın cevabıyla sarsılıyorum Kendisi nerede, derse, ne diyeyim?
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek

Kesinlikle sökülmeden montaj yapılmaz hocam. Şöyle ki; o kaplamanın altındaki yapıştırıcının bir ömrü vardır. Genelleme yapılamaz ama bu yaşına kadar yaşadığı hava değişimleri vs. 10 - 20 sene gibi bir süre sonunda dökülmeye başlar. Eğer montajını yeni yapmış olsaydın bir sorun teşkil etmeyebilirdi fakat, şu an için üzerine bir kaplama daha yapamazsın.

Taş yününü cepheye asmak için kullanılan dübellerin bir mukavemeti yok. O işin özü zaman kazanmak. Yani şimdi onca yüzeyi sıvayıp taş yünü montajı yapmak mı daha akıllıca yoksa 2 dübele asmak mı ? Sağlamlık yönünden konuşulacak bir şey değil o dübelleme işi. Yapacağın mantolomanın altı temiz olmalı çünkü milimlik oynamalar bile taş yününün yüzeyine çekeceğin sıvayı çatlatır. Bu nedenle kazınması şart.

Orta güçlü bir matkabı darbe moduna alıp 2 usta ile gayet hızlı bir şekilde sökülür. Sen büyük ihtimal çok fazla alan olduğu için karamsarlık yapıyorsun ve elin alışkın olmadığı için hızlı yapamıyorsun. Normal şartlarda anasını belleyecektir.

Öyle çekiç burç ile olacak iş değil o. Mantoloma yapacak firma ile anlaşın, onlar kendi imalatları için sağlamından bir iskele kurup, söküm işini de yapacaklardır. Uğraşmana gerek yok.

Kendimi bir akşam toplumun ete kemiğe bürünmüş hali ile yemeğe çıkarken hayal ediyorum şimdi; yemekler gelmiş ve çiğnemeye devam ediyoruz. Tam o sırada topluma doğru bakıyorum, ben aseksüel olmaya karar verdim, diyorum ve toplumun yüzü düşüyor. Başlıyor neden ve sonuçlarını sorgulamaya, felaket senaryoları anlatmaya ve yer yer yaftalamaya. Hayal ediyorum, yerimden kalkıyorum ve masanın etrafında bir yarım tur atıyorum, artık toplumun yanı başında, tabiri caizse ensesindeyim. Bir kolumu masaya dayıyorum ve kısa kollu tişörtümden uzanan kollarım yılların emeği sonucu bir kas yığını şeklinde, tam da toplumun bakacağı yerde duruyor. Kulağına doğru eğiliyorum ve şöyle diyorum; desene sen her bi sikimi çok iyi biliyorsun lan ?!
Toplam Hit: 2152 Toplam Mesaj: 21
i̇nşaat dış cephe tadilat