folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder İnsanlığa Küçük Bir Hatırlatma..

İnsanlığa Küçük Bir Hatırlatma..

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CYB3R-SPY
    CYB3R-SPY's avatar
    Erkek

Arkadaşlar konuya küçük bir soruyla başlamak istiyorum..Biz müslüman mıyız? Büyük ihtimal çoğumuz evet diye cevap vericez bu soruya..Peki Acaba ne kadar müsLümanız?

Arkadaşlar eğer müslümanız diyorsak müslümanlığın şartlarını yerine getirmemiz gerekiyor..Nasıl bir hacker , tam anlamıyla herşeyi öğrenmeden büyük bir çaba göstermeden hacker olamazsa ...yani hacker olması için belli şartlar varsa İslam dininde de müslüman olmak için şartlar vardır...

Kardeşlerim; yaradılış gayemize bakıyoruz ...Daha hepimiz yaratılmadan önce sadece ruhlarımız var iken Allah -u Teala [ cc] verdiğimiz bir ahid vardı..Ve Bu ahde sadık kalacağımıza dair Allah'a söz verdik..Ve verdiğimiz söze göre; Allah ın haram kıldıklarını , bizim için helal olmayan , nefsimizin isteiği , şehvet ..vs her türlü kötülükten sakınacak , Allah ın emrettiği gibi yaşayacaktık..Şimdi verdiğimiz bu sözü hatırlamıyoruz diyicez..Ama bir de şöyle düşünelim..Beyninin %8-9 u çalışan Rehber Hz.Muhammed[sav] bile birtakım şeyleri bilmezken , hatırlamazken, Bizler bu aklımızla mı hatırlayacağız? + islama göre allah ın söylediği herşeye tereddütsüz inanmak farzdır..Aksi halde tam bir müslümanlık olmaz ve müminlik mertebesine erişilmez...Ve Allah bize verdiğimiz ahid ile ilgili bir takım konuyu Kuran da açıklamıştır...O halde biz bir ahid [söz] verdik....Ama acaba bu söze ne kadar sadık kalıyoruz?

Şöyle düşünelim.." Ateşe dayanabileceğin kadar günah işle".. Hangimiz bir mum alevine 10 dakka dayanabiliyoruz? Hangimiz kor ateşi elimize alabiliyoruz? Hangimiz lavların içine atlayıp sağ çıkabiliyoruz?Peki neyimize güverenek kendimizi dünyadaki volkanların alevlerinin 69 kat daha kızgını olan cehennem alevine atıyoruz..Ve ebedi olarak...Sizce bu büyük bir aptallık değil mi?

" Cennet insana ayakkabısının bağı kadar yakındır, cehennem de o kadar uzaktır" Hadis [ peygamberin sözü ] belirtildiği gibi cennete girmek te cehenneme girmekte insana eşit mesafede..Ancak cennete girmek için bu geçici dünya şehvetinden kurtulup doğruluğa ulaşmak gereklidir..Ve bu doğru yola ulaşmak için nefsimize karşı cihad açmalıyız..

Hz.Peygamber[sav] uhud savaşından dönerken yanındaki sahabelere " küçük cihad bitti , büyük cihad başladı ..Sahabeler büyük cihad ne olabilir ki dediği zaman ; Peygamber .< cihadların en büyüğü nefisle uyapılan cihaddır>  " diye buyurdu...Biz de ebedi mutluluğa erişmek için büyük cihada girmeliyiz...

"Yoksa sizler de öncekiler gibi denenmeden cennete gireceğinizi mi sandınız? " Ayette belirtiliği gibi biz de bu dünyaya sınav için geldik..Yaradılış amacımız budur..O halde bu sınavı en iyi şekilde geçmek bizim borcumuz olmalıdır..Borcumuzu yalnız Allah a vermeliyiz..Yalnız ondan korkmalıyız..Yalnız onun emirlerini yapmalıyız , haram kıldığı şeyleri yapmamalıyız...Aksi taktirde kaybedenlerden olacağız ...

"Cehennemin en hafif azabı insanlara alevden bir ayakkabı giydirilerek beyninin kaynaması şeklinde olacaktır.."

Bu hadisi şerifi eğer hergün düşünürsek , ve ölümün varolduğunu hergün aklımızdan geçirirsek eminim birçoğumuz kurtulanlardan oluruz [ Allahın izniyle]

Sevgili arkadaşlar sizlere son söz olarak şunu söylemek istiyorum..Gelip geçici dünya hayatı için ebedi hayatımızı satmak aptallıktan başka birşey değildir...Umarım faydalı olmuştur yazdıklarım..

Selametle..

]Bâtıl şeyleri tasvir etmek, safi zihinleri idlâl eder
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kreston
    Kreston's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

söylediklerin bana o kadar etkileyici gelmedi bunlar yıllardır söylenen şeyler hele ki o mum ateşi olayı

öldükten sonra mum ateşini ne kadar hisssederiz bilmem ama negatif enerjiyle yüklenen kişinin yani günahlı birinin ruhu cehennemin çekim etkisinden kurtulamayacağını bilirim.

uzaklarda bir cehennem aramayın aslında o da size çok yakın sabahları gökyüzüne bakmanız yeterli

Zimbabwe
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RebuLL
    RebuLL's avatar
    Erkek
    CYB3R-SPY kardeşim sonuna kadar haklısın ama bunları ne kadar anlatsanda inanmayan inanmaz.Gönül kapısı kime ne zaman açılacağı belli olmaz.Peygamberimizde zaten anlatmaktan ziyade putperestlere,inanmayanlara yaşayarak islama çağırmıştır ve insanları islama dahil etmiştir.Anlatmak insanlara hikaye gelir.Davanda başarılar...

'' Cesaret vicdanı değil , hayatı hiçe saymaktır ''
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ömer Kerem
    MuTReFT
    MuTReFT's avatar
    Erkek

İslamic_Force die bi arkadaş vardı o aklıma geldi birden acaba ne yapıyor şimdi :)

CYB3R-SPY hocam gerçekten güzel bi konmuya değindin.

Mecburi not: Cahilliğin verdiği CESARET ile ettiği lafın nereye gideceğini hesap edemeyen, düşünemeyen, fikir yoksunu mahlukatlara CEVAP vermiyorum.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RebuLL
    RebuLL's avatar
    Erkek
    MuTReFT katılıyorum kardeşim...

'' Cesaret vicdanı değil , hayatı hiçe saymaktır ''
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TugrulBaba
    TugrulBaba's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Dini; anlamayan kafalara anlatmaya çalışmak gözüme değişik sanrıları getiriyor. Şöyleki Bir denizin kıyısındasınız. Elinizde bir damlalık var. Onunla denızden birkaç damla su alıp hiç deniz görmemiş bir insana bak bu şöyle şöyle bir yerden alındı diye anlatmaya benziyor. Netice? Kocaman bır sıfır.....İstisnalarda kaideyi bozmaz bu arada...

tahribat.com/murid/tugrulbaba
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CYB3R-SPY
    CYB3R-SPY's avatar
    Erkek

Dini; anlamayan kafalara anlatmaya çalışmak gözüme değişik sanrıları getiriyor. Şöyleki Bir denizin kıyısındasınız. Elinizde bir damlalık var. Onunla denızden birkaç damla su alıp hiç deniz görmemiş bir insana bak bu şöyle şöyle bir yerden alındı diye anlatmaya benziyor. Netice? Kocaman bır sıfır.....İstisnalarda kaideyi bozmaz bu arada...TUGRUL BABA

Sevgili arkadaşlar ..Bu ülke nüfusunun %90 nından fazlası müslüman..Ve sanırım bu sitenin de..Arkadaşlar müslüman olan birine hatırlatma yapılır ama eğer müslüman değilse Allah ın varlığı ispatlanır ve yavaş yavaş dine çekilir..Tabi ki bu dine çekme imkanlara göre..ama unutulmamalıdır ki en etkili yol kişinin davranışlarıyla İslam ı yaşaması ve İslamın güzelliklerini karşıdakine yansıtması..Ama şu an bu ortamda öyle bir şansımız olmadığı için anlatarak bişeyler yapma yoluna gidiyoruz...

Selametle..

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FiLoZoF
    FiLoZoF's avatar
    Erkek
    tugrulbabanın anlatmak ıstedıgı baska bırsey sanırım. Ben kardesıyımde o bakımdan soyluyom. Inanmamakta ısrar edenlere ınandırıcı delıllerı sursenızde anlamayacaktır. Damlalıktakı su mevzusunu hatırlayalım lutfen...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CYB3R-SPY
    CYB3R-SPY's avatar
    Erkek

" Onların kalpleri mühürlenmiştir..."

Eğer ayete uyan insanlar ise bunlara her türlü delili de getirsen boş..Ama bizim görevimiz daha kalpleri mühürlenme seviyesine gelmeyen kulları çekip doğru yola ulaştırmak olmalıdır..Allah a şükürler olsun ki burada birçoğumuz bu ayete uymuyoruz..Ve o nedenle bu anlattıklarım için uygun bir ortam diye düşünüyorum...

Selametle..

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TugrulBaba
    TugrulBaba's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Allah, cennet cehennem ispatı olan var olan kavramlardır. Bunu dogmatık kabul edıp bızı koktencılıkle suclayanlar oluyor. Asıl kohnemıs kafanın kendılerındeoldugu gercegını kabullenemeyen ınsanlara bırseyler anlatma caban bos. Yoksa Ayette belırtılen hususa uymayan ınsanlara anlatma gayretını takdır edıyorum. Ancak bunu kabullenemeyen orumceklerın saldırıları lafı bogmaları arasında erıyıp gıdıyor...Mesele bundan ıbaret yoksa senı kınadıgımı tekzıp ettıgımı dusunme sakın allah rızası ıcın sevıyorum senı...

tahribat.com/murid/tugrulbaba
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mc_MoLLa
    Mc_MoLLa's avatar
    Erkek
    CYB3R-SPY bunu yazdı:

" Onların kalpleri mühürlenmiştir..."

Eğer ayete uyan insanlar ise bunlara her türlü delili de getirsen boş..Ama bizim görevimiz daha kalpleri mühürlenme seviyesine gelmeyen kulları çekip doğru yola ulaştırmak olmalıdır..Allah a şükürler olsun ki burada birçoğumuz bu ayete uymuyoruz..Ve o nedenle bu anlattıklarım için uygun bir ortam diye düşünüyorum...

Selametle..

ben böyleisin de gördüm :) hatta bunun gibi sitelerde Admin'likleri Sheyhlikleri olanları bile war...

Ilk Turk Arabası
Toplam Hit: 4318 Toplam Mesaj: 17