Instagram Hacklenmeleri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SHaDeWRoX
    SHaDeWRoX's avatar
    Erkek

Son zamanlarda Şu kadar para yatırdım bu kadar para kazandım şeklinde arkadaşların durumlarında gördüğüm hack olayı yakın bir arkadaşımında başına geldi herhangi bir bağlantıya tıklamadık ama hesap gitti diyor hem tel numarası hem mail değişmiş olan telefon numarasına kod gelmeden nasıl oluyor bu iş hiç bir şekilde geri alma durumu görünmüyor anca şikayet et hesap kapansın durumu var.

iki faktörlü girişi aktif ettim ben kendi hesabımda ama ne kadar tutacak bu dönemde çözemedim tabi baya arttı.

Her yarın geriye kalan hayatımızın ilk günü....
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cybermole
    cybermole's avatar
    Erkek

farkına varmadan oltaya gelmiştir yada telefonunda keylogger falan vardır kurudugu bi uygulamya rat koymuslardır.. vs vs.. 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    spybreak
    spybreak's avatar
    Erkek

daha geçen bir tanıdığımın hesabı gitmişti, kontrol ettim ve sonuç olarak mail şifresi public olmuş listelerden bulunmuş ve giriş yapıp direkt olarak mail ve telefonu değiştirmişler. geri alma olayı yok maalesef, ancak şikayet ile kapattırma var. her noktada iki faktörlü doğrulama ve en geç 6 ayda bir şifre değişikliği şart. yoksa patlıyorlar :)

REMEMBER! RESPECT IS EVERYTHING
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    telekom
    telekom's avatar
    Erkek

Public olan bir yerde aynı e-posta şifre ikilisini kullanmıştır, aynısı hanımın başına geldi oradan biliyorum. :)

Şikayet sonrası 3-4 günde kapandı, yalnız tezgahı çok güzel kurmuşlardı, saygı duydum.

vatandaşa kafam girsin!..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Freak
    Freak's avatar
    Erkek

valla işin baya detayına girmişler 

yüksek takipçili bir hesabım vardı oraya önce özel mesaj yoluyla ulaştı... profil avukat bir kadın profili önce paylaşımlarımın güzel olmasından bahsedip bir kaç postu kendinde paylaştı... 

sonra kadın hakları ve şiddete maruz kalanlar için bir platformdan bahsetti. link yolladı baktım kullanıcı adı şifre istiyor... sallama şifre girince de hata veriyor. ekranı çok güzel yönlendirmişler.

dikkat etmek gerekli. şifreleri çalmadan önce baya muhabbet ediyor ve güven sağlıyorlar.

bağlı olduğum tek örgüt İNSANLIK
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

oltalama hocam link tıklıyorlar farkında değiller

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lupin
    Lupin's avatar
    Erkek

https://www.instagram.com/safakk/?hl=en  Şu arkadaşa bi sor. Aslında kapanan hesapları geri alıyor ama belki yardımı dokunur. Bu arkadaş çözemezse kimse çözemez.

Rus ile aldatmayanı etmeli takdir,tek biri ile uslanmayanın hakkı köçektir.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aliyk
    aliyk's avatar
    Erkek

Telefonumda tüm sosyal medya'lara (facebook,twitter,instagram,discord) tarayıcı üzerinden bağlanıyorum.

Böbreğe kadar izin istiyen ve her an beni takip eden bu uygulamaları asla yüklemem.

Lekum Dinikum Veliye Din ...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

En az 5 arkadaşımda böyle paylaşımlar gördüm. Nasıl bu kadar hızlı hackleniyorlar anlamadım. 

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kazasker1
    kazasker1's avatar
    Erkek

İnternet dünyası sakattır aga :))))

Huzur islamda... Yok, yanlış. Para islamda. Net...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

Bir yakınımın başına gelmiş anlatıyorum. Yöntemi bize de denediği için nasıl olduğunu anladım.

Kısacası: phising

--

İsmini instagram_account_help gibi birşey yapıp, DM'den herkese mesaj atıyor.  Hesabınız ihlal sebebiyle 24 saat içinde kapanacaktır. Aşağıdaki linkten giriş yapıp itiraz edin tarzında bir mesaj. Linkte fake sayfa var. Kullanıcı adı ve şifre soruyor. Talebiniz alındı 24 saat içinde geri döneceğiz diyor. Bu sırada arkada user:pass adama gidiyor. Mail adresini değiştirip arkadaşlara mesaj atıyor. Amaç ne anlamadım.

Kullanıcı adını değiştirip mesaj atarken avatarı değiştirmemiş bile :)

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
Toplam Hit: 2420 Toplam Mesaj: 19
hack