folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder İnternet Cafede Karşıma Çıkabilecek Sorunlar???İnternet Cafede Karşıma Çıkabilecek Sorunlar???

 1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  emnimax
  emnimax's avatar
  Kayıt Tarihi: 29/Eylül/2009
  Erkek

  s.a sayın murid arkadaşlarım

  sizden bu aksam bıraz bılgı ıstıcem

  eskı calıstıgım ıs yerınden bazı nedenlerden dolayı bu gun ıtıbarıyle ayrıldım ve pazartesi alalh izin verirse bi internet cafede çalışmaya başlayacağım

  evet sizden istediğime gelirsek bölümüm bilgisayar bölümü web tasarım dalı

  ve okuldan cıktıgımda 1 yıl bı bılgısayar satıs firmasında calıstım herseyi yaptım pc arızasından format atmaya pc toplamaya kadar herşeyi

  şimdi tapı internet kafede kullanılan bazı programlar var akınsoft gıbı mesela

  bunda sorunlar cıkarsa ne olur cozumu nedır dıe benı tırstıran budur sadece

  tırsmamın nedenıde adam bı hafta deneme suresı verdı aktıf gormessem senı calısamayız falan dedı

  ısede cok ıhtıyacım var bılırsınız iş yeri sahıpleri bole bilgisayarcı dedım mı sankı ne olursa herseyı a'dan z'ye bılmek zorunda gıbı dusunurler herseyı hemen ogrensın gıbı dusunurler

  korkum bıde hıc calısmadıgım ıcın bole bı ıs yerınde aktıf olamassam sorun cozemessem ıssız kalırsam naparuk :D

  evet arkadaslar bu yuzden sızden bu aksam bana cafede cıkabılecek sorunları bı yazarsanız bende arastırır cozumunu bulurum işallah bolelikle işsiz kalmam

  şimdiden herkese teşekkürler.

 2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  emnimax
  emnimax's avatar
  Kayıt Tarihi: 29/Eylül/2009
  Erkek

  pim bunu yazdı:
  -----------------------------

  boyle ibnelerle bir hafta bosuna calisma


  -----------------------------

  yok hocam adam gercekten ıyı bırı ama napsın oda 2 katlı bı ıs yerınde dogru durust bı elelman calıstırmak ıstıyor oda haklı

 3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  oliWeR
  oliWeR's avatar
  Kayıt Tarihi: 07/Ağustos/2003
  Erkek

  hemen cevap verseydin

  1 hafta çalışalım beğenmezsem çalışmam bende :)

   

  her işi bileceğini sanıyorsa bence zor anlaşırsın.

  netcafede çıkacak sorunlar makinaların çökmesi vs. falan oturacaksın her makina için birer imaj dosyası alacaksın 2 gece yada 3 gece sabahlayıp kendi sistemini oluşturacaksın ondan sonra çöken bilgisayarı 15 dakikada ayağa kaldıracaksın. bütün makinaların özellikleri aynıysa eğer tek imaj dosyası yeter. sadece bir tane stabil çalışan içerisinde bütün oyunlar ve bütün ayarlar yapılmış bir bilgisayardan imaj alman tabi sistemide kendin kurmalısın en iyi çözümü o zaman ürete bilirsin. bizim buradaki netcafelerin işlerini biz bilgisayarcılar yapıyoruz genelde çalışanlar bütün sorunların üstesinden gelemiyor (istisnalar hariç) o yüzden seninde bütün sorunların üstesinden gelmeni beklemesi saçma olur. ben belkide 10-15 kere netcaafe kurmuş veya düzenlemişimdir ama hala çözemediğim sorunlar çıkıyor bazende mantıksız sorunlarla karşı karşıya kaldığımız oluyor öyle durumlarda da google amcaya soruyoruz yardım alıyoruz sende öyle yaparsın.

  bu arada öyle bir sistem kurki sen vazgeçilmez ol. karma karışık gibi gözüken ama sen tek bakışta çözebileceğin bir sistem olsun. patron olanlar ve şirket yönetimiyle ilgilenenler "öyle saçmalık olmaz" derler ama istersen yaparsın


  Ne çok küfür ediyorsun diyorlar. Ne yani hayatın içine edenlere şiir mi yazayım ?
 4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  WebJas
  WebJas's avatar
  Kayıt Tarihi: 15/Eylül/2009
  Erkek

  emnimax bunu yazdı:
  -----------------------------

   iş yeri sahıpleri bole bilgisayarcı dedım mı sankı ne olursa herseyı a'dan z'ye bılmek zorunda gıbı dusunurler herseyı hemen ogrensın gıbı dusunurler

  -----------------------------

  hocam bende bilgisayar öğrencisiyim stajım geregi bir devlet kurumuna başvurdum ve staj yapmaktaym .. adamın biri geldi kettle ım bozuk yaparmısın dedi :D 2 getirdi baktm kablolar yanmş dedm uğraşma yenisini al 20 lira ver :D öbürü tost makinesini söyledi :D önyargıya bak bilgisayarcısın elektronikten anlarsn :D bu konuda sıkıntı büyük böyle trajikomik şeyler yaşamama sebep oldu sizlerle paylaşayım dedim ..

   

  hocam herşey söylerler yadırgama bilgisayarcısın diye özel yazılmş programlarıda sorarlar şu hatayı veriyor şöyle yapıyor diye elektronik cihazda getirirler bana yaptkları gibi :) kıvır gitsin hocam her mesleğin cilvesi vardır bu işin cilveside bu..


  bilmediklerimi ayaklarımın altına alsam başım göğe ererdi..
 5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Çömez
  underzero
  underzero's avatar
  Üstün Hizmet Madalyası
  Kayıt Tarihi: 20/Ocak/2003
  Erkek

  baglanti sorunlari olabilir, paylasim sorunlari olabilir

  en cok ta virus sorunu olur. millet getirir viruslu flashdiskleri sistemin icine eder.

  en guzeli deepfreeze gibi programlarin son surumlerini kurmak. kapatip actigi zaman sistem sifir gibi olur ki kafelerdeki virus vs sorunlardan en kolay bu sekilde kurtulabilirsin.

  akinsoft hic kullanmadim

  ama bir sorun oldugunda yaz tahribat a mutlaka yardimci olacak cikacaktir.


  pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
 6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  WebJas
  WebJas's avatar
  Kayıt Tarihi: 15/Eylül/2009
  Erkek

  underzero bunu yazdı:
  -----------------------------

  baglanti sorunlari olabilir, paylasim sorunlari olabilir

  en cok ta virus sorunu olur. millet getirir viruslu flashdiskleri sistemin icine eder.

  en guzeli deepfreeze gibi programlarin son surumlerini kurmak. kapatip actigi zaman sistem sifir gibi olur ki kafelerdeki virus vs sorunlardan en kolay bu sekilde kurtulabilirsin.

  akinsoft hic kullanmadim

  ama bir sorun oldugunda yaz tahribat a mutlaka yardimci olacak cikacaktir.


  -----------------------------

   

  hocam peki deep freez i de aşabilen virüsler ve deep freez 'in hdd lere verdigi zararlarıda hesaba katarsak ? :/


  bilmediklerimi ayaklarımın altına alsam başım göğe ererdi..
 7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  emnimax
  emnimax's avatar
  Kayıt Tarihi: 29/Eylül/2009
  Erkek

  @oliWeR

  hmen cevap verdim hocam merak etme :D

  ve ımaj ısı benımde aklıma geldı zaten sanırssam  ben varken format olmaz gıbıme gelıyor

  nese hocam pclerın hepsı allahtan aynı onları eger calısırsam ole yapacagım bıde benden oncekı ıscısı askere gıttı adam ınternetten edıtleme bı xp ındırmıs butun pclerde o kurulu edıtleyen ksıı artık ne attıysa ıcıne kım bılır bısıde anlamıyodu galıba :D sp2 ye drever pro at tmdır :D

  @JaiLStyLe

  işallah bı gun bu onyargılardan kurtuluruz hocam

   

  @underzero


  hocam verdıgın bılgıler ıcın tesekkurler benımde sadece korktugum bu akınsoft yoksa baglantı ısı falan korkum yok

  ve emın ol sorucam foruma hocam bı sorunum olursa :D

   

  tesekkurler herkese.

 8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  PcK0
  PcK0's avatar
  Kayıt Tarihi: 13/Nisan/2007
  Erkek

  İnternet Cafe demişsin akınsoft demişsin; internet cafeci arkadaşLarın beni rahatsız ederek gördüğüm 3 muhabbet var akınsoftta.

  Birincisi) Arkadaş bir biLgisayarı formatLamış; driverLarı kurmuş ve akınsoftu yükLemiş. Serverı ipLerini göstermiş daha sonrasındada internete bağLamıyım diye ethernet kabLosunu biLe takmadan deepfreeze kurmuş. Fakat sadece yeniden kurduğu makina, diğer biLgisayarLara göre serverın Listesinde çok çok gec cevap veriyomuş onun için çağırmıştı beni. Çözümü ise gayet basit. Akınsoftu kurup server ipsini girdikten sonra cLient iLe server bir kere birbirLerini görmeLiLer. Akınsoft cLient programı server iLe iLk bağLantısında bazı veriLeri kaydediyor. BöyLece bir sonraki resette serverı daha hızLı görüyor.

  İkincisi) Arasıra serverdaki cLient ağ yapısında sapıtmaLar yaşanabiLiyor; müşterisi oLan biLgisayarLarda cLient programı çaLışmıyor yada biLgisayar toptan kapanmış gibi görünebiLiyor. ALman.nad zamanında ve network'ü yamuLtmak isteyen programLarda yaşadık bunu; böyLe probLemLerde, ya virüs taraması yap ya da networkü yamuLtmak isteyen programLarı eLLe durdurmaya çaLış. MüşteriLerde çaLıştırabiLir bu türLü programLarı.

  Üçüncüsü) Akınsoftun eski versiyonLarından birinde ve tinasoftun birçok versiyonunda gördük bunu; SpeedUpXP tarzındaki işLetim sisteminin işLemciyi yorarak aradaki deLay süreLerini kısaLtan; idLe süreLerini kısaLtan çeşitLi programLarLa CabaLOnLine tarzındaki oyundaLarda daha hızLı LeveL atLayabiLmek için bu tarz programLar kuLLanıyorLar. Bu programLarı çaLıştırdıkLarında, cLient programıda haLiyLe daha hızLı işLediğinden müşteri 1 saat oturduğunda hesabı 2 saat gibi gösterebiLiyor. Bunada dikkat et.

   

  Daha başka internet cafe oLayLarında pek bişy akLıma geLmiyor. BeLLi noktaLarı söyLersen; deepfreeze gibi akınsoft gibi programLar dersen daha açıkLayıcı şeyLer söyLeyebiLirimi söyLeyebiLiriz.

   

  Hea en son akLıma geLmişken şunLarıda söyLiyim. Deepfreeze'in birçok versiyonu rahatLıkLa kırıLabiLiyor. KırıLabiLen versiyon Listesi vardı bi ara eLimde; o versiyonLardan oLmayan programLarı seçmeyi dene. En son geLişimLeri takip edemedim tabiki.

  Birde bazen cLient pcLer windows başLarken; programLar çaLışırken saLak suLak hataLar verebiLiyor. Hiç deepfreeze iLe oynanmamış oLmasına rağmen ya da darbe faLan aLmamış oLmasına rağmen windowsxp üzerinde sistem başLarken siyah ekran üzerinde profiL hatası faLan verebiLiyor. BöyLe durumLarda heyecana kapıLma. Sök makineyi bi tozdan arındır pcyi tak tekrar güzeLcene çaLışacaktır.

  Deepfreeze iLe fazLa oynama. Yok şunun ekini yapaLım yok bunu update edeLim diye; fazLa oynarsan deepfreeze mavi ekran hatası verebiLir. GeneLde temiz sistem kurmaya çaLış; ve deepfreeze'i kurduktan sonra bir daha açmamayı tercih et.

  Acronis sistemini araştır. Ne oLduğunu öğren. Bir harddiske ya da dvdLere sistem imajını aLmanı öneririm. Çok fazLa rahatLatıcaktır seni. YanLız ummaLı bir çaLışma ister hemen açma bu acronis konusunu.

  Birde deepfreeze'in server oLayı vardı. AnabiLgisayar üzerinden diğer biLgisayarLarın deepfreezeLerini kontroL edebiLiyor; herhangi bir eLLe açıLma durumunda aLarm veriyor. Sözde hacker müşteriLerinin keyLogger trojan kurmasını çok etkiLi bir şekiLde engeLLeyebiLirsin. Tabi onunda aşmanın yöntemi var ;) KoLay geLsin arkadaşım.

   


  Sadece bi imza..
 9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  PcK0
  PcK0's avatar
  Kayıt Tarihi: 13/Nisan/2007
  Erkek

  JaiLStyLe bunu yazdı:
  -----------------------------

  underzero bunu yazdı:
  -----------------------------

  baglanti sorunlari olabilir, paylasim sorunlari olabilir

  en cok ta virus sorunu olur. millet getirir viruslu flashdiskleri sistemin icine eder.

  en guzeli deepfreeze gibi programlarin son surumlerini kurmak. kapatip actigi zaman sistem sifir gibi olur ki kafelerdeki virus vs sorunlardan en kolay bu sekilde kurtulabilirsin.

  akinsoft hic kullanmadim

  ama bir sorun oldugunda yaz tahribat a mutlaka yardimci olacak cikacaktir.


  -----------------------------

   

  hocam peki deep freez i de aşabilen virüsler ve deep freez 'in hdd lere verdigi zararlarıda hesaba katarsak ? :/


  -----------------------------

  Deepfreeze çok güzeL bi sistem tabiki aşıLması mümkün. Tam oLarak garanti aLamazsın deepfreeze'den. Daha sağLam bir garanti yoLu var oda güvenLik kartLarı. Çok sağLam güvenLik kartLarı var. Çok güzeL bir cafe sistemi istiyorsan; biLgisayarLarı deepfreeze kurmayarak daha az yormak istiyorsan; güvenLik kartı aLıcaksın. Ve bakıcaksın keyfine.

  Evt deepfreeze harddiskLere zarar veriyor. Bad sector oLuşturmak için birebir bi program. Fakat kaLiteLi harddiskLer sorunu büyük oranda azaLtacaktır. ZamanLa deepfreezeden doLayı performans düşükLüğü gösteren harddiskLerinden tekrar yüksek performans için diskLerine Low LeveL format atıcaksın. Bad sectorLeri düşürüceksin. Tekrardan performansı yükseLticeksin. Eskisi gibi oLmayacak tabiki ama yapabiLeceğin en iyi iş bu oLur.


  Sadece bi imza..
 10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  HaYVaN
  HaYVaN's avatar
  Kayıt Tarihi: 02/Temmuz/2007
  Erkek

  Karşılaşılan sorunlar falan bu forumda tartışılmış. Akın Soft'un resmi web sitesinden buraya yönlendiriliyorsun.

  http://www.webeliza.com/genel/msforum/forum.php?konu=AKINSOFT%20CafePlus

 11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  emnimax
  emnimax's avatar
  Kayıt Tarihi: 29/Eylül/2009
  Erkek

  PcK0 bunu yazdı:
  -----------------------------

  İnternet Cafe demişsin akınsoft demişsin; internet cafeci arkadaşLarın beni rahatsız ederek gördüğüm 3 muhabbet var akınsoftta.

  Birincisi) Arkadaş bir biLgisayarı formatLamış; driverLarı kurmuş ve akınsoftu yükLemiş. Serverı ipLerini göstermiş daha sonrasındada internete bağLamıyım diye ethernet kabLosunu biLe takmadan deepfreeze kurmuş. Fakat sadece yeniden kurduğu makina, diğer biLgisayarLara göre serverın Listesinde çok çok gec cevap veriyomuş onun için çağırmıştı beni. Çözümü ise gayet basit. Akınsoftu kurup server ipsini girdikten sonra cLient iLe server bir kere birbirLerini görmeLiLer. Akınsoft cLient programı server iLe iLk bağLantısında bazı veriLeri kaydediyor. BöyLece bir sonraki resette serverı daha hızLı görüyor.

  İkincisi) Arasıra serverdaki cLient ağ yapısında sapıtmaLar yaşanabiLiyor; müşterisi oLan biLgisayarLarda cLient programı çaLışmıyor yada biLgisayar toptan kapanmış gibi görünebiLiyor. ALman.nad zamanında ve network'ü yamuLtmak isteyen programLarda yaşadık bunu; böyLe probLemLerde, ya virüs taraması yap ya da networkü yamuLtmak isteyen programLarı eLLe durdurmaya çaLış. MüşteriLerde çaLıştırabiLir bu türLü programLarı.

  Üçüncüsü) Akınsoftun eski versiyonLarından birinde ve tinasoftun birçok versiyonunda gördük bunu; SpeedUpXP tarzındaki işLetim sisteminin işLemciyi yorarak aradaki deLay süreLerini kısaLtan; idLe süreLerini kısaLtan çeşitLi programLarLa CabaLOnLine tarzındaki oyundaLarda daha hızLı LeveL atLayabiLmek için bu tarz programLar kuLLanıyorLar. Bu programLarı çaLıştırdıkLarında, cLient programıda haLiyLe daha hızLı işLediğinden müşteri 1 saat oturduğunda hesabı 2 saat gibi gösterebiLiyor. Bunada dikkat et.

   

  Daha başka internet cafe oLayLarında pek bişy akLıma geLmiyor. BeLLi noktaLarı söyLersen; deepfreeze gibi akınsoft gibi programLar dersen daha açıkLayıcı şeyLer söyLeyebiLirimi söyLeyebiLiriz.

   

  Hea en son akLıma geLmişken şunLarıda söyLiyim. Deepfreeze'in birçok versiyonu rahatLıkLa kırıLabiLiyor. KırıLabiLen versiyon Listesi vardı bi ara eLimde; o versiyonLardan oLmayan programLarı seçmeyi dene. En son geLişimLeri takip edemedim tabiki.

  Birde bazen cLient pcLer windows başLarken; programLar çaLışırken saLak suLak hataLar verebiLiyor. Hiç deepfreeze iLe oynanmamış oLmasına rağmen ya da darbe faLan aLmamış oLmasına rağmen windowsxp üzerinde sistem başLarken siyah ekran üzerinde profiL hatası faLan verebiLiyor. BöyLe durumLarda heyecana kapıLma. Sök makineyi bi tozdan arındır pcyi tak tekrar güzeLcene çaLışacaktır.

  Deepfreeze iLe fazLa oynama. Yok şunun ekini yapaLım yok bunu update edeLim diye; fazLa oynarsan deepfreeze mavi ekran hatası verebiLir. GeneLde temiz sistem kurmaya çaLış; ve deepfreeze'i kurduktan sonra bir daha açmamayı tercih et.

  Acronis sistemini araştır. Ne oLduğunu öğren. Bir harddiske ya da dvdLere sistem imajını aLmanı öneririm. Çok fazLa rahatLatıcaktır seni. YanLız ummaLı bir çaLışma ister hemen açma bu acronis konusunu.

  Birde deepfreeze'in server oLayı vardı. AnabiLgisayar üzerinden diğer biLgisayarLarın deepfreezeLerini kontroL edebiLiyor; herhangi bir eLLe açıLma durumunda aLarm veriyor. Sözde hacker müşteriLerinin keyLogger trojan kurmasını çok etkiLi bir şekiLde engeLLeyebiLirsin. Tabi onunda aşmanın yöntemi var ;) KoLay geLsin arkadaşım.

   


  -----------------------------

  hocam cok saol bu kadar yazmöıssın elıne emegıne saglık umarım bı sorun olmaz olursada bu yazdıklarına bakarak cozerım ısallah yapamassamda senden yardım ısterım :D

Toplam Hit: 2587 Toplam Mesaj: 21