folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder İnternet Hızı Ve Ping Hakkında Bir Soru

İnternet Hızı Ve Ping Hakkında Bir Soru

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

Merhabalar,

Evde 5 pc var ve hepsi internete bağlanıyor bunun yanında telefonlarda var. Evdeki internet hızımız 20mbit. Sorun şöyle, evde birimiz oyun oynarken diğeri video izlerse, oyunun ping çok yükseliyor ve lag olmaya başlıyor. youtube dan video izlerken bile bu kadar etkileniyor. film indirirken zaten hiçbirşey yapılmıyor. Bende internet hızını 50 yapalım o zaman dedim.Fakat benim arkadaş ping'in internet hızı ile alakalı olmadığını söyledi.

Sizce bu durum böyle mi? hayır öyle değildir internet hızı artartsa ping olmaz video izlediğinde derseniz sağlam bir şekilde açıklayabilir misiniz? Bu ping sorununu nasıl çözebiliriz?

edit: hepimiz kablo ile bağlanıyoruz.

Ekerci tarafından 03/May/17 12:46 tarihinde düzenlenmiştir

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amatör Üye
    atakartal
    atakartal's avatar
    Erkek

Bende de ayni durum var 24 mbit internet biri youtube actimi oyun felc geciriyor aslinda modem interneti esit bolusturebilse sorun cozulucekte bunu yapmiyor. Tum kapasiteyi video izleyene veriyor buda interneti somuruyor. Normalde modemlerde qos ayari altinda ayarlaniyorda superonline in verdigi modemde bu ayar kaldirilmis.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    acikistihbarat
    acikistihbarat's avatar
    Erkek

bizde 4 pc ve telefonlar var. bir kişi video açınca cs go da pingler tavan yapıyor. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

Upload hızı düşüktür.

Minimalist Değilim Tembelim
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

hepimizde bu sorunlar var fakat internet hızını arttırsak bu sorun düzelir mi?

edit: arkadaş düzelmeyecegini idda ediorda, ping ayrı hız ayrı fln kafasında. fakat bana göre hız artması demek internet kapasitesinin artması demek bu durumda birinin video izlemesi sorun yaratmayacaktır heralde :S

Ekerci tarafından 03/May/17 13:07 tarihinde düzenlenmiştir

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    devil_bugatti
    devil_bugatti's avatar
    Erkek

25 mbps superonline fiber kullanıcısıyım. Evde 1 masaüstü ve 1 laptop var. Tabletten kız kardeşim sürekli dizi izler. Laptopta film eksik olmaz. Telefonlarda da youtube eksik olmaz. AKK'ya takılmadığım müddetçe hiç problem yaşamadım. 16'ya düşeceği için de bundan sonra AKK'ya takılsam dahi yaşayacağımı da düşünmüyorum.

Mesafe her zaman iyidir... Ne haddini aşan olur azizim, Ne de canını sıkan...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    Ekerci bunu yazdı

edit: arkadaş düzelmeyecegini idda ediorda, ping ayrı hız ayrı fln kafasında. fakat bana göre hız artması demek internet kapasitesinin artması demek bu durumda birinin video izlemesi sorun yaratmayacaktır heralde :S

hocam darboğazı neyin yaptıgı etkiler

örnek upload hızı düşüktür kullandıgın uygulama uplaod istiyordur download ı arttırırsın gene yetmez.

ping yüksektir 100mbps bağlatırsın ping yüzünden geç gelir kasar 

mobil 4g nin kota dışında  düşük ping süresi yüksek upload ve yüksek download hızı sayesinde çok öne çıkıyor

bf oynoyurum oyunda ping var mesela (90-150 vs ) 4g den giriyorum  10-20 arasi ping alıyorum

buradada sıkıntı kota tabiki 1 saatlik oyun oyuncu sayısına göre 150mb civarında kota yiyor. buda pingsiz lagsız rahat oyun için değer.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

ben birşey daha farkettim bunlar akn sonrası hızı düşürüyor ya galiba pingleri de yükseltiyorlar. ben bunu bizzat test ettim bant genişliğimi yüksek iken 3 düşürdüm  çok güzel kullanıyorm ping değeri iyi akıcılık iyi.. ama akn devreye girince hız aynı ama ping yükseliyor. interesting yani

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı
    Ekerci bunu yazdı

örnek upload hızı düşüktür kullandıgın uygulama uplaod istiyordur download ı arttırırsın gene yetmez.

mobil 4g nin kota dışında  düşük ping süresi yüksek upload ve yüksek download hızı sayesinde çok öne çıkıyor

bf oynoyurum oyunda ping var mesela (90-150 vs ) 4g den giriyorum  10-20 arasi ping alıyorum

buradada sıkıntı kota tabiki 1 saatlik oyun oyuncu sayısına göre 150mb civarında kota yiyor. buda pingsiz lagsız rahat oyun için değer.

hocam işte 20mbiti 50 ye çıkartacaz bu durumda upload download hızıda artacak. ping normalde nette kimse yoksa 50-30 civarlarında. yani normal şartlarda pingimiz yok fakat biri video vs birşey yaptığında direk pingimiz artıyor. ben bunu yetersiz internet hızı olarak yorumluyorum

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek
    Ekerci bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı
    Ekerci bunu yazdı

hocam işte 20mbiti 50 ye çıkartacaz bu durumda upload download hızıda artacak. ping normalde nette kimse yoksa 50-30 civarlarında. yani normal şartlarda pingimiz yok fakat biri video vs birşey yaptığında direk pingimiz artıyor. ben bunu yetersiz internet hızı olarak yorumluyorum

olay upload ın az yani metrobüs kapısı gibi düşün pingi ise yardıra yardıra içeri girmeye çalışan kişi data olarak düşün upload az olduğu için milletin içerideki boş yere girememesi de pingi oluşturur. 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Modeme bağlanan iPhone var mı hocam ? iPhonelar modem seçiyor. Komşunun evinde bizzat görmüştüm iPhone bağlanınca diğer cihazlar nete çıkış yapamıyordu. Ping uçuyordu.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
Toplam Hit: 2457 Toplam Mesaj: 19
ping