folder Tahribat.com Forumları
linefolder Microsoft Windows Ailesi İşletim Sistemleri
linefolder İnternet Kafeye Win 7 Kurmak Mantıklımı Sorun Yaşarmıyım ?

İnternet Kafeye Win 7 Kurmak Mantıklımı Sorun Yaşarmıyım ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Foxxxxxx
    Foxxxxxx's avatar
    Erkek

bir internet kafe sahibi olarak xp den sıkılmış bireysel kullanıcı olarak cıktıgı günden beridir win7 kullanıyorum gayette memnunum şimdi kafeye kurmak istiyorum tabi bu konuda bazı karamsarlıklarım var

ag paylaşımında sorunlar yaşarmıyım

oyunlarda sıkıntı oluştururmu

kuracaksam win7 nin hangi işletim sistemini kurmam lazım

xp ye oranla daha hozlı verim alabilirim

cok sık proplemle karşılaşırmıyım

aranızda internet kafe sahibi veya çalışanı varsa bu konuda önerilerinizi ve yardımlarınızı bekliyorum

Babamı namaz kılmış, dua ederken görünce Benim için de dua et deyiveriyorum Ve babamın cevabıyla sarsılıyorum Kendisi nerede, derse, ne diyeyim?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    essan
    essan's avatar
    Erkek

kurulacak makinelerin donanım özellikleri aynı ise bir tanesinin özelliklerini yazarmısın hocam birde hangi oyunları kurmayı düşünüyorsun ona göre arkadaşlar yardımcı olurlar.. işletim sistemi olarak benim önerim windows 7 ultimate 32 bit.. 64 bitte bazı oyunlar çalışmıyor.

Mesaj 28 Temmuz 2012 (Cumartesi) Saat: 04:10'da essan tarafından düzenlendi.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tengri
    Tengri's avatar
    Erkek

ağ işi sıkıntılı hocam, tek kişi için windows 7 mükemmel bir sistem ama internet kafeler için sorun çıkarıcı. Windows 7 kullanan bir internet kafe görmedim daha.

Ben Fight Clubı izledin mi? derken utanıyorum, adam İzlemedim. derken utanmıyor. Bi de nasıl güzel mi, diyo... Bi bitmediniz amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

ben daha bile kolay olur diye düşünüyorum

...said addicted.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oliWeR
    oliWeR's avatar
    Erkek

ta ilk çıktığı zamanlar bir arkadaşım win7 ye geçmişti ve ben düzceye gelene kadar kullanıyordu o zaman konuştuğumuzda kayda değer bir sorn çıkmadı demişti o günden bu güne en az 1,5 yıl geçti şimdi kullanılan progrmların extra yamaları falanda çıkmıştır sorun yaşayacağını zannetmiyorum ama win 7 ye geçmiş inernet cafeci arkadaşlarla konuşmak gerekir zira bir cafenin xp den win 7 ye geçmesi sonra yeniden xp ye dönmesi heleki bilgisayarların donanımları farklı ise en az 1 haftalık yorucu bir iş

Ne çok küfür ediyorsun diyorlar. Ne yani hayatın içine edenlere şiir mi yazayım ?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

50 makineli bir kafenin teknik elemanıyım,

1.5 yıl önce 25 makineye win7(yeni makinelere) 25 makinede de winXp bırakmıştık, adamlar 6 çekirdekli amd'li win7'li sistemlere oturmak istemiyordu,

öndeki makinelerde 4-5pc boş, xp'li olanları sırada bekleyenler vardı, 2 hafta sonra xp'ye geçirdim hepsini tekrar.

Win7 pişmanlıktır

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Darkparadise
    Darkparadise's avatar
    Dişi

benim de internet kafem var, ben de win7 kurdum ve sıkıntı yaşadım. sistem değişikliği yapmak istiyorum ama xp kadar rahat ve sorunsuz olmuyor maalesef. bunun yerine xp görünümünü değiştiren patch'ler kullanıp en azından biraz daha görsellik yakalayabilirsin.

ör: http://forum.skystar-2.com/en-iyi-6-xp-gorunum-degistirme-paketi-t-572.html

Dışarıda Issızlık Bensiz, Bendeyse Yalnızlık Issız...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tolgaStain
    tolgaStain's avatar
    Erkek

internet kafelerde XP varken Win7 kurmak mantıksız geliyo , ne gereği var.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Triumph
    Triumph's avatar
    Erkek

yorum yapan elemanlarla baska gezegenlerde yasadigimi hissettim bir an. sene oolmus 2012 hala ne xp si:)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek

bende ağrı'da bi kaç kafede gördüm win7 ne yalan söyliyim o kafeleri tercih ediyorum sürekli kendimi evimde hissediyorum :F

kurulur bence çokta güzel olur tabi müşteri kitlen çoluk çocuk ise ilişme kalsın xp

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

öncelikle internet kafeci değilim,Win7 kullanıcısıyım. Professionel yada Ulitimate sürümlerini kurduğun sürece sorun yaşamazssın, daha güvenli daha rahat hızlı olur. ram bellkelerini 2 ye çıkartarak kurabilrsin. bazı antivirüsler rame yüklendiği için sezgisel tarama gibi işlemler yaparken pc epey bir kasılıyor örnek kaspersky. 2 gb ram uygundur.

ağ tanımlamanı işyeri ağı olarak... ve paylaşımlarını güzelce bilinçli ayarladıgın sürece hiçbir sorun yaşamazssın.

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
Toplam Hit: 4450 Toplam Mesaj: 37