folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilişim Güvenliği
linefolder İnternet Mafyası Ve Haraç

İnternet Mafyası Ve Haraç

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    arkinfes
    arkinfes's avatar
    Erkek

herkese merhabalar,

size babamın arkadaşının başından geçen bir olayı anlatmak istiyorum.

Babamın arkadaşının fabrikası var ve bilgisayarda bütün her şey kayıt altında tutuluyor. fabrika bir hacker siber saldırıya uğramış bilgisayardaki bütün bilgiler çekilip bilgisayara format atılmış ve adam iletişime geçmiş 10 bin dolar ver tüm bilgilerini geri verelim demiş. Bizim abinin elinde yedekler olmayınca sıkışmış ve bilişim suçlarına başvurmuş ordaki yetkili polis hiç uğraşma 67 bin tane dosyamız var ve yakalayamıyoruz demiş ya üstüne bir bardak su iç ya da daha uygun bir rakkama anlaş demiş. e durum böyle olunca bizim abi 8 bin dolara anlaşmış ve verileri geri almış. Şimdi benim merak ettiğim bizdeki bilişim suçları ne işe yarıyor ? nasıl olurda saldırı yapan kişiyi bulamalar ?

Do majör soylu ve açık sözlü , Do minör patetik , Re majör parlak , Re minör melankolik , Mi bemol majör soylu ve patetik , aydinlik ama soylu ve karamsar tonmu lazim ozaman; mi majör , Mi minör doğanin ilk minör tonu olmasina karsin biraz melankoliktir , Fa majör karışıktır , Fa minör hepsinden patetiktir , Fa Diyez majör iste güçtür çünkü degiştirgeçlerle asiri yuklenmistir , Si majör parlak ve oyun bozannn :))
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

aşağıda yazacağım olayda abartma yoktur.

bulunduğumuz bölgede sezer diye bir piç var 4 gün önce 30. arabasını çaldı kamera kayıtları var adam arabayı çalıyo izmirde denizlide benzini bitince bırakıyo

bu adam 30 defa yakalandı ve mahkeme serbest bıraktı 4 gün önceki olayda akşama bile beklemedi

polis adam adliyeden benden önce çıkıyo diyo

böyle bir yerde onlar ne ceza alır

Youtube Kanalıma Abone olan herkese Mesir macunu göndereceğim :) >>> http://bit.ly/2FH1kln . her hakkım saklıdır®™ Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oinomaos
    oinomaos's avatar
    Erkek

Esas benim merak ettiğim konu şu:

Adam zorla para istiyor, diğeride bir şekilde bu parayı ulaştırıyor. iyi de aga kim almış bu parayı? Bugün bitcoin le bile işlemler takip edilebiliyorken alan adama nasıl ulaşılamaz?

Anıl
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek
    oinomaos bunu yazdı

Adam zorla para istiyor, diğeride bir şekilde bu parayı ulaştırıyor. iyi de aga kim almış bu parayı? Bugün bitcoin le bile işlemler takip edilebiliyorken alan adama nasıl ulaşılamaz?

:) 

uğraşsa aynı maaş uğraşmasa aynı maaş . 

Bana Hiç Bir Zaman Şans Getirmeyen Şans Kalemimi Kaybettim
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oinomaos
    oinomaos's avatar
    Erkek
    DJ_Alper bunu yazdı

aşağıda yazacağım olayda abartma yoktur.

bulunduğumuz bölgede sezer diye bir piç var 4 gün önce 30. arabasını çaldı kamera kayıtları var adam arabayı çalıyo izmirde denizlide benzini bitince bırakıyo

bu adam 30 defa yakalandı ve mahkeme serbest bıraktı 4 gün önceki olayda akşama bile beklemedi

polis adam adliyeden benden önce çıkıyo diyo

böyle bir yerde onlar ne ceza alır

Adam çalıcı değil hacı kullanıcı ondan ceza yemiyordur :) araca zarar vermedim aha orda duruyor diyorsa birde hapishaneler fetöden dolup taştığı için birde bir dava için iyi zaman harcamak gerekirken en önemli konular bile 3-5 ay öteye atılırken muhtemelen hakim binmiş gezmiş hevesini almış modunda takılıyordur :) şaka gibi memlekette yaşıyoruz amk

Anıl
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oinomaos
    oinomaos's avatar
    Erkek
    samaccc bunu yazdı
    oinomaos bunu yazdı

:) 

uğraşsa aynı maaş uğraşmasa aynı maaş . 

Aga tamda öyle ya. Hepsi değil ama büyük çoğunluğu "ne uğraşcam amk"

Anıl
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Çünkü o işi yapanlar genelde yurtdışından yapıyor. Kaldı ki parayı takibi imkansız olan ya Bitcoin yada zor olan Western Union ile istiyorlar. Western Union'da bankaya karşı tarafın verdiği kodu söyleyince direk parayı çekebiliyorsun. 

Geçinmeye gönlü olan geçinir, anlaşmak isteyen orta yolu bulur, telafi etmek isteyen eder, önemseyen gösterir. Kısacası ben böyleyim diye bir şey yok,ben sana karşı böyleyim diye bir şey var. Dikenine katlanamadığın gülü incitme, zorluğuna göğüs geremediğin yari sevme.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    arkinfes
    arkinfes's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Çünkü o işi yapanlar genelde yurtdışından yapıyor. Kaldı ki parayı takibi imkansız olan ya Bitcoin yada zor olan Western Union ile istiyorlar. Western Union'da bankaya karşı tarafın verdiği kodu söyleyince direk parayı çekebiliyorsun. 

Hocam buradan grup kurup bizden girelim bu işe :D abi 8 bin dolar ya az para değil ayda 3 kişiye böyle vurgun yapsalar düşünsenize gelen parayı

Do majör soylu ve açık sözlü , Do minör patetik , Re majör parlak , Re minör melankolik , Mi bemol majör soylu ve patetik , aydinlik ama soylu ve karamsar tonmu lazim ozaman; mi majör , Mi minör doğanin ilk minör tonu olmasina karsin biraz melankoliktir , Fa majör karışıktır , Fa minör hepsinden patetiktir , Fa Diyez majör iste güçtür çünkü degiştirgeçlerle asiri yuklenmistir , Si majör parlak ve oyun bozannn :))
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Turania
    Turania's avatar
    Erkek

vebali nolacak hacım o paranın?

Söyleyin eşe dosta herşeyden vazgeçer, Vatan'dan vazgeçmeyiz.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek
    Turania bunu yazdı

vebali nolacak hacım o paranın?

Öbür dünyayi bilemem ama bu dünyada bisey oldugu yok. catir catir yiyecekler o parayi.

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Vac
    Vac's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

ramsonware can yakmaya devam ediyor :( 

Comeback...
Toplam Hit: 13849 Toplam Mesaj: 20
siber saldırı saldırı hacker