folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder İnterneti Yasal Olarak Umuma Açık Yelerde Paylaşmak

İnterneti Yasal Olarak Umuma Açık Yelerde Paylaşmak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oliWeR
    oliWeR's avatar
    Erkek

S.a 

beyler interneti yasal olarak kahvede paylaşmak istiyoruz. sanırım bunun için değişik modemler varmış. örnek olarak nasıl otobüste wi-fi var üye oluyorsun bi şifre geliyor sana sms le o kullanıcı adınla ve şifrenle giriyorsun ya herhangi yasadışı bir iş yaptığında o kullanıcı adıyla girdiğin için otomatikmen seni buluyorlar onun gibi.  yani illa sms ile gelmesin şifreyi biz verelim farketmez de bi üyelik olsun yarın bir gün olurda başbakana küfrederlerse internetin yasal sahibini tutuklamasınlar. belki tam olarak ne istediğimi anlatamamış olabilirim şöyle bir örnek daha vereyim 

tek modemde iki kullanıcı adı var örnek

tahribat

tahribat-konuk

konukta şifre yok otomatikman bağlanıyorsun ama web sayfasını açtığında herhangi bir siteye girmeye çalıştığında  192.168.33.5454/bilmemnebilmemne adresine yönlendiriyor  ekranda üyelik sayfası veya şifre sayfası açılıyor gibi ilkkez böyle birşeye ihtiyacım olduğu için pek açıklayıcı şekilde yazamıyorum daha doğrusu bu işin tam adını bilmiyorum o yüzden googlede de arayamıyorum aramaya çalıştığımda da aradığımla tamamen alakasız sonuçlar çıkıyor karşıma, çünkü doğru cümleyle arayamıyorum. tek bildiğim sanırım bazi cisco medemlerde bu özellik var başkada birşey bilmiyorum bana  en azından bir ip ucu bir modem model numarası  söylersenizde o modeli araştırarak belki  bulabilirim 

Ne çok küfür ediyorsun diyorlar. Ne yani hayatın içine edenlere şiir mi yazayım ?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

Hocam o iş öyle "bir modem varmış onu alırsak oluyormuş" gibi kolay değil ne yazık ki...

Öncelikle log tutacak o "modem"(router, pc vs) e ihtiyacınız var. Sonra zaman damgası için sertifika almanız gerekecek.  Loglarınızın onaylı loglar olması lazım kanunda bu belirtiliyor. Daha sonra her kullanıcının kişi tarif eden hesabı olması lazım. O hesaplarla giriş yapıp işlem yapmalılar.

Gel gelelim hangi yöntem ve donanımlar kullanılyor bende tam bilmiyorum. Yalnız bu işi yapan firmalar var. Gelip kurulumu yapıyorlar.

Diğer türlü aynı şekilde devam ederseniz bir suç olduğunda suçlu siz olursunuz.

DrKill tarafından 05/May/15 06:40 tarihinde düzenlenmiştir

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo

bunun ile ilgili mikrotik ve labris in urunleri var diye biliyorum. http://labrisnetworks.com/tr/ bir incelersen veya gorusursen daha iyi olur.

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oliWeR
    oliWeR's avatar
    Erkek

Peki şöyle sorayım o zaman kahvede ücretsiz internet dağıtmak istiyoruz müşterilere. Normal bi modem takıpda isteyen müşterilere şifremi vermeliyiz? Olurda aralarından birisi yasa dışı bir iş yaparsa ne yapacağız? 

Ne çok küfür ediyorsun diyorlar. Ne yani hayatın içine edenlere şiir mi yazayım ?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kafkafkaf
    kafkafkaf's avatar
    Erkek

yasadışı iş senin üstüne kalır,

şimdiye kadar modemi alıp millete şifreyi dağıtmak dışında farklı bir işlem yapan kafe yada kahve görmedim

http://emorcraft.blogspot.com.tr/
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    esinti
    esinti's avatar
    Erkek

modemler genelde 16 kişilik oluyor fazla kullanıcı almıyor bilgin olsun.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek

Evde 100 Mbit Uydunet fiber var.

Ağustos da sözleşmem bitiyor.

Modem + Access point var, acaba bende sevabına sokaktaki insanlara interneti şifresiz olarak dağıtsammı.

Yada bu doğrulama olayı nasıl oluyor, ona göre tedbir alıp adım atmak lazım. 

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    glaurung
    glaurung's avatar
    Erkek

Mesela otelde oda numarası ve tc no soruyor. 

İdo'da tc no soruyor.

Bir şekilde kayıt altına alıyorlar, tck 226 vs sonra senin başın ağır.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

gençler ben 8 aydır dersanede dağıttım milete şfireyi. sömürüyo herkes.

bu durumda kurum mu babayı alır bir problem olunca ?

mac adresi cartı curtundan bulmak istese bulurlar da hiç uğraşmayıp aga suçlu sizsiniz mi derrler?

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    glaurung
    glaurung's avatar
    Erkek
    joe_black bunu yazdı

gençler ben 8 aydır dersanede dağıttım milete şfireyi. sömürüyo herkes.

bu durumda kurum mu babayı alır bir problem olunca ?

mac adresi cartı curtundan bulmak istese bulurlar da hiç uğraşmayıp aga suçlu sizsiniz mi derrler?

Şimdi olay şöyle gelişir, türkler pek üstünde durmadığından, senin modeme bağlanan biri gider çocuk/ölü/hayvan'lı müstehcen bir şey indirir, o ülke bunu tespit eder tüm ıp leri ayırır, tr'yi de bilgilendirir işte şu ip'den şu suç işlendi diye, bizimkiler de soruşturma açar savcılık çağırır ifadeni alır, ben yapmadım dersin şudur budur bilirkişi talep edersin, bilirkişi gelir inceleme yapar mahkemeye çıkarsın zaten orda da 2-3 posta devam eder, sonuçta bişi olmaz büyük ihtimal çünkü senin makinenin mac'i belli ama savcıya ifade ver mahkeme mahkeme sürün dert anlat o bile 3 ay yatmış kadar eder adamı.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oliWeR
    oliWeR's avatar
    Erkek

Anlaşılan makul fiyatlara bu işi çözmek mümkün görünmüyor kahveciye aslını astarını anlatırım gerisine o karar versin 

Toplam Hit: 2348 Toplam Mesaj: 17