folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder İnternetsiz Bir Karantinada Yanınıza Alacağınız 10 Şey

İnternetsiz Bir Karantinada Yanınıza Alacağınız 10 Şey

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

Evet malumunuz çoğumuz evlerimizdeyiz iyi kötü hayatta kalmaya çalışıyoruz elektrik var internet var çokta kötü durumda değiliz , hazır herkesin psikolojisi bu durumdayken farklı bir felaket senaryosu yaratmak istedim.

1 Yıl boyuna internetsiz ve iletişimsiz bir ortamda karantinaya girmek zorundasınız. Bu alanda temel gıda maddeleri ve hayati ihtiyaç için gerekli su elektrik duş un şeker et vb. stoklar bulunmakta. Bir bilgisayarda dahil.

Fakat bu alana gitmeden önce yanınıza ekstra birşeyler alabilecek vaktiniz var bu alanda tamamen tek başınıza olacağınızı unutmayın yani 365 gün kendinizi oyalamanız lazım.

Alabileceklerinizi Yazıyorum İçeriğini Siz Doldudun

10 Adet program veya Oyun 

10 Adet Film

2 Adet Kitap

1 Adet fiziki oyun veya kart(dart,pişti destesi uno lego vb.)

2 Adet özel gıda (bu ikisi olmadan asla dediğiniz örnek donmuş kokoreç de olabilir beyti de donmuş lahmacun sa)

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

Kendi Cevaplarım.

İnternetsiz Pc için

Skyrim,wtcher3,gta5,cossacks,red alert2yuri,age of mythology,cs source,call of duty mw2,mw3,half life2

10 Film

Yüzüklerin efendisi 1,2,3 , çeşitli belgesel,belgesel2, gora,düğün dernek,hababam sınıfı matrix 1 2

2 Kitap

Tekrar tekrar okusamda sıkılmayacağım için kalın bir ansiklopedi , büyük bir dünya atlası her ülkeyi ve kıtayı içeren detaylı

1 Fiziki oyun olarak

okey taşı alırdım.

2 Adet Özel Gıda

Rakı ve Viski

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

10 oyun 10 filme karşın sadece 2 kitap mı.. 

...said addicted.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek

alet çantası yeterli 

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mutubilir
    Mutubilir's avatar
    Erkek
    noname bunu yazdı

10 oyun 10 filme karşın sadece 2 kitap mı.. 

Tam bunu yazacaktım. Muhtemel bir senaryoda adına teknoloji dediğiniz hiçbir bok çalışmayacak ve kitaplar gerek okumak gerekse bir gün ateş gibi hayatı bir ihtiyacınızı karşılaşamak için gerekli olacak. 

Aslan bile atı görünce götünü saklar
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Baturay_Turkmen
    Baturay_Turkmen's avatar
    Erkek

Siz onu hapse girsem yanıma ne alabiliyorum ile değiştirip cevaplayın bence daha ideal sonuçlar çıkar

Ne Mutlu Türk Doğana..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hojucuk
    hojucuk's avatar
    Erkek

karantinada hangi oyunlari , kitaplari , filmlari tercih edersiniz ? ben su oyunlari oynar , bu filmleri izler , kitaplari da okurum konusu olsa daha mantikli olurmus..,

sayili adet kitap , oyun vs yuk etmeye gerek var mi hoca ?? toptan usb bellege yukle gec bilgisayar var diyon..

C* ya hepsin ya hic..ya TÜRK"sün ya pic!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cybermole
    cybermole's avatar
    Erkek

365 gün sorusunun cevabı bu filmde :)
    https://www.filmmodu.org/passengers-hd-izle

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

takım taklavat alırım sadece son 4 yılda birsürü tamir edecek tamir malzemem var 3 takım çantam oldu.

pc başında vakit geçirmek istemem 365 gün.

zaten ofis işinden dolayı fıtık ıvır zıvır sorunlarım var. hareket etmem lazım. son zamanlarda sanaldan çok sıkılmıştım.harket edip icatlarla uğraşınca rahatlıyorum.

alkol ıvır zıvırı bıraktığım için kendimi tamir işine verdiğimce huzur buluyorum.

köye yerleşip sadece hareket ettiren işlerle uğraşmak istiyordum son zamanlarda.

felaket gelirse:

önce güneş panelleri ile elektrik üretimimi garantilerim. 1 kw + 300 w güç kaynağım var . 4 tane 300 w güneş paneli almak üzereydim ki bir kaza yaptı eşim arbaa ile erteledim.

ağaç ekip videolarda izlediğim ağaç aşısı yapardım. 1 seneye çok güzel şeyler yetiştirirdim.

arızalı arabamı ustaya giitmeden tamir etmeye devam ederdim. ve 4 gün önce eşim kaza yaptı arabayı kendim topluyorum abim ile. araç şasisini düzeltmek için çektirme olmadığı için kamyonet krikosunu kullandım mesela.

sadece birkaç spor pdfi alırdım bilgisayarıma. bütün günümü bahçede ve evin çatısında geçirridim hepsi bukadar.

yiyecek olarak sadece baklagil kuru meyve ve tatlı için tahin pekmez alrdım yanıma. lif için kahvaltılık geverk almayı düşünürdüm.

şehre hiç inmeden köyde bütün temel gıdaları üretebiliyor benim babalık. tek başıma delirmem yani. ben zaten hep yanlızlığı seven biriydim. daha doğrusu a sosyal biriyim diyelim.

https://image.prntscr.com/image/8znVV5TPRaKpm20reMxFkA.png

https://image.prntscr.com/image/x_knm7MIQLqpnqGK9t0OgQ.png

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek

Bilgisayar yerine kitaplar yeterli köye yerleşmeye çalışırım mekanik elle yapılan işlerime ağırlık veririm.

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baracuda81
    baracuda81's avatar
    Erkek

Hiç sporsuz olmaz. Ağırlık setim ve koşu bandı lazım

skyrim V, gta 5-4-3-vc, witcher 3 wild hunt, fallout 3, redalert 2 & yuri's revenge, Aeo2,

10 tane film yetersiz. 36 güne 1 film geliyor.

2 kitap yetersiz. Online e kitap arşivleri var.

52 deste alırdım. Bir sürü oyun çeşidi var.

kıyma ile kaşar. Evde kendim pişirebilirim

içecek votka ve kola

baracuda81 tarafından 04/Nis/20 10:03 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 1759 Toplam Mesaj: 18
karantina challenge