folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder İnternette Kotaya Hayır!

İnternette Kotaya Hayır!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek
    herlocksholmes bunu yazdı
    HanDSomE bunu yazdı

merakımdan soruyorum ben 50gblık kotayı kısmen aşıyorum şimdi akk kalkınca ben 60 gb belki aylık harcıcam ama birisi gelecek 500gb kotaya abanacak alt yapı malum o 500gblık adam yüzünden benim internetim yavaşlayacak? Yani bana bunu açıklayın bende destekliyim.

ceplerine az atsın da altyapıyı güçlendirsin ibneler. o adamlar için de isterlerse günlük kota koyabilirler. günde 30gb ı geçen o günün kalanında 3 mbit kullansın falan filan. bu sana bana kalmış bir şey değil hocam. hizmet parası alıyor o kadar hani hizmet?

hocam doğru diyorsun bu şekilde daha iyi olur. Ozaman kampanyaya bi imzada biz atalım.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kazasker1
    kazasker1's avatar
    Erkek

Daha önce bir kaç kez yazmıştım düşüncemi. Buraya da yazmim yazmim dedim ama dayanamadım. Bu iş öyle dilekçeyle başvuruyla falan olmaz. Adamlar bilmiyo sanki herkesin bundan şikayetçi olduğunu, memnun olunmadığını falan. burada yapılan iş malumun ilanından başka bişey değil. Peki işe yarayacak mı? Hayır...

Bizim gibi gelişmemiş sayılan, kapitalizmin bu denli vahşi şekilde sömürge olduğu ülkelerde, toplu olarak tepki verilmediği sürece hiç, ama hiç bişey değişmez. Peki değiştirmek için ne yapmalı?

Harddiskleri yakıncaya kadar download... Tek çözüm bu. Toplumsal tepki yaratıp, mesela 3 ay gibi bir süre belirleyip, gece gündüz demeden ve ses getirinceye kadar download yapmak. Sokabildiğin kadar trafik sokmak. 

Diyelim ki karşı tepki olarak hız mı düşürdüler! Çözüm yine çok basit;

Bağlantı iptalleri...

Ne zamana kadar?

Kazanıncaya kadar.

Kazanma ihtimali;

%100

Bir kaç aylık sabır ve dirayet herşeyi çorap söküğü gibi çözer. Ben şahsen bireysel terör baabında her ay minimum 300 Gb trafik sokmakla yükümlü hissediyorum kendimi. Bunu onbinlerce kişinin yaptığını düşünsenize...

Huzur islamda... Yok, yanlış. Para islamda. Net...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    kazasker1 bunu yazdı

Daha önce bir kaç kez yazmıştım düşüncemi. Buraya da yazmim yazmim dedim ama dayanamadım. Bu iş öyle dilekçeyle başvuruyla falan olmaz. Adamlar bilmiyo sanki herkesin bundan şikayetçi olduğunu, memnun olunmadığını falan. burada yapılan iş malumun ilanından başka bişey değil. Peki işe yarayacak mı? Hayır...

Bizim gibi gelişmemiş sayılan, kapitalizmin bu denli vahşi şekilde sömürge olduğu ülkelerde, toplu olarak tepki verilmediği sürece hiç, ama hiç bişey değişmez. Peki değiştirmek için ne yapmalı?

Harddiskleri yakıncaya kadar download... Tek çözüm bu. Toplumsal tepki yaratıp, mesela 3 ay gibi bir süre belirleyip, gece gündüz demeden ve ses getirinceye kadar download yapmak. Sokabildiğin kadar trafik sokmak. 

Bağlantı iptalleri...

Ne zamana kadar?

Kazanıncaya kadar.

Kazanma ihtimali;

%100

Bir kaç aylık sabır ve dirayet herşeyi çorap söküğü gibi çözer. Ben şahsen bireysel terör baabında her ay minimum 300 Gb trafik sokmakla yükümlü hissediyorum kendimi. Bunu onbinlerce kişinin yaptığını düşünsenize...

abim olayı çözmüş. dowland çok haklısısn ama birde o indirdiklerini arşivlemek var

bir ara çılgınlar gibi film indirirdim. izlemediğim 300 e aşkın film var.

bu arada film adlarını yazsam isteyenle paylaşsam da yüksek mb dosya paylaşımından bir haberim :((

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kazasker1
    kazasker1's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı
    kazasker1 bunu yazdı

Bağlantı iptalleri...

Ne zamana kadar?

Kazanıncaya kadar.

Kazanma ihtimali;

%100

abim olayı çözmüş. dowland çok haklısısn ama birde o indirdiklerini arşivlemek var

bir ara çılgınlar gibi film indirirdim. izlemediğim 300 e aşkın film var.

bu arada film adlarını yazsam isteyenle paylaşsam da yüksek mb dosya paylaşımından bir haberim :((

Amaç arşiv yapmak değil :)

İndirdiklerini silip, o güne ait trafik sokma görevini ifa etmenin rahatlığıyla mışıl mışıl uyumak, yapılacak tek iş.

Dosya paylaşmaya gelince, mail.ru gibi bedava alan veren sitelerden alanlar alarak, kendi upload toollarıyla upload ederek paylaşımda bulunabilirsin.

Huzur islamda... Yok, yanlış. Para islamda. Net...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek
    kazasker1 bunu yazdı

Bağlantı iptalleri...

Ne zamana kadar?

Kazanıncaya kadar.

Kazanma ihtimali;

%100

İndirmeyle falan uğraşmayla hiç gerek yok. Millet tek tek iptal etse yeter.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    darkroques61
    darkroques61's avatar
    Erkek

AKK sistemi yormayı engelliyorsa AKK'siz paketler neden var herkes AKK'siz paket alırsa sistem çökmeyecek mi ?

Amaç kesinlikle daha fazla kar.. Eskiden herkes kotalı net kullanıyordu sınırsız cazip gelince kotalı rafa kalktı kotalı net yerine AKK'li net getirdiler.. Sınırsız da oldu AKK'siz..

Kendine İyi Bak ..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adeleks
    adeleks's avatar
    Erkek

btk başkanı ömer fatih sayan şöyle demiş "sadece uhd izlemek isterseniz, birkaç dakika önce başlatmanız gerekiyor onun dışında 3 mbit yetiyor" muş ben ikna oldum

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fatih54
    Fatih54's avatar
    Erkek

Ben bu harekete katılımı artırmak için basit bir çekiliş hazırladım. Bu sayede hem harekete destek olabilirsiniz hem de oyun kazanabilirsiniz. Tabi oyunlar zamanında topladığım bedava oyunlardan oluşmakta ancak ileride katılımın artması için artırabilirim. Burada asıl amaç destek işini otomatikleştirmek.

Bu çekiliş ile tweet atmayı vb. otomatikleştirirsiniz ve her gün tekrar açılır bunlar ve her işlem yaptığınızda puan kazanırsınız. Kimin puanı en çoksa şansı da o kadar çok olur.

https://gleam.io/a2r95/nternette-kotaya-hayir-ekili-1

Şu an btk yaptığımız şikayetleri ve tweetleri görmeye başladı ki çoğu tweet atanı uzaklaştırdılar. Ttnet ve superonline ise youtube videolarını şikayet ettiğimiz ve beğenmediğimiz için yorumları kapattı. Yani az çok hareketlilik var siz de destek olursanız bu 3 mbit ile 4k video izleyen şahıs belki olayın ciddiyetini anlar.

Fatih54 tarafından 09/Eyl/16 00:42 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coLin
    coLin's avatar
    Erkek

Eminim ki forum da twitter tt scripti olup, çok kısa sürede istediği hashtag'i tt'ye sokacak insanlar var. Taş atıp kolunuz yorulmuyor. Şu akk hashtaglerinden birini tt'ye soksanızda, zaten gerisini gören twitter kullanıcısı ile yeterince gündem de kalır.

Tabii hashtage btk'nın resmi twitter hesabını ve btk başkanın resmi twitter hesabının kullanıcı adını etiketleyerek tweet attırmanız lazım.

Yok mu bunu yapacak tt'ci arkadaş yada arkadaşlar?

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Minimum kota 100 GB, kota sonrası hız 5 megabit olacak. Bilgi içeriden sağlam bilgi. Birde Btk firmalara altyapı hazırlama suresi verir Onumuzdekı yaza kadar oh mis. Bu mesaj burada dursun. Atın fava bekleyin. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
Toplam Hit: 7026 Toplam Mesaj: 51
akk ttnet kota