folder Tahribat.com Forumları
linefolder İnternet Güvenliğine Giriş
linefolder İnternette Tam Gizliliği Sağlamak?

İnternette Tam Gizliliği Sağlamak?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek
    noname bunu yazdı
    h2run bunu yazdı

vps guvenlimi ?

Bir VPS için güvenlik kriterleri nelerdir?

hojucuk bunu yazdı

once kullandigin internet servis saglayicisinin seni izledigi portlari bulur kapatirsin,  uzerinede proxy ile vpnye baglanirsin.

yontem ve gizliligin sinirlari gereklilige yahut zorunlu acikliga (servis saglayicin ile olan baglanti en aza indirgenecek sekilde) gore ayarlanabilinir

yil 2013 olmasina ragmen , cred1t card ve kids p0rn tum hiziyla devam etmekte. gambazlananlarda genelde ya cd satisindan ya banka islemleri sirasinda , ya da supheli hayat tarzi nedeniyle patliyor.

gizli kalmak icin ayik olmak lazim. yoksa soyadi agaci gibi dallar uzanir , cicek acar en ufak byte kadar. dallanip budaklanmadan budaya budaya yol alacaksin, log yok. gecmis yok. kullan ve yok et seklinde.

Neler yapacağımdan ziyade nasıl yapacağım bilgisi lazım be usta :/

torpedo_XL bunu yazdı
    noname bunu yazdı
    DevilRullz bunu yazdı

Bazı VPN sağlayıcıları bunu kendileri sunuyor. Eğer sunmuyorsa, PeerBlock ile yapabilirsin

Abi kendi VPN sağlayıcım olmak istiyorum, bilgin var mı?

Hocam kendi vpn sağlayıcım olmak istiyorum derken kendi pc in üzerinden mi vpn oluşturup internete çıkacaksın. Böyle birşey yaparsan eğer normal internete girmekten hiçbir farkı olmaz.

Ha eğer Türkiye'de pc i var onda vpn server kurup o pc üzerinden nete çıkacak diyorsan o olabilir.

http://www.howtogeek.com/135996/

burada windows ortamında nasıl vpn server kuracağın anlatılıyor.

Aynı şekilde direk bağlantılarını da çeşitli telif hakkı savunucularının izlemesinden korumak istiyorsan PeerBlock kullanabilirsin.

Aşağıdaki konuda resimli anlatımını yapmıştım:

www.tahribat.com/Forum-Peerblock-Internette-Gezinirken-Maksimum-Gizlilik-2-178218/

Eyvallah usta, buydu aradığım (Y) Win7 için olanı var mı, fark ediyor mu acaba?

Hocam ben win 7 64bit te sorunsuz kullanıyorum, vpn kurarken aynı adımları win7 de yapsan yeterli

torpedo_XL tarafından 26/Eki/13 17:33 tarihinde düzenlenmiştir

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manhyak
    manhyak's avatar
    Erkek
    noname bunu yazdı
    DevilRullz bunu yazdı

Bazı VPN sağlayıcıları bunu kendileri sunuyor. Eğer sunmuyorsa, PeerBlock ile yapabilirsin

Abi bence sen VPN nedir bi öğren

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Olgunisik
    Olgunisik's avatar
    Erkek
    Tam gizliliğln yazılımla çözümü yoktur. Fiziki çözümü vardır. Yani başkasının internetinden başka bir bilgisayardan gireceksin. Bilgisayarı değiştiremiyorsan tarayıcıda farklı bir profille gireceksin. Linux da konguelor mu ne buna benzer adı olan bir tarayıcı vardı. Kendini girdiğin web sayfalarına internet expolerer yada firefox gibi tanıtıyordu.
    Bakanlığın biri tübitak a internette yüksek güvenlik nasıl olur diye sormuş cevap olarakta fişi çekeceksin almıştı. Yani internette en güvenlisi internete girmemektir. Sende bu mümkün değil bu nedenle başkasının netinden gireceksin.
    Orası almanya. Cafe, park vb.de buraya nazaran daha çok free internet yada kablosuz ağ vardır. Onlardan gir.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    manhyak bunu yazdı
    noname bunu yazdı
    DevilRullz bunu yazdı

Bildiğimi düşünüyorum, proxylinin bir kaç level üstü diyebilirim mesela. Sen özetle bir de hocam?

noname tarafından 26/Eki/13 21:40 tarihinde düzenlenmiştir

...said addicted.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    h2run
    h2run's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    noname bunu yazdı
    manhyak bunu yazdı
    noname bunu yazdı
    DevilRullz bunu yazdı

Bildiğimi düşünüyorum, proxylinin bir kaç level üstü diyebilirim mesela.

yaw bence proxy hicbi bok degil ya :) en ıyı VPS gelıyor bana. 

- Ben alışılmış şeyleri sevmem, bilirsin.Yaşamaksa ; dilediğim gibi yaşamalıyım, sevmekse; gönlümce sevmeliyim.Kendi elimle yazmalıyım alın yazımı,ölmekse istediğim anda ÖLMELİYİM.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimistic
    pesimistic's avatar
    Erkek
    Olgunisik bunu yazdı
    Tam gizliliğln yazılımla çözümü yoktur. Fiziki çözümü vardır. Yani başkasının internetinden başka bir bilgisayardan gireceksin. Bilgisayarı değiştiremiyorsan tarayıcıda farklı bir profille gireceksin. Linux da konguelor mu ne buna benzer adı olan bir tarayıcı vardı. Kendini girdiğin web sayfalarına internet expolerer yada firefox gibi tanıtıyordu.
    Bakanlığın biri tübitak a internette yüksek güvenlik nasıl olur diye sormuş cevap olarakta fişi çekeceksin almıştı. Yani internette en güvenlisi internete girmemektir. Sende bu mümkün değil bu nedenle başkasının netinden gireceksin.
    Orası almanya. Cafe, park vb.de buraya nazaran daha çok free internet yada kablosuz ağ vardır. Onlardan gir.

Abi ne çok biliyonuz ya :(

Beyin olanca gücüyle ilerlerken, cinsel sistemlerin korkunç etkinliği daha uykuda olduğu için çocukluk, hayatımız boyunca özlemle geri dönüp baktığımız masumiyet ve mutluluk dönemi, hayatın cennetidir, kayıp cennet. - Arthur Schopenhauer
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    h2run bunu yazdı
    noname bunu yazdı
    manhyak bunu yazdı
    noname bunu yazdı
    DevilRullz bunu yazdı

Bildiğimi düşünüyorum, proxylinin bir kaç level üstü diyebilirim mesela.

yaw bence proxy hicbi bok degil ya :) en ıyı VPS gelıyor bana. 

Bunu mu demek istediniz; VPN

...said addicted.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    DevilRullz bunu yazdı
    Olgunisik bunu yazdı

Ne demek istedin la? :)

@Olgunisik; Park cafe vb.den gireyim de, sabah akşam onlaynım ben, cafede mi yaşayayım..

...said addicted.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimistic
    pesimistic's avatar
    Erkek
    noname bunu yazdı
    DevilRullz bunu yazdı
    Olgunisik bunu yazdı

Ne demek istedin la? :)

Hem kesin konuşuyor hem de mışlı mişli :) Internetteki gizliliğin olmayışını tübitaka vs bağlıyor. Sanki CIA'den NSA'den falan bilgi almış.

Beyin olanca gücüyle ilerlerken, cinsel sistemlerin korkunç etkinliği daha uykuda olduğu için çocukluk, hayatımız boyunca özlemle geri dönüp baktığımız masumiyet ve mutluluk dönemi, hayatın cennetidir, kayıp cennet. - Arthur Schopenhauer
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    h2run
    h2run's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

usta benım bıldıgım VPN farklı VPS farklı .. vpn sanırım programla dırek pc nın ip i degişiyor. VPS ise direk yurt dişindan baska bir bilgisayara baglanip iş yapıyorsun.

- Ben alışılmış şeyleri sevmem, bilirsin.Yaşamaksa ; dilediğim gibi yaşamalıyım, sevmekse; gönlümce sevmeliyim.Kendi elimle yazmalıyım alın yazımı,ölmekse istediğim anda ÖLMELİYİM.
Toplam Hit: 6458 Toplam Mesaj: 23