İnternetten Lastik Alınır Mı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

Hocam Yazlık Continental

Kışlık Continental ya da Nokia.

Yazlık Contileri bırak dişi, bildiğin kabak hale gelene kadar kullandım, 3.5 yılda bir tane çatlak bile olmadı.

2 yıl önce odğudayken başka lastik bulamadım mecburen lassa aldım. 6. ayda bi tanesi cortladı.

daha siksen bu iki marka haricine çıkmam.

Bridgestone-Michelin de iyidir fakat 1 fiyatı bana göre pahalı 2. çok yumuşak olduğundan hem çabuk aşınıyor hem de bizimki gibi ultra lükse süper (!) düzgün bakımlı yollarda acayip konforsuz oluyor :D

çabuk aşınıyor dediğim de şu; ben contiyle yazlık 95-100 bin km yaptım. Michelin-Bridgestone ile de 70 75 gidersin mesela.

kendimden örnek verdim enişte hem bridgestone alır 60 binde değiştirir.

kışlık ise mutlaka conti ya da nokian tavsiye ederim çok faydasını gördüm. tabi 5 6 ay karlı biyerdeysen.

istanbul gibi yerdeysen 4 mevsim yeterli olur sanırım. ben doğu batı uzun yola çıktığımdan yazlık-kışlık alıyorum mecbur.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    can498
    can498's avatar
    Erkek

birşeyi yazmayı unutmuşum, V şeklinde desenli lastik alma rot ayarı tutmuyor... illaki araç bir süre sonra sağa veya sola çekme yapıyor..

Bir bulutun aya ulaşma mücadelesiydi hayat...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    harddeath0070 bunu yazdı
    yunusdogan bunu yazdı

1- Lastiğin havası hep iniyorsa, genelde lastikten değil, jant'ın lastiğe geçen yanaklarında Pas olmasından dolayı, havayı indirir. pas'ı kazırlar, düzelir.

2- Yaz lastikleri ile Kış lastiklerinin arasındaki fark, ilk bakışta malzemenin Yumuşaklığı veya Sertliği olarak ele alınabilir. 7 C derece altında Kış lastiğinin kullanılması Önerilir.

3- eğer Kış lastiği almak istemiyorsan Yaz lastiği yerine 4 Mevsim lastiği alsan, daha isabetli olacağını düşünmekteyim.

4- Bir diğer konu ise, lastiklerin Desenleri de önemli, eğer Çapraz kılcal Çizikler varsa, yağmur suyunu Tahliye edebildiği anlaşılır. Düz fitil Çizgiler de,  Su'ya ne kadar Dalabileceğini gösterir.

4,5 - deseni V harfi gibi traktör lastiğini andırıyorsa, bu da Karlı sürüşler karı Kazıyarak biraz daha iyi performans vereceğini ifade eder

5- Aracın Ağırlığı, lastiğin Yük Endeks'indeki Harfini seçiminde önem arz eder.

6- araca alınacak Lastikte, Hız Endeksi'ni de göz önünde bulundurmak, gerekir.

7- internetten lastik alırken, nereden aldığın önemli.  Lastiklerin üzerinde "Dot" Tarihleri mevcut, orada Üretim Tarihini görebilirsin, ve en Yeni Olanı almalısın.

sonuç; ben olsam 4 Mevsim alarak her sürüşte Ortalama bir Performans alırdım.

yine de sinekten yağ çıkartam, lastiğim yeni olsun, ama en f/p ürünü olsun dersen, arıyosun  İstanbul Kale Taksiyi soruyosun, gardaşım^^D` ben lastik alcam, ne öneriyosun :D 

Hocam aradığım konfor ve fiyat açıkcası, araç Tümsekten geçerken Küt diye vuruyor. Lastikler 2012 yılına ait, yani baya kötü durumda, lastik kaynaklı olduğunu düşünüyorum, çünkü genelde inik jant'a_da baktıracağım tabiki, sanayide düzeltmeler yapıyorlarmış, geçmezse artık takımlara bakılır. Karda zaten araç kullanmıyorum genelde.

Amortisör'lerde de sıkıntı olabilir. Yağlıysa yağı kaçmış,  havalıysa havası azalmış olabilir. Amortisör üstü Yay'lar da gevşemiş olabilir. 

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek

Daha yeni turanza aldık 

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    skyvalet
    skyvalet's avatar
    Erkek

Araban 4x4 degilse hic ugrasma yaz kis.Dogu harici zaten iklimler hemen hemen ayni.Cok uc iklimler yasanmiyor.Bulabilirsen bu lastigi al.https://www.pirelli.com/tyres/tr-tr/otomobil/lastik-bul/urun-sayfasi/scorpion-verde-all-season#gallery-front

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek
    can498 bunu yazdı

birşeyi yazmayı unutmuşum, V şeklinde desenli lastik alma rot ayarı tutmuyor... illaki araç bir süre sonra sağa veya sola çekme yapıyor..

Kamber kaster hatalıysa dediğin doğru ayrıca lastik basınçları da daima doğru olmalı

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    LhaNeT
    LhaNeT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Mezantalac bunu yazdı
    rapidhacker550 bunu yazdı
    neverland bunu yazdı

abi 4 mevsim alma, bana aldırdılar bin pişmanım.

hiç bir halta yaramayan aksine 2 mevsimde de eksikliği olan bir lastik.

git yaz lastiği tak cillop gibi çok kar yağarsa da yapıştır kış lastiğini. diğerleri hikayeeee

4 mevsim olan hiç bir şeye inanmayın. ne monta ne ayakkabıya ne lastiğe.... uzar gider bu liste.

Michelin crossclimate kullanıyorum 4 yıl oldu. 4 mevsim lastik. Kaliteli falan ama dediğin gibi yazın yaz kışın kış lastiği kullanmak daha iyi. İlk 3 sene memnun kaldım. Ama benim gibi çok şehir değiştiriyorsaniz sakın yanaşmayın. Çünkü lastik geçen sene eksi 25 soğuk gördü aynı sene artı 40 sıcak görünce sertleşti özelliği yitirdi. Şimdi hayvan gibi uğultu yapıyor. Fren mesafesi arttı. 

O lastik biraz ucuz olsa bence 4 yıl mükemmel bir değer.
    Yazlık lastik - kışlık lastik ayrı ayrı kullanıldığında yer ücreti veya lastiği taşıma zahmeti var, lastik değiştirme ücreti var.. (İşin masrafında değilim ama çoğu lastikçi makine kullanarak lastik değiştiriyor ve lastiği değiştirirken forya denilen bijon giriş yerlerini bozuyorlar veya bijon dişlerini bozuyorlar (Anasını s*kiyolar).. Bu durum hem çok tehlikeli hemde bir dünya masraf).

4 mevsim kullanmak daha mantıklı yada kışlık jant ile yazlık jant takımları ayrı ayrı olacak ve en iyisi lastik değişimini kendin yapacaksın :)

Büyüklük odur ki hiç kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, memleket için gerçek ülkü neyse onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır. Herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. İşte sen bunda karşı koyuşları yok eden olacaksın. Önüne sayılamayacak güçlükler yığacaklardır. Kendini büyük değil küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu güçlükleri aşacaksın. Ondan sonra sana "büyüksün" derlerse, bunu diyenlere de güleceksin. Atatürk'ün Söylev ve Demeçleri, s. 112 - Zafer, zafer benimdir diyebilenindir. - Mustafa Kemal Atatürk 1881 - ∞
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    LhaNeT
    LhaNeT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

İşini dürüst yapmayanlar olduğu sürece heryerde çakallık var ama yerine göre internetten lastik almak biraz daha güvenli duruyor çünkü bazı lastikçiler var ki.. Lastiği alıyorsun ve kısa süre sonra balon yapma gibi bir sorun çıktığında tekrar o yere gidiyorsun ve adam "olur ölye" diyerek sallıyor seni..

Bu bakımdan internet daha garanti gibi ? Hem fiyatları karşılaştırabiliyorsun hem lastiğin üretim tarihi gibi değerlerini görebiliyorsun hemde olmaz iş çıkarsa iade etme/şikayet etme hakların daha geniş v.s.

Büyüklük odur ki hiç kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, memleket için gerçek ülkü neyse onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır. Herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. İşte sen bunda karşı koyuşları yok eden olacaksın. Önüne sayılamayacak güçlükler yığacaklardır. Kendini büyük değil küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu güçlükleri aşacaksın. Ondan sonra sana "büyüksün" derlerse, bunu diyenlere de güleceksin. Atatürk'ün Söylev ve Demeçleri, s. 112 - Zafer, zafer benimdir diyebilenindir. - Mustafa Kemal Atatürk 1881 - ∞
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    LhaNeT
    LhaNeT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Bu arada aşağıdaki lastik zırh uygulaması güzel birşeye benziyor bende yaptırmayı düşünüyorum. Acaba bunu deneyen var mı ?

https://www.youtube.com/watch?v=SCSSWFbDFSQ

https://www.youtube.com/watch?v=O6pjdaP5fiU

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek

Bridgestone,Goodyear,Continental,michelin. Bilinenler dünya da bunlar gerisi alt şu bu anlarım markaların  dediği olur ama michelin kadar adi ve iğrenç lastik yoktur yumuşak ta yumuşak bilmem ne her zaman kullandığın lastik standardın bellidir sürüşün VS o yüzden son 10 yıldır Bridgestone kullanıyorum sorunsuz ve en uzun ömürlüsü.Evet internetten lastik alınır 2010 lardan bu yana alırım lastiğin yenisi makuldur. 

weskeyy tarafından 22/Nis/21 10:32 tarihinde düzenlenmiştir

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
Toplam Hit: 1881 Toplam Mesaj: 21
lastik