İos 14 Tanıtıldı - Gelen Yenilikler

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Öncelikle belirteyim güncelleme 6S ve sonrasında çıkan cihazlara gelecek. 

Gereksiz sırf laf olsun diye bahsettikleri boş lafları yazmadan olabildiğince sadeleştirdim.

-Artık Android'teki gibi hava durumu widgeti masaüstüne eklenebilecek.

-Macler artık Intel işlemci yerine ARM mimarili Apple tarafından tasarlanan işlemcilerde çalışacak. 

-Videoları artık Android'teki gibi yüzen pencere şeklinde izleyebilirsiniz. Yani Whatsapp'tan yazışırken ekranın bir yerinde YouTube videosu izleyebilirsiniz.

-Siri artık ekranı komple kaplamayacak.

-İngilizce, Çince, Fransızca, Almanca, İspanyolca, İtalyanca, Japonca, Korece, Arapça, Portekizce ve Rusça dillerini birbirine internet olmadan tamamiyle çevrimdışı çeviri yapabilme. Cidden çok güzel bir özellik. Yurtdışında turist olarak geziyorsanız çok işinize yarar.

-iPhonelar artık destekleyen arabalarda anahtar olarak kullanılabilecek. iPhone cebinizde arabanın yanına gidince araba kapıları açacak. Uzaklaşınca kilitlenecek. Bu özellik 2021'den itibaren BMW marka arabalarda standart olacak.

-Telefon elinizde kullanırken bir arama gelince arama cevaplama-reddetme ekranı komple kaplamayacak. Android'teki gibi üstten ufak bir bildirim çubuğu çıkacak. Böylece cevap vermek istemediğiniz aramaları görmezden gelirken telefonu kullanmaya devam edebileceksiniz.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    garga
    garga's avatar
    Erkek

Vay be.

anca gidersin...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DevilKingtr
    DevilKingtr's avatar
    Erkek

e bunların hepsini jb ile zaten yapabiliyoruz araç olayı hariç , boşuna demiyoruz tweak olarak ne tutulursa apple onu çıkartıyor.

Viski var önlerinde , Ne içen dediler ? ırakı dedim ben https://www.kisa.link/QobI
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

adamlar jailbreak te ne varsa eklemeye çalışmış . 

bekliyordum böyle şeyler. 

6s için stok yapmadım salak gibi şimdi fiyatları yükselecek letgoda.

yanlız yinede jailbreak olmadan olmuyor arkadaş.

adaptivekeyboard şart insanlar alışageldik klavyeden sıkılıyor .

auto scroll büyük nimet kitap okuyanar , uzun pdfler uzun web sayfaları vb siteler için apple mühendislerinin düşünemediği hayati bir özellik.

wifi mac ve ssid ker için geliştirilmiş özellikleri eklemeleri lazım en azından buton koyun ölmezsiniz

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Apple, JB'yi zaten bilerek bitirmiyor. Kullanıcıların yorumlarını takip edip hangi JB özelliği seviliyorsa sisteme gömüyorlar.

Ancak ben 6S sahibi olsam yüklemezdim bu güncellemeyi. Zira arkaplanda çok ram isteyen özellikler gelmiş. 6S'te 2 GB ram var. E işlemcide ihtiyarlardı. iOS 14 ile telefon iyice yavaşlar.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Delegado_Zero
    Delegado_Zero's avatar
    Erkek

su haritadaki street wiev özelligini amerika disina tasiyamadilar daha.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ValarMorghulis
    ValarMorghulis's avatar
    Erkek

mesaj filtreleme olayını bir türlü düzeltemediler. İos için kara leke. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

en güzel olay şu gelen aramayı bildirim şeklinde atması olmuş.

tam bişiyle uğraşırken arama geliyodu, yarım kalıyodu, sinir bozucu :)

goo.gl/qBNZmW
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CanKirca
    CanKirca's avatar
    Erkek

Dikkatimi çeken bazı detayları etkinlik sırasında ve sonrasında Şurada paylaştım: https://twitter.com/CanKirca

Twitter: @CanKirca
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CanKirca
    CanKirca's avatar
    Erkek

Yeni siri sesi: https://mobile.twitter.com/mertyamak/status/1275188937787613185/video/1

Twitter: @CanKirca
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Kulaklıkta artık ses seviyesi desibel ile gösteriliyor.

Toplam Hit: 5807 Toplam Mesaj: 37
apple apple