İos Programlama

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Merhaba gencler, yazin ios programlama ogrenmek tabiri caizse yalayip yutmak istiyorum. Bu isi yapanlar bana yol gosterebilir mi?

Ne zaman basladiniz, neler yaptiniz, nasil ilerlediniz, giderleri ne oldu, degdi mi, piyasasi iyi mi ve appstore'a uygulama kabul ettirmek kolay mi?

...said addicted.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaAmLis
    RaAmLis's avatar
    Erkek

Bende merak ediyorum, takipteyim....

Hayattaki amacını bulamayan, bulmaya yaklaştığını hissettiğinde ise alıkoyulan bu yüzden herşeyi oluruna bırakan ama bunu da beceremeyen kişi.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unix
    Andrei
    Andrei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

bi kere 3 aylık bir sürede iOS'u yalayıp yutma dusuncesini bi at aklından, öyle bir dünya yok.

elinde hazır MAC yoksa, VB'ye kurulum yapacaksın fakat o da zahmetli bir is, yanılmıyorsam 30 GB civarında bos bir alan istiyor ve calısmalarında problem cıkmaması icin gereken bazı 2-3 program var, bu programlar da VB'de düzgün calısmayabiliyor, bunun icin de parayla satılan bi yazılım vardı adını unuttum simdi arastırırsan bulursun.

appstore'a uygulama kabul ettirmek icin önce bir baslangıc parası ödüyorsun ve yolladıgın uygulama incelemeden geciyor, WP 7'de tema ve görünüme önem veriliyor misal, en ufak hata olmamalı. appstore icin de aynısı gecerlidir sanıyorum.

ayrıca Türkce kaynaklardan calısmayı planlıyorsan pek bir sey bekleme derim, simdiden basarılar.

%40 indirimli olarak "Centos Sistem ve Sunucu Yönetimi" adlı kitabımızı satın alarak, Linux üzerine yapılacak olan devam projeleri icin destekte bulunabilirsiniz : http://www.hepsiburada.com/centos-sistem-ve-sunucu-yonetimi-oku-izle-dinle-ogren-p-KKODLAB01579
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    Biri beni yonlendirsin her turlu kaynaktan calisabilirim turkce ingilizce. Aklimda suan appstore'da olmayan bir uygulama var onu yapabilecek kadar gelistirsem kendimi en azindan, yeterli olur. Senin birikimin var mi andrei hocam? Forumumuzda ios programlama bilen arkadaslar var onlarin da yorumlarini alabilirsem super olur..
    3 ay yetmez dedin, kutuphane cok mu genis? 30 gb saglammis.. Mac'e kurulum yapsam kullanacagim yazilimin lisansi kac kurus?

...said addicted.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unix
    Andrei
    Andrei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Noneyim bunu yazdı:
    -----------------------------
    Biri beni yonlendirsin her turlu kaynaktan calisabilirim turkce ingilizce. Aklimda suan appstore'da olmayan bir uygulama var onu yapabilecek kadar gelistirsem kendimi en azindan, yeterli olur. Senin birikimin var mi andrei hocam? Forumumuzda ios programlama bilen arkadaslar var onlarin da yorumlarini alabilirsem super olur..
    3 ay yetmez dedin, kutuphane cok mu genis? 30 gb saglammis.. Mac'e kurulum yapsam kullanacagim yazilimin lisansi kac kurus?

sadece temelini biliyorum, öyle zaman ayırmadım hic.

X-Code üzerinde Objective-C denen bir dille calısıyorsun, syntax C'ye göre cok farklı degil.

ya sonucta zorluk senin calısmana baglı ama 3 ayda da profesyonel düzeyde ögrenecegini düsünmüyorum.

apayrı bir dünya orası.

Mac'e kurulum yapacaksan yazılımı yüklemene gerek yok, o sadece Windows üzerinde sorunsuz calısma yapman icin gerekiyor.

hatırladım adını, sitesi de burası :

http://www.dragonfiresdk.com/

%40 indirimli olarak "Centos Sistem ve Sunucu Yönetimi" adlı kitabımızı satın alarak, Linux üzerine yapılacak olan devam projeleri icin destekte bulunabilirsiniz : http://www.hepsiburada.com/centos-sistem-ve-sunucu-yonetimi-oku-izle-dinle-ogren-p-KKODLAB01579
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    Bi mek aldirayim en iyisi ben.. 0.o Suan programlama bilgim htmlden ve ingilizceden oteye gitmedigi icin benzedigi seyler falan hikaye. Zamanina mirc scripti editleyerek masaustu programlamayla basladim sonra c#.net uzerinde hesap makinesi yaptm sonra aspyle 2-3 yil takildim ustne yillardir php goruyorum. Oturup yazcak bilgim Sifir ama goz asinaligim super :D problemleri duzeltir reshack ile crack yaparim. E tamam iste ya ios cantada devekusu

...said addicted.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurk
    nurk's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

http://www.tahribat.com/Forum-Stanford-Universitesi-Developing-Apps-For-Ios-Egitimi-Turkce-153236/

[22817//kaanabak]
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

windows yerine mac'te çalışmak bana bişey kazandırır mı ya da windows kaybettirir mi?

...said addicted.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

Noneyim bunu yazdı:

windows yerine mac'te çalışmak bana bişey kazandırır mı ya da windows kaybettirir mi?

iAtkos kur yada sanal makinaya kur geç. Onun üstünde çalış.

Mac sana Apple felsefesini ve kullanıcı kitlesi hakkında bilgi verir. Hayatımda gördüğüm (kullanım olarak) en mantıklı, herşeyi düşünülmüş, mükemmel tasarımlı işletim sistemi ve ürünler Apple'ın.

Linux yada windows'ta edinilemeyecek deneyim burda. Hele hele Apple ürününün geliştiricisiysen ; windowsla uğraşma.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jigsaw
    Jigsaw's avatar
    Erkek

KODLAB Objective-C =>  KODLAB iOs Programlamaya Giriş

Başkalarına hakim olan kuvvetlidir, kendine hakim olan kudretlidir
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fenerist07
    fenerist07's avatar
    Erkek

Noneyim bunu yazdı:
    Bi mek aldirayim en iyisi ben.. 0.o Suan programlama bilgim htmlden ve ingilizceden oteye gitmedigi icin benzedigi seyler falan hikaye. Zamanina mirc scripti editleyerek masaustu programlamayla basladim sonra c#.net uzerinde hesap makinesi yaptm sonra aspyle 2-3 yil takildim ustne yillardir php goruyorum. Oturup yazcak bilgim Sifir ama goz asinaligim super :D problemleri duzeltir reshack ile crack yaparim. E tamam iste ya ios cantada devekusu

mac aldırmana gerek yok iatkos ile mac kurabilisin native olarak. yani win üzerinden virtual macine falan yapmanada gerek yok. mac kuman evet fayda saglar cünkü ios ve mac aynı cekirdekten gelen os'lar. mac üzerinde calısman sana ios felsefesini ögretir, apple'ın programları ve oslerinde nelere dikkat ettiğini, neyi nereye koydugunu, programlarının mantıgını gösterir.

Amphetamine Logic.
Toplam Hit: 3740 Toplam Mesaj: 16