folder Tahribat.com Forumları
linefolder Android - IOS Programlama
linefolder IOS Programlama Hakkında Birkaç Soru.

IOS Programlama Hakkında Birkaç Soru.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

1- IOS (Mobil) programlamak için illa Mac kullanıcısı mı   olmam gerekiyor 

2- Bilgisayarımda 8GB ram Nvideo 840M ekran kartı 1.7-2.7 İşlemci hızı var VMWARE ye Mac OS X kursam burda IOS programlama öğrenebilir miyim ?

3- Java da bildiğimiz üzre Android geliştirirken simülatör de dalvik vm muhabbeti olduğu için yavaş. IOS simülatörler de yavaş çalışır mı ?

4- Xamarin ile bu işi yapabilir miyim ?

AppStore koymak için Mac bilgisayara ihtiyacım var onu biliyorum birde Hızımı ortalama ne kadar keser ? Android den Ios geçeceğim ve Swift hakkında pek bilgim yok Swiftin function / class yapısını falan  öğrenip IOS geçeceğim  OOP olduğu için pek zorlanacağımı düşünmüyorum yanılıyor olabilirim. Birde Mac almam imkansız pahalı olduğu için :/ Mac almadan IOS geçme diyenler olursa da tecrübelerini söylerse sevinirim

Mutlu Günler :)

MhmdAlmz tarafından 30/Mar/16 14:54 tarihinde düzenlenmiştir

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yigit
    Yigit's avatar
    Erkek

Dün kurdum vmware'e ilk kez Mac osx.. bi kaç ayar sonrası ekran kartı 128 mb olarak gösterebiliyosun normalde 3 mb görüyor. Hızı tabiki normal pc gibi değil ama iş görür. Ben de swift'e niyetliyim. Paslaşabiliriz arada.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    camarade
    ontedi
    ontedi's avatar
    Erkek

Muhammed, benim win makineye sanalpc kurdum, yosemite idi yanlış hatırlamıyorsam. Sonra xcode felan yükledim swift e bir göz gezdirdim. Biraz uğraştırmıştı ama yapmıştım sonunda.

Teknopat diye bir sitede kurulumu mevcut. Uygun vakit bulursam yardım ederim.

Matematikçi ve Yazılımcı. http://www.ontedi.com ve http://www.cizgi.site Siteme beklerim herkesi.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek

1, 2, 4 için MAC lazım 3. sorudan hiçbir şey anlamadım. :)))

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

@Yigit Aynı kaderin bekçileri gibi olduk :D Vallaha çok iyi olur hatta yeni başlayanlar olursa birlikte başlayabiliriz hem aynı sorunlardan zaman kaybetmemiş oluruz :)

@ontedi Site şu mu abi ? https://www.technopat.net/2013/07/14/virtualbox-mac-os-x-kurulumu/ yada link diyeyim ?

@SkynetX Simülatör hızını sordum Android de kanser eden hız eğer IOS da da aynı ise VMware de 1453 kat daha yavaş olacaktır tahminimce o yüzden sordum :)

MhmdAlmz tarafından 30/Mar/16 14:40 tarihinde düzenlenmiştir

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek

Android emülatörlerinin yavaş çalışmasının Dalvik le ilgisi yok. 

VM ye kurduğun Mac ne kadar rahat çalışırsa ios emülatörü de o şekilde çalışır diye düşünüyorum.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    camarade
    ontedi
    ontedi's avatar
    Erkek

Evet Muhammed, aynen o. Ben de aklıma gelmişken başlayayım diyorum.

Matematikçi ve Yazılımcı. http://www.ontedi.com ve http://www.cizgi.site Siteme beklerim herkesi.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

ben sen @Yigit başlayalım o zaman :) 3 ümüz de windows kullanıcısıyız iyi olur :) Vizelerden sonra 3 hafta bi boşluğum var Swifte bakıp yazında IOS bakacağım öyle bir plan yaptım kendime :D

MhmdAlmz tarafından 30/Mar/16 15:15 tarihinde düzenlenmiştir

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JPriest
    JPriest's avatar
    Erkek

Android'inki emulator, ios'unki de simulator. Arada ince birkaç fark var. Simulator makinede ne kadar kaynak varsa kullanabiliyor. Makinen 16 ramli ise, 8-10 GB ram kullanabileceği için genelde ios real device'lara göre daha verimli çalışıyor. Ancak diğer soruların için de MAC %100 şart değil, olsa iyi olur.

Sen hiç kaval çaldın mı?
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CnkGn
    CnkGn's avatar
    Erkek

ios simulatorünü ben çok beğenmiştim ilk geçtiğimde. Build ettikten sonra uygulamayı simulatore yükleyip çalıştırması sadece 2 sn. sürüyor. Ubuntuda android geliştirirken android studio'nun stock emulatoru windows'unkine nazaran daha hızlı çalışıyordu fakat ben genymotion kullanıyordum. Genymotion bana o zamanlar çok heyecan vermişti. E tabi zamanla onunda yavaş kaldığı yerler oldu. En sonunda ios uygulamaları geliştirmeye karar vermiştim. ios simulatorunun hızını görünce zevkten dört köşe oluyordum haliyle :) şimdi geri dönüp baktığımda androidi bazen özlüyorum bazende sövüyorum. Sonuç olarak, imkanın varsa ikinci el macbook pro retina alabilirsin (ben öyle yapmıştım, bilgisayarımı satıp üstüne bişeyler daha katıp 3000 liraya almıştım.) veya ikinci el yine macbook air alabilirsin. He ben ikinci ele yanaşamam dersende macbook mini'leri şiddetle tavsiye ederim. "Mac ailesinde" fiyat/performans ürünüdür kendileri. 

Edit : http://www.incehesap.com/apple-mgem2tua-mini-pc-fiyati-26742/?gclid=Cj0KEQjw8u23BRCg6YnzmJmPqYgBEiQALf_XzXJVGVBCl8yTmhEPbg0hR3PCF2c5lNzHFNaap1VojrQaAnD_8P8HAQ

Fazlasıyla iş görür.

CnkGn tarafından 30/Mar/16 15:59 tarihinde düzenlenmiştir

yo yo yo 1-4-8-3 to the 3 to the 6 to the 9 representing the abq. what up biaatch! leave at the tone...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

mac mini alıp tüm sorunlara çözüm bulsanız fiyatı da ucuz =?

+ olarak aslında swift bende istiyorum basit oyunlar için.

Toplam Hit: 2134 Toplam Mesaj: 12
ios developer windows ios