folder Tahribat.com Forumları
linefolder Android - IOS Programlama
linefolder İos Uygulama Yaptırmak İstiyorum (Ücretli)

İos Uygulama Yaptırmak İstiyorum (Ücretli)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hannibal_King
    Hannibal_King's avatar
    Erkek

Arkadaşlar selamlar, 1.sorum şu bir ios uygulaması yaptığım zaman sadece kendi belirlediğim 25 kişiye bu uygulamayı kullandırabilir miyim? Enterprise hesap ile bu mümkün müdür? Apple ın onay sürecinden geçmeden direk istediğim telefonlara yuklemek istiyorum.Markette yayınlamak istemiyorum.

Eğerki bu dediğim şey mümkünse yaptırmak istediğim uygulama şu şekilde;

Uygulamanın Tanımı: Uygulama yüklendiği iphoneda sürekli olarak arka planda çalışacak. Ve bir arama geldiğinde arayan numarayı benim web servisime istek olarak atacak ve gelen cevabı ekranda 10 - 12 saniye basacak. İphonelarda gelen aramayı yakalayabiliyoruz sanırım. Ve benim istek atılacak web servisimin adresini textbox a girebilmem lazım.Yani sqlite ile saklayabiliriz istek atılacak url i.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    edminkardes
    edminkardes's avatar
    Erkek

apple kullanmıyorum daha önce test etme şansımda olmadı ama buraya göre münkün

edminkardes tarafından 07/Şub/19 05:52 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hannibal_King
    Hannibal_King's avatar
    Erkek

Saol hocam bekleyelim bakalım tecrübeli bi arkadaş görünce cevaplar umarım

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Hocam işi alan yoksa detaylı konuşalım

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hannibal_King
    Hannibal_King's avatar
    Erkek

Henüz birisi bişey yazmadı hocam. Apple enterprise modunu araştırdım ama çok uğraştırıcı oraya para harcasam boşa gider. Bu 100 dolarıda boşuna verdim gibi. Market harici jailbreak olmadan uygulama yükleme yöntemi var mı?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fotoğrafçı
    burakbet
    burakbet's avatar
    Erkek

anladığım şu: appstoreda olsun olmasın umrunda değil yeter ki istediğim 25kişide uygulama olsun. eğer böyleyse xcode ile uygulamayı debug etmek için telefonu gösterince telefonda çalıştırıyor ve bi kopyasını telefonda bırakıyordu. sallıyo da olabilirim. bi ara kurcalamıştım. etrafında mac varsa xcode ile bi dene

burakbet tarafından 07/Şub/19 10:02 tarihinde düzenlenmiştir

la?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hannibal_King
    Hannibal_King's avatar
    Erkek

mac yok hocam malesef .( Aynen dediğin şekil app store olmadan uygulama yükleme yöntemini arıyorum

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fotoğrafçı
    burakbet
    burakbet's avatar
    Erkek
    Hannibal_King bunu yazdı

mac yok hocam malesef .( Aynen dediğin şekil app store olmadan uygulama yükleme yöntemini arıyorum

https://youtu.be/bpyslMcAsgs?t=1056

dediğim gibiymiş hocam. sonrasında test edebilmen için telefonda kalıyor app. ama istediğin cihazlara fiziksel erişimin olmalı ve tabi bi de mac bulmalısın.

edit: tabii app'i yazacak arkadaşın da sana projeyi/kaynak kodunu/xcode halini vermesi gerekiyor.

edit2: drone için bi uygulama satın almıştım ve developera mail atıp beni beta tester olarak seçmesini istemiştim, apple id'mi onaylayıp beta programına almıştı uygulamanın kararlı sürümü çıkmadan betasını indirip kullanabiliyordum. sonuç olarak şu da yapılabilir: uygulamayı yazdırdın ama istediğin şekliyle yayınlansın istemiyorsun, 1.0 versiyonunu appstore'dan dandik sürüm(işe yaramayan) olarak yayınlarsın seçtiğin 25 kişinin apple id'lerini beta tester olarak belirlersin ve onlara kendi kararlı sürümünü beta olarak download ettirirsin. işin üstadı varsa sittir lan öyle şey mi olur apple beta da olsa uygulamaları kontrol ediyor diyebilir bilgim yok. ama şöyle de bi şey var: appstore çer çöp yalan dolan uygulamayla dolu düzgün bi kontrol mekanizması olduğunu düşünmüyorum.

burakbet tarafından 07/Şub/19 10:13 tarihinde düzenlenmiştir

la?
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    legendary
    legendary's avatar
    Erkek

Uygulamayı bir mac'te yazdıktan sonra kablo ile itunes connect yüklü cihazları bağlayıp uygulamayı kurabilirsin. 

Eğer cihazları kablo ile bağlayamam dersen, bireysel bir hesap aç ve test flight üzerinden kullanıcılara demo sürümlerini gönderebilirsin

Markete yada onay sürecine girmene gerek yok. 

yaratıcılık uçmak değil konmaktır...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hannibal_King
    Hannibal_King's avatar
    Erkek

Tamam hocalar cihazları kablo ile bağlayabilirim sıkıntı yok o konuda. Çok saolun bi mac bulayım önce o zaman. İsteyen arkadaşlar fiyat teklifi verebilir bu arada özelden.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

http://www.cydiaimpactor.com/

Eğer apple developer hesabı ile cihazlara cydia impactor aracılığıyla programları yüklersiz 1 yl boyunca rahat kullanabilirsiniz. Devamında developer hesabı lisanları yıllık olduğu için tekrar aynı işlemi yılda bir tekrarlamanız lazım.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
Toplam Hit: 3703 Toplam Mesaj: 18
ios app ios uygulama yaptırma