folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder Ip Kamera Kayıtlarının Tutulması Hk. NVR Cihazı

Ip Kamera Kayıtlarının Tutulması Hk. NVR Cihazı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek

Merhabalar,ip camera konularından araştırdığım kadarıyla çinden buradaki bir arkadaşın tavsiyesiyle https://tr.aliexpress.com/item/BESDER-Yoosee-IP-Camera-Wifi-1080P-960P-720P-ONVIF-Wireless-Wired-P2P-CCTV-Bullet-Outdoor-Camera/32793309300.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.6AmvJS ürününü aldım.

Ancak kayıt için sd karta kayıt yapınca bir süre sonra ısınmadan kaynaklı bozuluyor.Ben de bunun için bir yere kayıt etmesini istiyorum.

NVR adı verilen cihaz varmış.

https://tr.aliexpress.com/item/Newest-Mini-NVR-Full-HD-4-Channel-8-Channel-Security-Standalone-CCTV-NVR-1080P-4CH-8CH/32380401792.html?spm=a2g0s.13010208.99999999.262.wzXaKl 

yine aynı markanın üretimi.

Şimdi sorum olarak şu var.Ben bu cihaza kaydı Ethernet cat 5 veya cat 6 ile mi yapmalıyım yoksa ip camera wifi ile oraya bağlanıp kendi kaydını cihaza yapabilir mi? 

Ayrıca bu NVR cihazının içindeki kayıt kapasitesi nedir ? yoksa hdd alıp içine yerleştirmek mi gerekiyor ?

Son olarak da bu https://www.banggood.com/GUUDGO-GD-SC03-Snowman-1080P-Cloud-WIFI-IP-Camera-p-1182285.html?rmmds=myorder kamerayı da aldım bunu da bağlayabilir miyiz ? Teşekkürler.

Bu da GUUDGO nun nvr cihazı https://www.banggood.com/GUUDGO-GD-NR01-1080P-Wireless-ONVIF-Network-Video-Recorder-NVR-HDMI-P2P-for-IP-Security-Camera-p-1224301.html?cur_warehouse=CN 

rapidhacker550 tarafından 23/Kas/17 01:16 tarihinde düzenlenmiştir

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    efsane_212
    efsane_212's avatar
    Erkek

Hayırlı olsun hocam.

Sorularına gelince;

- Kameralar destekliyorsa Wifi ile bağlantı ayarlarını yaparak kayıt aldırabilirsin.
    Şu anda piyasadaki kaliteli olarak bilinen markaların ürünleri bile wifi bağlantısı ile doğru düzgün çalışmıyor.
    Cat5 veya cat6 kablo ile bağlantı yapmanı öneririm. En azından daha az sorunlu olur.
    Kameralar ağa bağlandığı zaman nvr arayüzünden ağa bağlı kameraları görüp kayıt aldırabilirsin.

- Nvr veya herhangi bir kayıt cihazı hdd ile birlikte satılmaz.
    Cihazı aldıktan sonra ne kadar ve hangi kalitede kayıt aldırmak istiyorsan onu karşılayacak kapasitede hdd eklemen gerekir.
    Linkteki ürün max. 4 tb tek hdd destekliyor.

Önemli olan; hayatta "en çok şeye sahip olmak" değil, "en az şeye ihtiyaç duymaktır.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek
    efsane_212 bunu yazdı

Hayırlı olsun hocam.

Sorularına gelince;

- Kameralar destekliyorsa Wifi ile bağlantı ayarlarını yaparak kayıt aldırabilirsin.
    Şu anda piyasadaki kaliteli olarak bilinen markaların ürünleri bile wifi bağlantısı ile doğru düzgün çalışmıyor.
    Cat5 veya cat6 kablo ile bağlantı yapmanı öneririm. En azından daha az sorunlu olur.
    Kameralar ağa bağlandığı zaman nvr arayüzünden ağa bağlı kameraları görüp kayıt aldırabilirsin.

- Nvr veya herhangi bir kayıt cihazı hdd ile birlikte satılmaz.
    Cihazı aldıktan sonra ne kadar ve hangi kalitede kayıt aldırmak istiyorsan onu karşılayacak kapasitede hdd eklemen gerekir.
    Linkteki ürün max. 4 tb tek hdd destekliyor.

poe cihazı ile besder cameralarını beslesem olur mu ? 

12v 1a adaptör ile çalışıyorlar normalde. 

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    efsane_212
    efsane_212's avatar
    Erkek

Poe switch yada poe enjektör kullanabilirsin.

Önemli olan; hayatta "en çok şeye sahip olmak" değil, "en az şeye ihtiyaç duymaktır.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek
    efsane_212 bunu yazdı

Poe switch yada poe enjektör kullanabilirsin.

senin 1 kameranın hdd ye kayıt yapmam için veya sd kart yerine daha güvenilir bir yere kayıt yapabilmem için önerin nedir ? diğer kamerlar çok önemli değil.1 tanesi kayıt yapsın yeterli.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xylgn_
    xylgn_'s avatar
    Homo

direkt buluta yani yandexe yada drive a kayıt yapan kameralar var mı? gelişmedi mi daha teknoloji o kadar hala hdd mi bağlıyoruz?

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    american
    mizahi
    mizahi's avatar
    Erkek

Cat5 kullanacaksan 100 kusur metreye kadar sorun yasamadan kullandik. Sonrasinda cat6 ya gectik. Hic wifi baglanti yapmadik ama sanirim verim baya dusuyordur.

Vatan caddesindeki emniyetin taban katindaki camera sistemini ellerimle dosemistim yillar once. Anilarim depresti.

All I need is a possibility.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek
    xylgn_ bunu yazdı

direkt buluta yani yandexe yada drive a kayıt yapan kameralar var mı? gelişmedi mi daha teknoloji o kadar hala hdd mi bağlıyoruz?

aws var da pahalı diyorlar amazon cloud service mi neydi adı.

bir de clouda yüklüyor ama 3-4 aya kapatabiliyor bazen markalar.

en güvenlisi kendi driveımıza da öyle bir şey var mı yok mu bilemiyorum.

@mizahi hocam ev içinde olacak ya çok da güzel gözükmez bana kablsozu gerekiyor. kablo olsa da bir odanın duvarından diğer duvarına kadar olacak.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oinomaos
    oinomaos's avatar
    Erkek

Konu çok dikkatimi çektiği için bir up atayım dedim.

Kablosuz kamerayla NVR cihaza kayıtta oluşan problemler neler?

Mesela kalite düşmesi mi?(1080 aktaramıyorda 720 oluyor gibi)

Görüntü kaybı mı? (Kayıttan oynatıyorsun ama aradan saniyeler kayboluyor atlama yapıyor gibi)

Yoksa bağlantı problemi mi? (Bağlantı gidince gelmiyor, yada arada gidiyor geliyor haliyle kopan anların görüntüsü yok gibi)

Ek olarak tamamen kablosuz bir sistem harika olur yoksa her yerden örümcek ağı gibi kablo döşemen lazım ki olay bir anda kablolu sisteme dönüyor çekiciliğini yitiriyor zira ev içi her yer kablo hiç keyifli değil.

oinomaos tarafından 23/Kas/17 09:18 tarihinde düzenlenmiştir

Anıl
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek
    oinomaos bunu yazdı

Konu çok dikkatimi çektiği için bir up atayım dedim.

Kablosuz kamerayla NVR cihaza kayıtta oluşan problemler neler?

Mesela kalite düşmesi mi?(1080 aktaramıyorda 720 oluyor gibi)

Görüntü kaybı mı? (Kayıttan oynatıyorsun ama aradan saniyeler kayboluyor atlama yapıyor gibi)

Yoksa bağlantı problemi mi? (Bağlantı gidince gelmiyor, yada arada gidiyor geliyor haliyle kopan anların görüntüsü yok gibi)

Ek olarak tamamen kablosuz bir sistem harika olur yoksa her yerden örümcek ağı gibi kablo döşemen lazım ki olay bir anda kablolu sisteme dönüyor çekiciliğini yitiriyor zira ev içi her yer kablo hiç keyifli değil.

aynen işte ben de 5-7 metrelik bir mesafe için duvardan priz de alamıyorum.kablo çekecektim ama bir baktım poe sistemi var.

duvardan poeye takarım 12volt girişi cat6 kablo çekerim cihazın lan girişinden beslerim hem kablo çekmiş olurum hem de internetle olur mu ki acaba ? 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek

Ayrıca şöyle bir şey buldum https://tr.aliexpress.com/item/Surveillance-CCTV-Security-48V-0-5A-24W-POE-Wall-Plug-POE-Injector-Ethernet-Adapter-IP-Camera/32622808762.html?spm=a2g10.search0104.3.17.rqKNfb&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_4_10152_10151_10065_10344_10068_10345_10342_10343_10172_10340_10341_10541_10562_10084_10083_10307_10539_10312_10059_10313_10314_10534_10533_100031_10103_10594_10557_10596_10595_10107_10142,searchweb201603_25,ppcSwitch_2&btsid=71b97000-165e-4e68-9fce-b10b331de4f3&algo_expid=0eaed8e3-17ec-484a-acff-94fc3c7cfdf3-1&algo_pvid=0eaed8e3-17ec-484a-acff-94fc3c7cfdf3&rmStoreLevelAB=3 

mantıklı değil mi duvara takıyorsun gücü alıyor.İ

nternet kablosu ile gücü iletiyorsun.

cihazla da wifi olarak çalıştırıyorsun böyle bir imkan var mı ? eletkrik kablosu yerine lan kablosuyla güç iletmek istiyorum.Kaydı NVR ye kablosuz yapsın.

imkan var mı ki ?

Toplam Hit: 2588 Toplam Mesaj: 20
ip camera nvr