folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder IP Kiralama Ne Kadar Olmalı

IP Kiralama Ne Kadar Olmalı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bektas
    x-files
    x-files's avatar
    Erkek

Evet networkcü üstadlar. DHCP de ip kiralamnın önemi nedir. Uzun mu tutmak gerek kısa mı tutmak gerek. Faydaları zararları hakkında bir tartışma ortamında bir bilgi paylaşımı yapalım.

//Hayat Bazen Tatlıdır//--//Aşıksan vur saza şoförsen bas gaza// https://zulfumehmet.com/ Kişisel bir olay
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    demirci
    demirci's avatar
    Erkek

network e göre değişir hocam. kullandığın yapıya göre. ne için kullanıyorsun napıcaksın anlatırsan daha kolay yardım alırsın

Bir vatanin vardi da biz mi aldik elinden Bir bayragin vardi da biz mi indirdik. dedeleriniz zamaninda savasti da biz mi ellerinden aldik simdi sen neyin hakkini istiyorsun simdi sen nerenin bir karis topragini istiyorsun 30 yildir ruyalardasin birak bu siyonist gorusu birak bu ermeni dusunceyi birak....
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazilimci
    Yazilimci's avatar
    Erkek

Hocam benim şirkette networkteki eleman sayısı 255 i geçtikten sonra 1 saate düşürmüştük. Öncesinde 1 gündü. @demirci nin dediği gibi bu tamamen senin network yapına, eleman sayına göre değişir.

Titanyumun gücü adına!!!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bektas
    x-files
    x-files's avatar
    Erkek

Sadeci soruyorum. Senaryo önemli değil sizin senaryonuz nedir ve kaç saat kullanıyorsunuz mesela bir günden 1 saate düşürdük dediniz neden bir saat.

İntarnette arattım bir döküman bulamadım. Burda soruyorum. Bilgilerinizi senaryolarınızı paylaşırsanız memnun olurum.

x-files tarafından 06/Mar/17 15:37 tarihinde düzenlenmiştir

//Hayat Bazen Tatlıdır//--//Aşıksan vur saza şoförsen bas gaza// https://zulfumehmet.com/ Kişisel bir olay
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazilimci
    Yazilimci's avatar
    Erkek

1 gün ip problemi yaşatıyordu ve bunu düşürmemiz gerektiğini çıkardıktan sonra 1 saat olarak belirledik. Ama doğrudan 1 saat olmalı dedirtecek bir kriterimiz yoktu.

Titanyumun gücü adına!!!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trooper
    trooper's avatar
    Erkek
    x-files bunu yazdı

Sadeci soruyorum. Senaryo önemli değil sizin senaryonuz nedir ve kaç saat kullanıyorsunuz mesela bir günden 1 saate düşürdük dediniz neden bir saat.

İntarnette arattım bir döküman bulamadım. Burda soruyorum. Bilgilerinizi senaryolarınızı paylaşırsanız memnun olurum.

1 günden 1 saate düşürme sebebini arkadaş mesajında belirtmiş zaten  networkteki eleman sayısı 255 i geçtikten sonra 1 saate düşürmüştük.

ZzZzZzZ...!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazilimci
    Yazilimci's avatar
    Erkek
    trooper bunu yazdı
    x-files bunu yazdı

1 günden 1 saate düşürme sebebini arkadaş mesajında belirtmiş zaten  networkteki eleman sayısı 255 i geçtikten sonra 1 saate düşürmüştük.

Hocam arkadaş anladığım kadarıyla neden 1 saati soruyor. Yani neden 2 saat değil, 3 saat değilde 1 saat. Bunu neye göre belirlediniz demek istiyor kannımca.

Titanyumun gücü adına!!!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bektas
    x-files
    x-files's avatar
    Erkek

255 geçecekse subnet değiştir neden ip kiralama süresini değiştiriyorsun ki. 260 yada 270 kişiyi 253 kişiye nasıl sığdıracaksın. Ben şunu öğrenmek istiyorum ip kiralama süresinin ne tür bir faydası var.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeepHouse
    DeepHouse's avatar
    Erkek

Örnek veriyorum bir okulda çalışıyorsun eğer ip kiralama işini 1 gün olarak ayarlarsan öğrenciler okuldan gittikten sonra o ipler ip havuzunda kalicak ve 2. Posta gelen öğrenciler belki de havuz da ip kalmadığı için ip alamayacak

yani aslında o blokta ki ip nin işi 4 saat ama sen 2 saate ne olur ne olmaz diye verdin 6 saat oldu 

peki 24 saat olsa ne olucak ti dediğimiz gibi blokta gereksiz ip olucaktı 

Senin işyerinde mesai kaçta baslio 9 da kaçta bitio 5 de 8 saat olarak ayarla gitsin senin calistigin sirket 50 kişilik ise hiç kasma büyük olasılık ile Bu sama bir sorun dahi cikartmaz. ...

Bu işler zordur, özveri ister; hatta özveriden fazlasını, ruhunu ister...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazilimci
    Yazilimci's avatar
    Erkek
    x-files bunu yazdı

255 geçecekse subnet değiştir neden ip kiralama süresini değiştiriyorsun ki. 260 yada 270 kişiyi 253 kişiye nasıl sığdıracaksın. Ben şunu öğrenmek istiyorum ip kiralama süresinin ne tür bir faydası var.

Hocam söylediğim şey o gün için geçerliydi. Ha deyince subnet değiştiremiyorsun. Sonrasında ciddi ataklar yaptık network konusunda ama şirketlerde ha deyince olmuyor malesef bazı şeyler :)

Titanyumun gücü adına!!!
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bektas
    x-files
    x-files's avatar
    Erkek
    DeepHouse bunu yazdı

Örnek veriyorum bir okulda çalışıyorsun eğer ip kiralama işini 1 gün olarak ayarlarsan öğrenciler okuldan gittikten sonra o ipler ip havuzunda kalicak ve 2. Posta gelen öğrenciler belki de havuz da ip kalmadığı için ip alamayacak

yani aslında o blokta ki ip nin işi 4 saat ama sen 2 saate ne olur ne olmaz diye verdin 6 saat oldu 

peki 24 saat olsa ne olucak ti dediğimiz gibi blokta gereksiz ip olucaktı 

Senin işyerinde mesai kaçta baslio 9 da kaçta bitio 5 de 8 saat olarak ayarla gitsin senin calistigin sirket 50 kişilik ise hiç kasma büyük olasılık ile Bu sama bir sorun dahi cikartmaz. ...

Hocam verdiğin bilgi için teşşekkürler. Ben çalışmıyorum mesleğimle alakılı bir durum yok. Sadece amacım öğrenmek. Başka bir amacım da yok.

Toplam Hit: 1776 Toplam Mesaj: 12
ip kiralama