IP Santral Önerisi Gerekiyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Amk şaka gibi bir olay yaşandı.

3 yıldır netgsm kullanıyoruz ve 0 sorun yaşıyorduk.

Bu sabah sistemler down, genel bir sıkıntı yaşanıyormuş.

Arayınca aradığınız abone cevap veremiyor, mail atabilirsiniz diye konuşuyor operatör.

Dediğim gibi, bu sabaha kadar sıfır sıkıntıydı. Vay amk, tavsiye edince nazar değdi adamlara

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emnimax
    emnimax's avatar
    Erkek
    Kaan bunu yazdı

Arayınca aradığınız abone cevap veremiyor, mail atabilirsiniz diye konuşuyor operatör.

Dediğim gibi, bu sabaha kadar sıfır sıkıntıydı. Vay amk, tavsiye edince nazar değdi adamlara

ben sordum ondandır hocam kesin :D

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    spybreak
    spybreak's avatar
    Erkek

hocam merkez ofisimizde freepbx var son derece memnunuz. kurulumu yaptırdığımız firma aşağıda, iletişime geçip bi fiyat talebinde bulunun bence.. numaralarımızı da bu firmaya taşıdık, daha önceden ayda 3-4 bin gelen fatura şu anda aylık 200-250 civarında :) 

https://www.ilgiletisim.com/

REMEMBER! RESPECT IS EVERYTHING
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeepHouse
    DeepHouse's avatar
    Erkek

3cx kullanıyoruz 2000 client'a memnunuz wallaha hocam.

Bu işler zordur, özveri ister; hatta özveriden fazlasını, ruhunu ister...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    emnimax bunu yazdı
    Kaan bunu yazdı

Bende yaklaşık 4 yıdır NetGSM ile çalışıyorum sıkıntısız sorunsuzdu her şey :)

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cevik
    cevik's avatar
    Erkek

Alcatel-Lucent Türkiye distribütörüyüz. Alcatel santrallerin en büyük özelliği hybrid yapısıdır. Santralinizi değiştirmek istersen yardımcı olabilirim.

Fakat Telekom Faturasının Santralden kaynaklanmadığı biliyorsundur zaten, bunun için santral değiştirmenize gerek olmadığını düşünüyorum.

NetGSM Tarzı firmalardan bahsetmiyorum onlar Ses desteğini de kendisi verdiği için, maliyetler dolayısıyla düşüyor. 

Maliyetleri azalatacaksan evet bu tür santral desteği veren firmalarla çalışabilirsin, Yada mevcut santraline entegre edebilecek yeni dış hat çözümleri arayabilirsin.

Santraliniz destekliyorsa eğer, ISDN,SIP, yada FCT. Özellikle PRA FCT ve SIP ile dış hatları bağlatabilirsen maliyetleri oldukça düşürebilirsin.

Parlayan bizi paylar...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek
    MhmdAlmz bunu yazdı
    emnimax bunu yazdı
    Kaan bunu yazdı

Bende yaklaşık 4 yıdır NetGSM ile çalışıyorum sıkıntısız sorunsuzdu her şey :)

Düzeldi hocam ama şaşırttı yani. Ip alamiyodu telefonlar

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    sRcN bunu yazdı
    emnimax bunu yazdı

Merhabalar Murid(e)ler,

Şirketimizde 90 kullanıcı olarak analog santral kullanıyoruz,
    aylık telekom faturalarının fazlalıgından dolayı IP santrale geçme kararı aldık,
    sizden istediğim ne kullanıyorsunuz siz kendi şirketlerinizde ne önerirsiniz kullandığınız sistemin avantajı dejavantajı varmıdır varsa yazmanızı rica ediyorum,

Bulut santral mi, fiziksel santralmi yoksa analog telefonları destekleyen IP santral (hibrit) mi önerirsiniz,
    teçrübelerinizi paylaşmanızı bekliyorum,

şimdiden çok teşekkürler,

asterisk server kur keyfine bak derim. Kaynak tüketimi de öyle ahım şahım değil.

asteriski kurmak zor olabiliyor ben amazondan aldığım free vps e 3cx kurmuştum, arayüz falan daha kolay gelmişti

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emnimax
    emnimax's avatar
    Erkek

@SpyBreaK

Yazdım hocam firmayı, sorun olduğunda çözebiliyorlar değilmi destekleri nasıl ?

@DeepHouse

hocam 3cx bulut mu kullanıyorsunuz ?

@MhmdAlmz @Kaan

ben işin içine dahil oldum ;)

@cevik

hocam bizim santral OmniPCX modeli sanırım tam ayrıntılı bilgi yazmıyor üzerinde ama dediğin özelliklere uyumluluk gösterirmi hiç bilmiyorum,

@yolbulucu

bi kaç ekran görüntüsü paylaşır mısın benimle hocam ?

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    esinti
    esinti's avatar
    Erkek
    emnimax bunu yazdı

@renegadealien @Kaan @esinti

şuan sms hizmetlerini deniyeceğiz bakalım umarım hizmetleri güzeldir, bulut santral denersek eğer NETGSM aklımda hocam
    ama upload hızına gerek duyduğu için pek buluttan yana değilim ama bakalım, teşekkürler öneri için

@KaptaN

Bulut santralde tek kafamı kurcalayan kısım bu hocam bakalım o yüzden en son seçim olarak görüyorum şuan, bilgi için teşekkürler hocam

@AbdullahAzad @sRcN @cybermole

yönetimi zor ve sıkıntılı olduğundan free düşünmüyorum, parasını verip almak daha mantıklı çünkü bir sorunla karşılaştığımda en azından ben çözemesem dahi çözecek birileri oluyor o yüzden şuan free den kaçınıyorum, teşekkürler öneri için,

@MhmdAlmz

Teşekkürler hocam ama yazdırmayı düşünmüyoruz şuan bilindik sistem olsun istiyoruz,

daha yeni 1.000.000 SMS aldık hocam.

biz aldıktan sonra indirim yaptılar ama neyse.

bulutun güzel yani donanım maliyetin sadece telefon.

internet konusunda vdsl bile iş görür.

Toplam Hit: 2668 Toplam Mesaj: 31
ip bulut analog santral