folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder İp TV İcin Uydu Alıcısı Mi TV Box Mi

İp TV İcin Uydu Alıcısı Mi TV Box Mi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek

İnterneti 35 yaptıktan sonra beni son zamla kızdıran tivibudan kurtulucam bunun yerine ip TV ye geçeceğim ama TV de izlemek içinde bir cihaz alimmam gerekli ip TV destekli uydu alıcı mi (hiremco GT turbo V8 hoşuma gitti) yoksa TV box mi (mi box Amazon fire tv hoşuma gitti).tabi uyfu alıcılarına kodi türk vod filan su anda varda ileride destek nasıl.olur ne olur olur mu birden bire kaapnir mi veya biz elle mudahele edebilirmiyiz bilmiyom

Uydu forumlarına baktım eski tadı tuzu yok

sunyy2003 tarafından 21/Ara/19 01:49 tarihinde düzenlenmiştir

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek

Uydulara eskisi gibi takılma ben 99 yılında yazın bağevinde kalırdım uydu bildiğin Türksat tırt renksiz kalitesiz uyduyu bi çevirirdim hotbird bi taratırdım bungıl bıngıl deli dehşetti astrayı bulurdum Polonya Almanya Avrupa evine gelirdi hatta motorsporları ayağına türkeyforum dan çok faydalandım formula 1 moto GP krallar gibi içeriklere ulaştım ama interneti keşfedince TV nın esamesi kalmadı TV başına haftasonu kahvaltısında samimi oturuyorsun ille TV kasacam dersen TV box lar güzel ama sıradan smart TV ve bir mouse ile bile işini görüyorsun.

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    weskeyy bunu yazdı

Uydulara eskisi gibi takılma, ben 99 yılında yazın bağevinde kalırdım, uydu bildiğin Türksat tırt renksiz kalitesiz. uyduyu bi çevirirdim hotbird, bi taratırdım, bungıl bıngıl deli dehşetti. astrayı bulurdum, Polonya Almanya Avrupa evine gelirdi. hatta motorsporları ayağına. türkeyforum dan çok faydalandım .formula 1 moto GP krallar gibi içeriklere ulaştım ,ama interneti keşfedince ,TV nın esamesi kalmadı ,TV başına haftasonu kahvaltısında samimi oturuyorsun ,ille TV kasacam dersen TV box lar güzel ,ama sıradan smart TV ve bir mouse ile bile işini görüyorsun.

^^D` Led yanığı oluyormuş. 

RitmFarbRacourci tarafından 21/Ara/19 02:07 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    weskeyy bunu yazdı

Uydulara eskisi gibi takılma, ben 99 yılında yazın bağevinde kalırdım, uydu bildiğin Türksat tırt renksiz kalitesiz. uyduyu bi çevirirdim hotbird, bi taratırdım, bungıl bıngıl deli dehşetti astrayı bulurdum, Polonya Almanya Avrupa evine gelirdi. hatta motorsporları ayağına. türkeyforum dan çok faydalandım .formula 1 moto GP krallar gibi içeriklere ulaştım ,ama interneti keşfedince ,TV nın esamesi kalmadı ,TV başına haftasonu kahvaltısında samimi oturuyorsun ,ille TV kasacam dersen TV box lar güzel ,ama sıradan smart TV ve bir mouse ile bile işini görüyorsun.

^^D` Led yanığı oluyormuş. 

Doğrudur.

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazilimci
    Yazilimci's avatar
    Erkek
    sunyy2003 bunu yazdı

İnterneti 35 yaptıktan sonra beni son zamla kızdıran tivibudan kurtulucam bunun yerine ip TV ye geçeceğim ama TV de izlemek içinde bir cihaz alimmam gerekli ip TV destekli uydu alıcı mi (hiremco GT turbo V8 hoşuma gitti) yoksa TV box mi (mi box Amazon fire tv hoşuma gitti).tabi uyfu alıcılarına kodi türk vod filan su anda varda ileride destek nasıl.olur ne olur olur mu birden bire kaapnir mi veya biz elle mudahele edebilirmiyiz bilmiyom

Hocam arasında kaldığın şeyler ap ayrı şeyler. Birisi normal tv kanallarını uydudan çekerken sadece ip tv izleyebileceğin bir cihaz, diğeri tv yi medya kutusuna çeviren cihaz. 

Uydu alıcı ile bir ip tv hizmetine mahkum kalırsın. Hizmeti almadığında veya alamadığında hiçbir işine yaramaz. 

Tv box ise hem ip tv hizmetini aldığında faydalanırsın hemde internetteki diğer içeriklerden. Ip tv hizmetini almadığında veya alamadığında, KODI gibi uygulamalarla ücretsiz yayınlara erişirsin, yeri gelir netflixe yeri gelir youtube a bağlanırsın. Bu vesileyle daha özgür bir alanın olur. Bununda handikapı internete mahkum olmak. Eğer internet yoksa televizyondan faydalanamazsın. 

Ben ip tv li uydu alıcı aldım ancak şuan Xiaomi tv box un fiyatının biraz daha düşmesini bekliyorum. 

Şuan senin durumunda yapacağım şey ise; ucuz mini hd bir uydu alıcısı (mümkün mertebe en ucuzundan) alıp yanına 2. hdmi a bir tv box alıp bağlamak olur. 

Not: Xiaomi Mi box s i öneririm

Titanyumun gücü adına!!!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek
    Yazilimci bunu yazdı
    sunyy2003 bunu yazdı

Hocam arasında kaldığın şeyler ap ayrı şeyler. Birisi normal tv kanallarını uydudan çekerken sadece ip tv izleyebileceğin bir cihaz, diğeri tv yi medya kutusuna çeviren cihaz. 

Uydu alıcı ile bir ip tv hizmetine mahkum kalırsın. Hizmeti almadığında veya alamadığında hiçbir işine yaramaz. 

Tv box ise hem ip tv hizmetini aldığında faydalanırsın hemde internetteki diğer içeriklerden. Ip tv hizmetini almadığında veya alamadığında, KODI gibi uygulamalarla ücretsiz yayınlara erişirsin, yeri gelir netflixe yeri gelir youtube a bağlanırsın. Bu vesileyle daha özgür bir alanın olur. Bununda handikapı internete mahkum olmak. Eğer internet yoksa televizyondan faydalanamazsın. 

Ben ip tv li uydu alıcı aldım ancak şuan Xiaomi tv box un fiyatının biraz daha düşmesini bekliyorum. 

Şuan senin durumunda yapacağım şey ise; ucuz mini hd bir uydu alıcısı (mümkün mertebe en ucuzundan) alıp yanına 2. hdmi a bir tv box alıp bağlamak olur. 

Not: Xiaomi Mi box s i öneririm

Benim TV zaten kendi içerisinde uydu alıcısı var ama yeni uydu alıcıları da kodi xstream vs gibi şeyler kendi içerisinde var her ikisininde kullanmış birisi olsa yorum yapsa daha net bir bilgi sahibi olsak

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Ayrı konu açacaktım buraya yazim, mibox alsam onun üzerinden normal tv yayını izlemek istesem internet bant genişlik ihtiyacı ne oluyor belli bir ölçüsü vs var mı?

next next next install
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek

@frq23 bu arkadaş ikisininde kullanmış inşallah bir yorum yapar

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    camarade
    ontedi
    ontedi's avatar
    Erkek

Aynı anda uydu ve tv box gibi bir şey yok mu? Net olmayınca normal olarak tv net olunca youtube vs..

Ayrıca şu tvbox ile ilgili neler yapılabiliyor? (Youtube netflix harici vs.. gibi.)

Matematikçi ve Yazılımcı. http://www.ontedi.com ve http://www.cizgi.site Siteme beklerim herkesi.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    ontedi bunu yazdı

Aynı anda uydu ve tv box gibi bir şey yok mu? Net olmayınca normal olarak tv net olunca youtube vs..

Ayrıca şu tvbox ile ilgili neler yapılabiliyor? (Youtube netflix harici vs.. gibi.)

Tvbox ı HDMI 1 Uyduyu HDMI 2 porta tak kumandayla geç.

Tv Box da normal TV kanalı izleyim dersen app kuruyor izliyorsun. Mi Box 4K S modeli 1-2-3 günde bir prizden çekip takmak laızmmış donuyoormus da bilmem ne amk 2020 deyiz şu rezilliğe bak. :S 

next next next install
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yigit
    Yigit's avatar
    Erkek

Mi box s kullanıyorum 7-8 aydır. Ben çok memnun değilim. Alette kapatma açma tuşu yok. Kumandadan kapatınca tam kapanmıyor.
    Bir süre kullanmadığında (1 saat filan) sonrasında kullanmak istediğinde aşırı yavaş.. anca yeniden başlatıcan öyle hızlanıyor.
    Böyle bir sorunu var bu cihazın.. Hızlıyken harika ama gün içerisinde her kullanmak istediğimde restart atmaktan bıktım.

Toplam Hit: 1918 Toplam Mesaj: 19
uydu alıcı mi mi box mi