İpad Mini Tablet

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tri
    tri's avatar
    Erkek

arkadaslar uzun zamandır bır tablet almak ıstıyorum 

nexus 7 ile i pad mini arasında kaldım ve secımım ipad mınıden yana oldu 

çin malı almak istemiyorum hıc bırısı stabıl calımıyor calısanında garantısı yok vs vs.

İpad mını 16gb wifi modelını  carreforusada 900 tl / 12 taksıt seklınde satıyorlar 

telefonumda wifi-hotspot özelliği olduğu için 3g lı bır model ıhtıyacım yok.. 

sizlerin dusuncesi nedir fikirlerinizi almak istedim?

bu arada ipad ailesinin baska fertlerini oneren olursa onuda dınlerım ama butcem max bu kadar..

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

Hocam ben de 2 hafta önce amerikadan aldım ipad mini.Gerçekten kullanması falan çok güzel, adamlar boyutunu çok iyi ayarlamış.Uygulama açısından zaten appstore daki bütün ipad uyumlu uygulamalar ipad mini için de uyumlu.

Tek bulduğum kusur wifi çok fazla çekmiyor, onu da ios 6 ya bağlıyorum, ilerde düzeltirler heralde.Bide kamerasından çok birşey beklememek gerekiyor.

Onun dışında tavsiye ederim.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek

Boyut kriter değilse o fiyata teknosalarda ipad 2 var.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tri
    tri's avatar
    Erkek

kamerası sorun değil hocam o ısler ıcın ayrı makınalarım var 

lap top 16 ınc bıraz buyuk yenıde bebek oldu fazla zamanım olmyor ac şarza tak tekrar kapat topla falan fıstık 

elımın altında kolay kullanabıleceğim kullanırken zevk alıcağım bıse olsun 

eger yorumlar ıyı gelırse bıraz sonra almaya gıdebılırım:)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Al gitsin derim.Geçen inceledimde güzel makina.Parasını hak ediyor.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tri
    tri's avatar
    Erkek

1 saat daha beklıyım gıdeyım sonra almaya :)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

Hocam Apple fanı olarak diyorum ;

iPad al memnun kalırsın. Annemde iPad 1 var ve emin ol her elime alışımda garip bir bağ kuruyorum. Farklı hissettiriyor insana. Sadece elinde tutman yeterli.

FAKAT ;

iPad Mini'de okudğum kadarıyla öyle retina displaydır , sağlamkameradır falan koymamışlar. Biraz daha ucuz olsun diye sanırım. AMa boyutu bence tam idealdir. Tablet için ideal boyut. Bende almak istiyorum ama biraz bekleyeceğim. Bi piyasaya çıksın, kullansınlar. Kullanırken durum ne ?

Apple'a güveniyorum fakat iPhone'da da 4-5 yada çıkacak olan olası 6-7'leri almam. 4S-5S'leri beklerim. Kasa ayı kalır ama gerekli hatalar düzeltilir. 

Yine FAKAT kısmına gelelim, sadece sesli düşündüm;

Apple tablet konusunda piyasa lideri (yani pazar payını falans allamıyorum, samsung yada başkalarının cihazları iPad'e yetişemez). Tecrübesi sağlamdır. En çok satan tablet olmasıda başka avantaj. Yani iPad Mini'nin çok sıkıntı çıkartacağını düşünmüyorum. Sadece performans açısından beklentileri karşılayabilecek mi ona bakacağım.

Kullananların feedbackleri önemli. Fakat çok büyün sorun çıkmadı. Yani memnun gibiler. Yani almaya yakınım ama biraz daha bekleyeceğim ben. Şunlarada bir göz at ;

http://www.youtube.com/watch?v=ie6-8rrvXOY

Vallahi kimse kusura bakmasında nexus 7 iPad mini'nin rakibi olamaz. O sikimtrak dizaynı ve saçma ekranı ile kalas gibi;

http://www.youtube.com/watch?v=M2F5833tqH8

---

Ben iPad Mini derim. ama piyasayı biraz daha izle de derim.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tri
    tri's avatar
    Erkek

nesux 7 yı sıldım kafamdan 

bu ekran ısıne kafam takıldı sımdı kotumu ekranı yada retına ekran olanları su andakınden cok daha ıyımı?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

Hocam youtube'daki videoları bakabilirsin. Retina Display iyidir ama iPad Mini'inin performansını sorun etme gayet iyi. Benim bunca zamandır iPad'lerle ilgili tek sorunum kamerasıydı. Onda da iPad 2 ile iPad mini arasında fazla fark olacağını düşünmüyorum.

Bana göre iPad Mini daha iyi bile ;

http://www.youtube.com/watch?v=s4bJ9By3eNo

Tutuş, boyut vs.. vs.. açısından

edit: tam açıklayamamışım ;

Yani iPad 2 yerine iPad mini alırım. iPad'ler çok büyük geliyor bana. Kadınsan çantanda taşırsın ama erkeksen sıçtın. Fakat Mini'yi palto yada kot pantolon cebine sığdıranlar var (üstüne oturma dikkat et)

Onun dışında alır almaz ekranını düzgün bir film ile kaplattır. Mümkünse silikon bir kap al. Darbelere karşı korur. Hayırlı olsun

Ayro tarafından 10/Oca/13 18:09 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    birgaripaskbestesi
    birgaripaskbestesi's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    tri bunu yazdı

arkadaslar uzun zamandır bır tablet almak ıstıyorum 

nexus 7 ile i pad mini arasında kaldım ve secımım ipad mınıden yana oldu 

çin malı almak istemiyorum hıc bırısı stabıl calımıyor calısanında garantısı yok vs vs.

İpad mını 16gb wifi modelını  carreforusada 900 tl / 12 taksıt seklınde satıyorlar 

telefonumda wifi-hotspot özelliği olduğu için 3g lı bır model ıhtıyacım yok.. 

sizlerin dusuncesi nedir fikirlerinizi almak istedim?

bu arada ipad ailesinin baska fertlerini oneren olursa onuda dınlerım ama butcem max bu kadar..

http://www.yenicarsim.com/apple-firsatlari/57/

bu linke bir bak istersen. axess in var sa yüzde 10 chip para veriyor 770 e geliyor. iyi bence.

gariplikten arta kalan zamanların yüksündürdüğü bir yalnızlık benimkisi... http://www.gezgin.web.tr
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tri
    tri's avatar
    Erkek

çok tsk edrım hocam son sorum mart ugubu retına ekran olan mını 2 cıkıcak denıyor ne yapmalı sence?

Toplam Hit: 1711 Toplam Mesaj: 17