folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder İpad‘İn Camı Kırıldı Servis-Sigorta Mevzusu

İpad‘İn Camı Kırıldı Servis-Sigorta Mevzusu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bigwave
    bigwave's avatar
    Erkek

Merhabalar..

yeni aldığım iPad air yere düşme sonucu camı kırıldı,dokunmatiği çalışır vaziyette,camı değiştirilmesi gerekiyor.servisine göndermek mi yoksa dışarıdan herhangi bir servise göndermek mi mantıklı olur?

ikinci sorum, faturasını işlettiğim mağaza adına kestirmiştim. Mağaza sigortalı,acenteyi aradığımda buna ödeme yapamayacaklarını söyledi. Ödeme yapmıyor oluşları axa sigortaya has bir durum mu yoksa diğer firmalarda da emsal bir durum sözkonusu mudur..?

Ölüm varsa bir yerde düşündün mü bu hayat niye ?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    piskopatix
    piskopatix's avatar
    Erkek

LAN !?!?    ayni olay Basimda suan bir an sasirdim. Ben Gecen Hafta bir cekilisten iPad mini kazandim 2 Gun Sonra yere düstü Camille catladi herseyi normal calisiyo fakat o catlak sinir bozuyo. neyse Kisa kesim arastirdim tamirine Az daha para ekliyip yenisi aliniyo. Kendim degismeye Karar verdim. 30 Dolara ebayden Siparis verip degismeye planliyorum.   AhAda Tutorial.   http://m.youtube.com/watch?v=pS7qbJoKzts.    Edith.,. Otomatik kelime düzeltme  mahfettin mesaji 

piskopatix tarafından 21/May/14 22:31 tarihinde düzenlenmiştir

Turkish Special Task Forces - Türkiye Fps oyunları derneği. tstfclan.com
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

ipad 2   250 tldi bana ucuz geldi onun ekranı , air in retina oldugunu varsayarsak 2 katı desek 500 tl yapar :D 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bigwave
    bigwave's avatar
    Erkek

Hocam 200$ civarında falan sanırım ufak bi araştırmayla anladığım.. , kendim değiştirip uğraşacak vaktim yok zaten akşam dar düşüyorum eve. Ama kötü oldu hakikaten..

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bigwave
    bigwave's avatar
    Erkek

Belki işine yarayan birisi olur diye yazıyorum..

Apple destek hattını aradım teknik servise yönlendirdiler..teknik servis birebir değişim yaparız cam değişimi yapmıyoruz dediler.. 650₺ + KDV istediler.. Tabiki kabul etmedim ..

istanbulda bu işi en kısa nasıl çözerim diye araştırdık ..eminönü Sirkeci derken 

doğubanka gittim, 250 tl istediler. 220 liraya 1 saat gibi kısa sürede hallettiler. cihaz eski haline geldi..

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gokcan
    gokcan's avatar
    Erkek

sigorta neden karşılamıyormuş peki?

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Freak
    Freak's avatar
    Erkek

kullanıcı hatası o yüzden karşılamaz.

bunu şu şekil düşünün.

alkollü araca bindin vurdun kaza yaptın ne sigorta ne kasko sana ödeme yapmaz. 

bağlı olduğum tek örgüt İNSANLIK
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gokcan
    gokcan's avatar
    Erkek

şu yüzden sordum sigorta yapılrken adam sana çalınmaya kırılmaya karşı diyor.O zaman sigortanın normal garantiden bir farkı olmuyor.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gokcan
    gokcan's avatar
    Erkek

Su konuyu bir yukari tasiyayim. Urunlere ona gore sigorta yaptiralim.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheKorsans
    TheKorsans's avatar
    Erkek

teknosada falan sigortalar kapsıyor o tip sıkıntıları. ps3 alırken çık üstüne tepin getir değiştirelim demişti eleman :D 

Hayattaki yegane üstünlüğüm, Türk doğmaktır.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    piskopatix
    piskopatix's avatar
    Erkek

konuyu hortlatmak gibi olmasin ama yukarda benim ipadinde cami kirilmisti yazdim, gecen hafta sonu bunu siparis ettim

http://www.ebay.de/itm/Digitizer-fur-original-iPad-Mini-Touchscreen-Glas-mit-IC-Chip-weis-Neuware-/221565132837?pt=DE_Handy_Organizer_Ersatzteile_Werkzeuge&hash=item33964fa025

bugün geldi. icinde bazi gereclerde var cami kaldirmak icin falan. youtubeden bazi tutorial vidyolari baktiktan sonra camin kenarlarini normal evdeki sac kurutma makinasiyla isitip cami yavas yavas kaldirdim.

camdan iki miknatis cikardim bunlar gelen pakette mevcut degil. camera bracket gelen pakette vardi.

tutorialleri takip ettim ve takmayi basardim sag salim. mis gibi yepsyeni oldu valla.

kendi degistirmek isteyenler icin bazi öneriler:
    miknatislarin yerleri icin resim 

https://d3nevzfk7ii3be.cloudfront.net/igi/fC5DojDvPVbYBRTP.large

bir adet tutorial (ipad2 icin)

kendiniz birseyler lehimlemek istemiyorsaniz mutlaka IC Chipi lehimlenmis hazir cam siparis edin. (bu sayede sadece soketleri cikar tak yaparak degisim yapabilirsiniz).

son yapistirirken güzel temizlemek ekranla camin arasind toz birakmamak.(eldiven taktim ben iyi oluyo)

yarim saat 40 dakikada degistirdim civatalar benim kalas parmaklarim icin atomik boyutta kücük geldi, biraz zorlandim ama basardim sonucta.

biraz daginik yazdim gibi ama idare edin. baya sevindimla calisinca :D cöpe atmayi göze alarak kalkismistim ama odlulan harbiden :D:D

müridler yararlanin diye tecrübemi yazmak istedim haydi keyifli tahribatlarrrr.

Turkish Special Task Forces - Türkiye Fps oyunları derneği. tstfclan.com
Toplam Hit: 2720 Toplam Mesaj: 13