Iphone + Android Watch

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Selamlar,

Iphone 8 plus kullanıyorum, saat alacaktım ki, akıllı saatlere de kaydı gözüm, samsungun serisi cok güzel duruyoruz ama, Iphone ile Samsung Gear'lar nasıl çalışır? Neleri kullanamam? Iphone kullanıyorsak muhakkak Apple Watch mı kullanmalıyız? Bi aydınlatıverirseniz beni cok makbule gececek.

Teşekkürler

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kahramann
    Kahramann's avatar
    Erkek

Iphone 8 ve  samsung gear ile yaklaşık 2 aydır sorunsuz kullanıyorum.

bazıları diyor iphone bluetooth bağlantısında sorun çıkıyor diye ama yok bende çıkmadı. Appstore den gear s uygulamasını indiriyorsun. Eşleşmeyi bu program üzerinden yapınca hiç sorun olmuyor..

neleri kullanamam? sorusuna gelince, galiba herşeyi kullanıyorsun. 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iLLuMiNaTi
    iLLuMiNaTi's avatar
    Erkek

3 gün şarj gidiyor doğru,

Neredeyse herşeyi kullanabiliyorsun doğru,

Dİğer markalarda bluetooth kopma sorunu yaşanıyor mu ? Rahatsız edecek şekilde olmasa da gün içerisinde 2 - 3 kere kopabiliyor ( Fark etmezsen tekrar bağlanıyor )

Fakat kullanışlı mı ? Bence hayır.. 1 hafta taktım sonra kardeşime verdim.

Farklı telefona bağlanırsa kendini sıfırlıyor mu ? Evet,

Neredeyse işe yarar tüm uygulamalar, skinler ücretli mi ? Evet,

Günde 5556456 milyon kez güncelleme geliyor,

Mağaza çeşitliliği nasıl ? Vasat

Casio protrek serisi al, havacılık ile ilgiliydin sanırım garmin d2 bravo al en azından ne işe yaradığı belli olur,

iLLuMiNaTi tarafından 18/Haz/18 04:20 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

Herşeyden önce en büyük yaşayacağın sıkıntı watch os a özel çok daha fazla kaliteli uygulama olmasıdır. 

yani apple watch kullananlar marketten isteklerine uygun bir çok çeşit uygulama arasından birini indirir. 

fakat tizen ve androidwear da ise uygulama çeşitliliği ve kalitesi sıkıntısı var bu yüzden şöyle bir fark var.

tizen yada android li akıllı saatleri alanlar genelde içerisindeki uygulamaları kullanırlar

apple da isteklerine uygun uygulamayı indirirler.

hadi bunları geçtim o sıkıntı değil ben sadece anroidin görüntüsü daha güzel geldi diyorsan yapamayacağın en büyük şeylerden birine örnek vereyim.

akıllı saatlerin en büyük özellikleri sadece telefon cebinizdeyken arayanı göstermesi arama yapabilmek ve gelen mesajı göstermek değildir , dijital asistanların da çok büyük bir önemi var bu konuda.

samsung hala bixby i türkçe yapacak ?  android tarafında her cihaza hala google asistan kurulamıyor.

burayı okumanı öneririm. 

https://www.macworld.com/article/3205244/ios/samsung-tizen-smartwatch-iphone-how-to-faq.html

Evet samsung watch 3 frontier çok güzel bir akıllı saat , fakat ekosistem konusunda uyumluluk benim için çok önemlidir.  Samsung veya android kullanan kişi için android 

apple kullanan kişi için ise apple watch. daha uyumlu daha rahat olacaktır her zaman.

Özet- Apple watch kullanmayarak kaybedeceklerin

1. siri 

2. uygulama çeşitliliği 

3. uygulama kalitesi 

4. ürün desteği.

Kesinlikle önermiyorum.  

PanxeR tarafından 18/Haz/18 04:40 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Bu durumda sanırım, Apple Watch almak gerekli. :( Onun da tipi cok kötü ya

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    renegadealien bunu yazdı

Bu durumda sanırım, Apple Watch almak gerekli. :( Onun da tipi cok kötü ya

bol bol kayış alarak bu sıkıntıyı şıklığa çevirebilirsin.

iş için ayrı 

takım elbise için ayrı 

spor için ayrı 

kayışlar sayesinde olduğu ortama uyum sağlar. 

bu arada apple watch çıktığından beri eskimeyen tek watchdır.

diğerleri ise her sene tasarım değişikliğine giderek eski modellerin değer kaybetmesine neden olmakta. 

milyon tane model yapmak tamamen bir dez avantaj demektir ki 1yıl sonra bi daha yazılım desteği görürsenüz öpün başınıza koyun.

apple da ise seriye göre teknoloji değişse bile kadran hep aynıdır. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manyaksi
    manyaksi's avatar
    Erkek

xiaomi neden düşünmüyorsun amazfit1-2 

bildiğin uyumsuzluğu yada başka bişey mi var

bende düşünüyorum almayı ondan sordum 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    manyaksi bunu yazdı

xiaomi neden düşünmüyorsun amazfit1-2 

bildiğin uyumsuzluğu yada başka bişey mi var

bende düşünüyorum almayı ondan sordum 

https://www.hepsiburada.com/huawei-watch-stainless-celik-govde-ve-deri-kayis-p-HBV0000018BAD

en güzel smart watch tasarımı huawei de , fakat 1. saat bu kadar güzelken 2. saatte yapan tasarımcının ağzına sıcayım.

işte android tarafındaki en büyük sıkıntı ivme sürekli ileri doğru gitmemesi.

bir üründen yenisi daha iyi olmalı daha kötü değil.

bi şunun karizmasına bak 

huawei watch 1 

bide şunun rezilliğine bak ,  huawei watch 2

şimdi gitte android al ?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kahramann
    Kahramann's avatar
    Erkek

Abi tasarım güzellik vs görecelidir. sana güzel gelen başkasına çirkin gelebilir.

Bence samsumg gear tip olarak ve özellik olarak alınabilecek bir saat.  

bir akıllı saatte olabilecek herşeyi yapıyor. antreman algılama(koşma, yürüme, eliptik bisiklet, bisiklet vb.) gps, wifi, nabız ölçme,  çok seçeneği olan saat arayüzleri

al geç abi fazla düşünme:D

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

watch ı kullanan birdaha bırakamaz bence. birbirlerini tamamlayan iki donanım gibi çalışıyorlar.

ayfona gidipte samsungun saatini almak doğru birşey değil. birçok özelliği kısıtlı çalışır.

ayrıca 42 mm benim hoşuma gitmedi 38 mm daha güzel. hem küçük hem işlevsel. 42 mm biraz kaba kaçıyor. 

gear ın önceki modelinde kaba duran tırnaklı saçma bir şarj stnadı vardı çok kullanışsızdı. son çıkanda watch gibi mıknatıslı yapmışlar ama bu seferde yan duran saçma bir standı fazlalık yapıyor.

watch gibi kullanıcı dostu değil. watch ta yuvarak para gibi güzel yer kaplamayan heryere sığan güzel birşey yapmışlar çok başarılı bence.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    caagroup
    caagroup's avatar
    Erkek

Apple'ın saatleri kare çünkü Samsung yuvarlak ekranları vermiyor ve bence bu köşeli saatler hiç güzel durmuyorlar, bütün çin malı saatlerde ya köşe yada çentikleri var.

caagroup tarafından 19/Haz/18 10:54 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 2570 Toplam Mesaj: 19
samsung gear iphone 8 plus