İphone 3 Gs Elmada Kaldı Acil Yardım....

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bnurullah
    bnurullah's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar,

Öncelikle telefon fransadan gelme ve pasaport kayıtlı kardeşim cydia da bazı guncellemeler yapmıs tel kendıne reset atmıs ve suan elmada kalıp sureklı reset atıyor kendıne ne yapmam gerekıyor yardımcı olacak bırı varsa bana ındırecegım programların lınkını ve kısaca ne yapmam gerektıgını yazarsa sevınırım telefoncular 100 tl yakın para ıstıyor.

iphone 3 gs 16 gb

model no:A1303 

versiyon:Mevcut yazılım versiyonu 3,1,3 

Yerli Halk Kahramanı
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Maresca
    Maresca's avatar
    Erkek

Eğer becerebilirim diyorsan telefonu aç bataryadan ayır bir süre bırak öyle. Şahsen ben öyle çözdüm patronun telefonunu.

Durum aynı durum du ama olay farklıydı onda. Sarjda bırakmıştı geceden sabaha anlattığım gibi oluyordu. 

itunes -1 hatası veriyordu restore de. Firmware yüklesemde açılmıyordu felan.

Edit // tekrar okudumda senin ki biraz farklı durum :) iTunes yükle dfu modda bağla telefonu restore et bakalım pasaport kayıtlıysa sorun olmaz.

firmware olarak ta eski sürümden düşük birşey seçme. Ama yüksek seçebilirsin.

Gel bili bili gates
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

bnurullah bunu yazdı:
    -----------------------------

Merhaba arkadaşlar,

Öncelikle telefon fransadan gelme ve pasaport kayıtlı kardeşim cydia da bazı guncellemeler yapmıs tel kendıne reset atmıs ve suan elmada kalıp sureklı reset atıyor kendıne ne yapmam gerekıyor yardımcı olacak bırı varsa bana ındırecegım programların lınkını ve kısaca ne yapmam gerektıgını yazarsa sevınırım telefoncular 100 tl yakın para ıstıyor.

iphone 3 gs 16 gb

model no:A1303 

versiyon:Mevcut yazılım versiyonu 3,1,3 

http://www.maxicep.com/iphone-destek-yardim/iphone-nuz-elma-isaretinde-takili-kalirsa-yapmaniz-gereken-cok-basit-426043.html

http://www.appleturk.net/iphone-soru-cevap-forumu/29317-iphone-elmada-kaldi.html

www.iphoneyardim.net  bu adreste çözümü var   buraları karıştır 100 tl mi ben 50 tl ye yaparım :) hiç zor degil biraz kurcala çözersin merak etme bozmazsın en fazla fw yeniden yüklersin.  

not: eger bilgin yoksa sakın telefonun içini açma bi daha toplayamayabilirsin. 3gs ler en zor açılan telefonlar.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Google
    Google's avatar
    Erkek

hocam resetliyo mu telefon kendini devamlı yoksa elmada sabit mi kadlı anlamadım ? elmada kaldıysa sabit bir şekilde power ve home tuşuna basılı tut telefon kendini resetleyene kadar. onun haricinde devamlı resetliyosa telefonu restore etmen gerekebilir.

edit: restore ediceksende öncelikle telefonunun simlocklu olup olmadığını öğren hocam ona göre custom firmware ile restore etmen gerekicek simlockluysa.

Abra Kadabra
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bnurullah
    bnurullah's avatar
    Erkek

Arkadaşlar hiç bilmiyor degiliz eyvallah itunes ekrenına falan alıyorum sorun yok geri yukle dedıgımde cihazı 5.0.1 cekıyor guncel versıyorna cıhaz 3.1.3 versıyonlu jlb var 5.0.1 cekersem sim kilitlenırmı

Yerli Halk Kahramanı
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bnurullah
    bnurullah's avatar
    Erkek

Google bunu yazdı:

hocam resetliyo mu telefon kendini devamlı yoksa elmada sabit mi kadlı anlamadım ? elmada kaldıysa sabit bir şekilde power ve home tuşuna basılı tut telefon kendini resetleyene kadar. onun haricinde devamlı resetliyosa telefonu restore etmen gerekebilir.

edit: restore ediceksende öncelikle telefonunun simlocklu olup olmadığını öğren hocam ona göre custom firmware ile restore etmen gerekicek simlockluysa.

Cihazı ıkıncı el aldım kardes bana fransadan geldi ve pasoport kayıtlı dedı pekı nasıl anlarım sim kilitlimi deilmi oyle bır sansım varmı

Yerli Halk Kahramanı
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bnurullah
    bnurullah's avatar
    Erkek

Arkadaşlar aldıım kıseye guvenerek ne yazıkkı cıhazı 5.0.1 versıyonuna taktım ama cıhaz ekranı bu sefer su hale geldı

THE SIM CARD İNSERTED İN THİS...

only compatible sim cards from a supported carrirer may be used to activate iphone please insert the sim card that came

with your iphone or visit a supported carrirs store to receive a replacement sim card 

acil yardım beyler 

Yerli Halk Kahramanı
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Maresca
    Maresca's avatar
    Erkek

bnurullah bunu yazdı:

Arkadaşlar aldıım kıseye guvenerek ne yazıkkı cıhazı 5.0.1 versıyonuna taktım ama cıhaz ekranı bu sefer su hale geldı

THE SIM CARD İNSERTED İN THİS...

only compatible sim cards from a supported carrirer may be used to activate iphone please insert the sim card that came

with your iphone or visit a supported carrirs store to receive a replacement sim card 

acil yardım beyler 

Geçmiş olsun simkilitli.

Ultrasnowla unlock yapabilirsin.

Gel bili bili gates
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bnurullah
    bnurullah's avatar
    Erkek

Aldık başımıza belayı şimdi orjinal 5.0.2 ipsw indiriyorum sonra Sn0wbreeze ile unlock yapıcam sonra Shift + restore tıklıyacagım itunesten yenıden kurucam sizce cozulurmu

Yerli Halk Kahramanı
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bnurullah
    bnurullah's avatar
    Erkek

işe yaramadı pazarımı mahfetti