Iphone 32 Gb Yeterli Oluyor Mu?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mt93
    mt93's avatar
    Erkek

Merhabalar,
    Akıllı telefonda hep android kullandım. Bundan önce akıllı telefon olarak Xperia Ion ve T50 (Hediye olmasa kullanılacak bişey değildi)  kullandım. İkisi de 16 gb'dı ve bazen farklı bir uygulama denemek istediğimde başka uygulamalar silmek zorunda kalıyordum. Hani şöyle bir 10 gb daha olsa hayli hayli yeterdi bana.
    Şimdi ios'a geçmeyi düşünüyorum daha önce iphone kullanmadım buradaki konuları okuyup karar verdim.Fakat depolama alanı olarak değişkenlik var mdıır yan şöyleki : 

Iphone'da güncelleme ile gelen yükler ne kadar telefonun kapasitesini doldurur? Yeni uygulama kullanma meraklısı biri için 32 gb yeterli olur  mu? 
    ve Iphone 6s 64 gb neden her yerde yok olan yerler ithalatçı garantili vs. mi bilgisi olan var mıdır? 

gibi sorular kafamda iphone kullanıcıları yönlendirirse sevinirim :)

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

iphone 7 çıkınca 64 GB anakartların üretimi durduruldu. Şuan piyasada 32, 128 ve 256 GB'lık iphonelar var. Apple'ın kılasik kurnazlığı kısacası. 32 belki yetmez ama 64 GB tam yeterliydi. 128 GB'lık hafıza telefonda gereksiz bence.

ios'ta güncelleme işletim sisteminin boyutunu arttırmaz. Kaldı ki Android'tede öyle. 32 GB bir iphone'da yanlışım yoksa kullanıcıya 28 GB alan kalması gerekli. Hesaplarken sadece uygulamaları hesaplama. Video ve fotoğraflarıda hesaba kat. Android'te hafıza az olsa bile fotoğraf ve videoları hafıza kartına atınca büyük kolaylık sağlıyor.

mkyb tarafından 29/Tem/17 21:58 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    serhat8102
    serhat8102's avatar
    Erkek

aylık 3 liraya icloud aldım 50 gb. mis gibi :D

edit: onun da 1,5 lirasını enpara geri ödüyor :D

1,5 lirayı dilenciye versen ters ters bakıyor :D

serhat8102 tarafından 29/Tem/17 21:12 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek

64 gb kullanıyorum ben de ve kullanılabilir alan 55 gb. çok video çekiyorum, film çekiyorum 64 gb yetmiyor, 17 gb kullanım alanı kaldı. 128 bulamamıştım zamanında o yüzden 64 aldım ama pişman oldum da sayılır. şimdi biri çıkar der ki google drive var yedekle, yandex disk var yedekle. 

valla minimum 64 alın bence, yoksa uzun vadede hafıza yetmiyor (en azından bana).  

güncelleme ile gelen yükler telefona zorluk çıkarmıyor android gibi. o konuda içiniz rahat olsun.

ben bir dünya uygulama yükledim, kullandığım ettiğim bir sürü şey var. ne kullandığınıza bağlı 32 gb alacaksınız ona bakayım onu yükleyeyim bunu yükleyeyim deyince bir bakıyorsun hafıza dolu :D

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

iCloud harici diğer bulut servisleri ios'ta düzgün çalışmıyor. Ekran kapanınca arkaplanda yüklemeyi kesiyorlar. iCloud iyi güzel fakat güvenilirliği sabıkalı bir platform. Kate Upton gibi torrentlere düşersiniz sonra. :)

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mt93
    mt93's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

iphone 7 çıkınca 64 GB anakartların üretimi durduruldu. Şuan piyasada 32 ve 128 GB'lık iphonelar var. Apple'ın kılasik kurnazlığı kısacası. 32 belki yetmez ama 64 GB tam yeterliydi. 128 GB'lık hafıza telefonda gereksiz bence.

ios'ta güncelleme işletim sisteminin boyutunu arttırmaz. Kaldı ki Android'tede öyle. 32 GB bir iphone'da yanlışım yoksa kullanıcıya 28 GB alan kalması gerekli. Hesaplarken sadece uygulamaları hesaplama. Video ve fotoğraflarıda hesaba kat. Android'te hafıza az olsa bile fotoğraf ve videoları hafıza kartına atınca büyük kolaylık sağlıyor.

128 gb gereksiz gibi geliyor bencede ama 64 gb bulduklarım ile arasında fiyat farkı olarak çok fazla yok. Geriye 32 gb kalıyor  androidde dahi drive tarzı uygulamalar kullanmıyordum (içimde bir güvensizlik... :D sanki benim fotomu ne yapacaklarda :D ) dolayısıyla icloudda kullanmam diye düşünüyorum. o yüzden geriye kalan 128  gb gibi geliyor şimdilik ama 32 gb ile de fiyat farkı var kafa karıştı :D :D 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trampfd
    trampfd's avatar
    Erkek

Cok foto/video cekiyorsan yetmez, bana 256gb yetmiyor.

Ehl-i Byte
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mt93
    mt93's avatar
    Erkek

6s 128 gb alıcam gibi duruyor yorumlardan sonra oraya kaydım iyice açıkcası

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

kapasite ne kadar yüksek olursa o kadar hızlı doldurursun.

goo.gl/qBNZmW
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mutubilir
    Mutubilir's avatar
    Erkek

Hocam kullanımına bağlı o iş. Ben saatlerce video çekerim iTunes'ten film çeker dizi çeker izlerim diyorsan al 128-256 kafan rahat etsin. Lakin 32 gb havada karada yetiyor bana (video çeken biri değilim) Şuan telefonda ortalamanın bir tık üstünde denebilece kadar uygulama (harici 27 uygulama hocam saydım) var. Telefonda 9 kullanılabilir var. İOS vs Android kafasına girmeyeceğim ama telefonlar androidler gibi şişmiyor Apple Amca'da. Eğer video ağırlıklı bir işin bir hobin yok ise 32 ideal. Gerisi şımarıklık oluyor çünkü ihtiyaç değil ise. Ayrıca iCloud alanı satın alman da mümkün arttırabiliyorsun sonrasında

Aslan bile atı görünce götünü saklar
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

hocam tamamaen kullanım ile alakalı şimdiye kadar hep 64 gb iphone kullandım tam yetiyordu bana çünki sadece programlar 30gb tutsa kalanı da foto video için yeterliydi

şimdi iphone 6s ile birlikte çok kalitel 4k videolar çekilebiliyor ha diyeceksin ki 4k yı biryerime mi sokacam ? o senin ile alakalı çekerken 4k çekersin ihtiyacın olmayan videoları silersin

pc de arşivlersin veya google a backup alırsın vs. 

kısca 64gb altı yeterli değil bana göre. şuanda LG v20 kullanıyorum  64gb hafıza + 64 gb hafıza kartı var 128 gb 

Toplam Hit: 3777 Toplam Mesaj: 21
ios iphone iphone 6s