İphone 4S'i İos 8.3 > İos 6.1.3 Düşürme

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

https://www.youtube.com/watch?v=Fsuz-OYBmeg 

1) Öncelikle cihazımızı ios 8.3 veya 8.4 e jailbreak yapılmış bir hale getiriyoruz 

2) Cydia dan OpenSSH, apple File Counduit 2 ve MTerminal tweaklerini kuruyoruz 

3) Win32OpenSSL bu dosyayı indirin ve kurun ilk başta uyarı verecek evet deyin bir de windows dosyası mı openssh mi diye soracak windows(olmaz ise open ssh seçin) işaretleyin 

4)Kloader_PwnediBss ve İpsw dosyaları sonra bu dosyayı indirip rar içinden masaüstüne çıkartın 

5)kloader ve pwnediBSS dosyalarını itools ile iphone nun içine var/mobile dizininin içine atın. 

6) iphone dan mterminali açın ve sırasıyla şu kodları girin: 

-> cd 

-> cd 

-> su 

-> alpine 

-> chmod +x kloader 

-> ./kloader pwnediBSS 

7) telefonu şimdi dfu moda aldınız bilgisayara bağlayın 

8) windows dan çalıştır yerine cmd yazıp enter a tıklayın cd yazıp boşluk bırakın ve zip dosyasından çıkan libimobiledevice dosyasını cmd nin içine sürükleyin 

9) son olarak idevicerestore -e custom.ipsw komutunu girin (komuttlarda boşluklar var dikkat edin) 

Telefonun 6.1.3 versiyona yüklenip açılmasını bekleyin. 

Not: SeriNo Hatası alan arkadaşlar Windows altındaki Hosts dosyanın iceriğini temizleyip pc yi kapat/aç yapsınlar.. 

Herkese Kolay Gelsin. 

Alıntıdır.

iphone 4s'ler şu sıra 750 liraya kadar düştü sıfırı. Alıp sürümünü düşürüp bozulana kadar sorunsuz kasma vs olmadan kullanabilirsiniz.

ios 6.1.3 ile uygulama sürümleri uyumlu olur mu diyenler için :

Eğer uygulamayı indirdiyseniz ve indir yerine artık bulut simgesi çıkıyorsa uygulamaya güncelleme gelse sizin ios sürümünüz için uyumlu olan versiyonu iner. Bu konuda korkunuz olmasın.

mkyb tarafından 09/Tem/15 16:06 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Necati
    Necati's avatar
    Erkek

Ben iki gün önce 6.1.3 düsürdüm 4 saat dayanan batarya 7 saat gidiyo su an ve gözle görülür bi hizlanma var telefonda

Necati tarafından 08/Tem/15 20:25 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

iPhone 4X ve 5X serisinin tasarımlarına hastayım. Normalde iphone 4s alacaktım fakat 5.5 inç telefon kullanırken iphone 4s'i kurcalayınca oyuncak gibi geldi yeminle. :) Ben alacağım zaman böyle sürüm düşürme vs yoktu.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mastika.
    Absolut
    Absolut's avatar
    Erkek

mustafa bunu yapsak sikinti cikmaz dimi deneyen varmi tel kalmasin elimde bi alo face falan icin kullaniyorum sayet harbi oluyorsa hemen cekicem biktim donmalardan kasmalardan

Nice babayigitler kirayi kim odeyecek, coluk cocuk ne yiyecek derdinden dolayi dunyayi degistiremiyor.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    Absolut bunu yazdı

mustafa bunu yapsak sikinti cikmaz dimi deneyen varmi tel kalmasin elimde bi alo face falan icin kullaniyorum sayet harbi oluyorsa hemen cekicem biktim donmalardan kasmalardan

http://forum.donanimhaber.com/m_106716417/tm.htm

Al sana deneyen tonla adam. :) Umarım bu sürüm düşürme olayı ileride diğer modeller içinde gelir. Özellikle ios 6 yüklü iPhone 5 efsaneydi hız konusunda.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mastika.
    Absolut
    Absolut's avatar
    Erkek

indirip denicem bakalim iftardan sonra nolcak :D

Nice babayigitler kirayi kim odeyecek, coluk cocuk ne yiyecek derdinden dolayi dunyayi degistiremiyor.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DevilKingtr
    DevilKingtr's avatar
    Erkek

iphone 5s 5 6 için denemeyin lütfen :)

Viski var önlerinde , Ne içen dediler ? ırakı dedim ben https://www.kisa.link/QobI
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lupin
    Lupin's avatar
    Erkek

şuraya bi not düşeyim de eve geçince atıcam bende...

update ettikten sonra batarya su gibi gidiyo arkadaş.

Rus ile aldatmayanı etmeli takdir,tek biri ile uslanmayanın hakkı köçektir.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    DevilKingtr bunu yazdı

iphone 5s 5 6 için denemeyin lütfen :)

Zaten olmaz sadece iphone 4s için oluyor.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek

Peki app lerde uyumsuzluk oluyormu?

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    UTHO bunu yazdı

Peki app lerde uyumsuzluk oluyormu?

En sonrada kırmızı yazıyla belirttim hocam

Toplam Hit: 4793 Toplam Mesaj: 36
ios iphone 4s ios 6.1.3 ios 8.3