İphone 5 İle İlgili

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WebJas
    WebJas's avatar
    Erkek

hocalar anlamadığım 139 -399 $ arası amerika satış fiyatı diyordu yanılmıyorsam tl ye çevirdiğin zaman max 1.200 lira yapsın

neden biz türkiyede bu cihazı neredeyse 2 katı fiyatına satın alıyoruz ?şuan iphone 4s fiyatı 1500-1900 lira arası değişiyor. iphone 5 i direk kafadan 3.500 e felan verirler herhalde ?

vergisi cartı curtu eyv ama bu kadarda .kilmezki be abi ondan sonra vay efendim kaçak telefon..

bilmediklerimi ayaklarımın altına alsam başım göğe ererdi..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Free_Mans
    Free_Mans's avatar
    Erkek

o kampanyalı fiyatı normal fiyatları 650 dolar

www.homecept.com | Ev dekorasyon ürünleri, konsept tasarımlar
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    opusdei
    opusdei's avatar
    Erkek

139 - 399 $ kontratlı fiyat. Tıpkı bizim turkcell vodafone veya aveadan aldığımız kampanyalar gibi düşün. Biz küçük taksitlerle büyük meblağ ödüyoruz. Orada bu rakama aldığın cihazda sim kilidi var. Sadece o sim ile kullanılabiliyor. O yüzden ucuz. Ve en erken 2 senesonra açılıyor sim kilidi...

Tur Operatörü | Seyahat Acentası | Hotel Rezervasyonu | Transfer | Kısacası Turizmle ilgili herşey... | OPUS DEI - Tanrının işi | Travel Project - B2B yayında. Sırada B2C var...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoToLeRaNcE
    NoToLeRaNcE's avatar
    Erkek

dediğin fiyatlar da taahüt olayı varmış, lak diye 1.200 liraya verirler mi hiç.

Asosyal hayatta yaşanan, Yasal bir masalım ..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oksijen
    oksijen's avatar
    Erkek

bide onlar belli tarifeler alıyorlar mesela + 100 tl aylık tarife parası sms konuşma paketi gibi

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

Hocam (atyorum)

10 bin lira araba Türkiye 'ye geliyor değil mi ?3-4 bin kdv, üstüne 7 bin civarı ötv. Oluyor sana 21 bin falan.

ORda adamlar kdvli fiyattan (vergilerle) 649 dolara satıyor. Üst üste bieniyor. Tabi unun taşıma şirketi var, dğaıtımcısı var osu var busu var. GEliyor 2 bine.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WebJas
    WebJas's avatar
    Erkek

eyvallah hocalar kafamı açtınız .. kızmaya başlamıştım bende :) teşekkürler herkese..

bilmediklerimi ayaklarımın altına alsam başım göğe ererdi..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jawsap67
    jawsap67's avatar
    Erkek

Öte yandan ABD'de kontratsız satış fiyatı 649 dolardan başlayan iPhone 5'i yurtdışından alacak olanlara toplam maliyeti en az 1.368 TL olacak. 16 GB için 649 dolar, 32 GB için 749 dolar ve 64 GB için 849 dolar olarak belirlenen kontratsız ABD satış fiyatları üzerinden yüzde 8'lik eyalet vergisi alınıyor. Buna ek olarak Türkiye'de bu yaz uygulamaya giren harçla birlikte kayıt işlemi sırasında 100 TL de ödenecek. Bu şekilde yurtdışından iPhone 5 alanların cebinden 16 GB'lik model için 1368 TL, 32 GB için 1564 TL ve 64 GB'lik model içinse 1759 TL çıkacak.

kaynak:habertürk

Düzen hayatından memnun, düzülen ne zaman değişecek
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek

döviz kuru ile ilgili bir olay senin ülkenin parası daha $ ile sidik yarıştıracak değere sahip değil anlayacağın :)

tabii birde siktiğmin kdv ve ötv :) bu vergi türlerini bulanın ta a.k...

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Caliber
    Caliber's avatar
    Erkek

Sana maliyet muhasebesi ve vergi hukuku derslerini öneririm müridim. Cevabını kendin bulacaksın. :)

Tedbirsiz abdest bozmaya oturan, domala domala taş arar.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaRaKuLe
    KaRaKuLe's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

konu niye gizli ben de onu anlamadım :)

Aklın nuru fen kalbin nuru dindir. İkisinin izdivacıyla hakikat tecelli eder.
Toplam Hit: 1462 Toplam Mesaj: 20