İphone 6 Fiyatları Belli Oldu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    ValentinoRossi bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı

almanyada 6, 699 euro

millet burda zombiler gibi saldiriyo

türkiye ile çok fark yok ozaman

Kurla carpinca fark yok dogru

Ancak fark burada temizlik iscisinin bile bu telefonu cok rahat aliyo oluşu :)

Ben bile haftada 3 gun calismakla elime en kotu ayda 800 euro para geciyo

alabilsin hocam , bırak millet bazı konularda eşit olabilsin.

bazı arkadaşlar var adam her ay çalısıyor köpek gibi asgari ücrete yakın maaş alıyor ( bende ona yakın tabi ) şimdi 2 yıl 3 yıl kullanacağım cihaza niye o kadar para vermeyeyim ki ?

kaldıki iş güç yüzünden evdeki laptopumu artık 1 saat zor kullanır oldum.

hal böyle olunca her gün elimizin altındaki cihaza tonla para verir olduk.

şimdi şöyle düşündüm.

2.300 diyelim iphone 6 ya ( plus fazla büyük geldi bana , elime almadan yorum yapmayayım )

1.000 tl biriktirmiş olsam  1.300 ü 3 parça ödeyebilme durumum var. elimdeki s3 ü 600 tl civarına satsam 700 / 3 olarak ödeme yapacagım ki bana yeterli geldi.

2 sene önce aldgım s3 üm taş gibi hala aslında satmak istemiyorum :D

http://i.imgur.com/eVrUNMG.jpg

---

bir akıllı telefon kullanıcısı olarak root ve custom room lu olarak androidden soguma ve rom atma sebebim 1. cihazı hızlandırmak 2. güncel kalabilmek.

şimdi s3 ün çıkış tarihine bakalım 

Available. Released 2012, May

iphone 4s e bakalım

Available. Released 2011, October

şimdi s3 daha yeni bir cihaz ve samsung un amiral gemisi oldugu halde adam bu cihaza 4.4.4 veremiyorum dedi ( ki ben 4.4.4 kullanıom aylardır )  şimdi dünyanın en çok satmış android cihazına samsung 4.4.4 vermezken  iphone 4s 2015 in mayıs ayına kadar ( yani ios9 tanıtılana kadar ) güncellemeleri alacak. Bu ne demek. Samsung 18 ay civarında bir güncelleme desteği ve boktan 1 gb ram yetersiz söylemleri ile uğraşırken

Apple cihazına ekim 2011 den mayıs 2015 e kadar  44 AY güncelleme veriyor ( bu arada niye mayıs a kadar oldugunu söyleyeyim çünki ios9 çıkana kadar ki tüm güvenlik vs. güncellemelerini almaya devam edecek )

Destek = 18 Ay vs 44 Ay

s3 ilk çıktıgında 2 bin tl idi , iphone da 2.300 tl civarında. aradaki 300 tl fazlayı verip 3 kat fazla desteği almak istemiyorsanız siz bilirsiniz. :)

Ha şimdiye kadar niye androidciydim ? çünki ios yetersiz ve küçüktü. Artık onunla oynama vakti geldi.

Ayrıca , teknik servis olayında nokia ve samsung asla cihaz değişimi vermez ( binde birler hariç ) ancak sony ve apple cihaz değişimi ve onarımında çok iyiler.

Birde. 2 yılda bir cihaz çıktıgı için ( aynı tasarımlı ) aksesuar bolluğu ve satış pazar fiyat üstünlüğünü de katmak gerek.

Ağır bir açık kaynakcı olarak galiba ilk defa apple a gidecek elim.

PanxeR tarafından 11/Eyl/14 04:46 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    catlax66
    catlax66's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı

almanyada 6, 699 euro

millet burda zombiler gibi saldiriyo

türkiye ile çok fark yok ozaman

Kurla carpinca fark yok dogru

Ancak fark burada temizlik iscisinin bile bu telefonu cok rahat aliyo oluşu :)

Ben bile haftada 3 gun calismakla elime en kotu ayda 800 euro para geciyo

alabilsin hocam , bırak millet bazı konularda eşit olabilsin.

bazı arkadaşlar var adam her ay çalısıyor köpek gibi asgari ücrete yakın maaş alıyor ( bende ona yakın tabi ) şimdi 2 yıl 3 yıl kullanacağım cihaza niye o kadar para vermeyeyim ki ?

kaldıki iş güç yüzünden evdeki laptopumu artık 1 saat zor kullanır oldum.

hal böyle olunca her gün elimizin altındaki cihaza tonla para verir olduk.

şimdi şöyle düşündüm.

2.300 diyelim iphone 6 ya ( plus fazla büyük geldi bana , elime almadan yorum yapmayayım )

1.000 tl biriktirmiş olsam  1.300 ü 3 parça ödeyebilme durumum var. elimdeki s3 ü 600 tl civarına satsam 700 / 3 olarak ödeme yapacagım ki bana yeterli geldi.

2 sene önce aldgım s3 üm taş gibi hala aslında satmak istemiyorum :D

http://i.imgur.com/eVrUNMG.jpg

---

bir akıllı telefon kullanıcısı olarak root ve custom room lu olarak androidden soguma ve rom atma sebebim 1. cihazı hızlandırmak 2. güncel kalabilmek.

şimdi s3 ün çıkış tarihine bakalım 

Available. Released 2012, May

iphone 4s e bakalım

Available. Released 2011, October

şimdi s3 daha yeni bir cihaz ve samsung un amiral gemisi oldugu halde adam bu cihaza 4.4.4 veremiyorum dedi ( ki ben 4.4.4 kullanıom aylardır )  şimdi dünyanın en çok satmış android cihazına samsung 4.4.4 vermezken  iphone 4s 2015 in mayıs ayına kadar ( yani ios9 tanıtılana kadar ) güncellemeleri alacak. Bu ne demek. Samsung 18 ay civarında bir güncelleme desteği ve boktan 1 gb ram yetersiz söylemleri ile uğraşırken

Apple cihazına ekim 2011 den mayıs 2015 e kadar  44 AY güncelleme veriyor ( bu arada niye mayıs a kadar oldugunu söyleyeyim çünki ios9 çıkana kadar ki tüm güvenlik vs. güncellemelerini almaya devam edecek )

Destek = 18 Ay vs 44 Ay

s3 ilk çıktıgında 2 bin tl idi , iphone da 2.300 tl civarında. aradaki 300 tl fazlayı verip 3 kat fazla desteği almak istemiyorsanız siz bilirsiniz. :)

Ha şimdiye kadar niye androidciydim ? çünki ios yetersiz ve küçüktü. Artık onunla oynama vakti geldi.

Ayrıca , teknik servis olayında nokia ve samsung asla cihaz değişimi vermez ( binde birler hariç ) ancak sony ve apple cihaz değişimi ve onarımında çok iyiler.

Birde. 2 yılda bir cihaz çıktıgı için ( aynı tasarımlı ) aksesuar bolluğu ve satış pazar fiyat üstünlüğünü de katmak gerek.

Ağır bir açık kaynakcı olarak galiba ilk defa apple a gidecek elim.

Aynen hocam hislerime tercüman olmuşsun

Vasıflı Çömez!..... Artık Amatör:).. Nihayet normal...:D
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek

araştırmalara göre bu yeni çıkan gadgetları önce fakirler satın alıyormuş

şaşırmadım

götüne giyecek donu yok, ayranı yok içmeye hesaaabı :)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xxjokerxx
    xxjokerxx's avatar
    Erkek

tarlayı sattım verdim parasını sıraya girdim bide saat tabi o olmadan olmaz

okmam yazmam yok möhür yada barnak bassam olmamı
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JahR
    JahR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

kapitalizmin aq  ihtiyaç olmasa bile  millette ihtiyaç varmış hissi uyandırıyo.

cameram 13 mp idi 15 oldu misali;)

beyin derki; ya beni kullan, ya da kafana sık ulan!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoToLeRaNcE
    NoToLeRaNcE's avatar
    Erkek
    Slothere bunu yazdı

Hocam bu verdigin ornegi anca beyni olan adam anlar siksen elini uzatmaz, uzatmamalıda. 

Ama dedim yine diyorum, millet gidip kredi cekecek vodafone turkcell avea kampayalarıyla zengin olacak enayiler yuzunden ve yinede peynir ekmek olacak bu alet satilacak.

Edit;

@panxer hocam, açık kaynakli oldugunu soledigin bi sisteme guncelleme vermek, yok 4.4 vermemek ivir zivir seyler bence. Zaten cesitli romlarla guncellemeden kat kat daha iyiye goturuyosun telefonu. Cogu resmi guncelleme ile de telefonun anası aglatiliyo buda bi gercek. Cogu kisi ben dahil 3-4 ay gecmeden asla resmi guncellemeyi yapmam telefonun icine edilecek biliyrm. Bu s5 de olsa Htc One m8 de olsa Lg g2 olsada gercek, aksaklık hepsinde oluyo.

Hal buyken guncelleme pesinde kosmak bana ego tatmininden baska bisey ifade etmiyo. Ha dersen samsung malzeme kalitesi ve garanti süreci boktan ona katilirim haklisin.

NoToLeRaNcE tarafından 11/Eyl/14 12:12 tarihinde düzenlenmiştir

Asosyal hayatta yaşanan, Yasal bir masalım ..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek
    Slothere bunu yazdı

Belki donanim evet ayni ancak ios, androidi havada karada hoplatır.

Bu karşılaştırmalar artık bayatladı

Florenzi tarafından 11/Eyl/14 12:16 tarihinde düzenlenmiştir

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek

@ValentinoRossi

IOS, Android bunları kenara bırakırsak orada listelenen özellikleri "devrim" yapılmış gibi tanıtımda 2 saat boyunca tanıttılar. Kullanıcıların büyük bir çoğunluğu emin ol IOS için değil sırf donanımı ve bu "devrim" yaratan ekstra özellikleri için satın alacak. Her şeyi geçtim bunun kullanıcı kitlesini bu sitedeki adamlardan iyi bilen yoktur. Telefon almaya gelen adam ilk ne sorar? Belleği nasıl, hızlı mı, kamera kaç megapixel (ne kadar yüksek o kadar iyi diye düşünüyorlar). İsterse içinde open source launcher kurulu olsun o adam o telefonu sırf donanımına bakar alır. Görüntüsü de güzelse, reklamı da iyi yapılmışsa 1000-2000 lira fiyat biçersin koşa koşa alırlar, kuyruk oluştururlar. Twitter hesabın varsa IPhone 6 altına yazılanları ve yazanların genel kapasitesini gözlemeni öneririm. Her ülkeden, her türlü insan ortak bir zihniyetle yorum yapıyor. Aşık olmuşçasına, gözlerini açıp telefona tapacak kadar bağlanmış durumdalar. 6 ay sonra 6s, 6.5 her neyse çıktığında bu adamlar yine "vaov" diyecek ve elindekini satın onu satın alacak. Sanırım Apple'ın bir kampanyası varmış. 5s'i götürüp 700 lira verince sanırım yeni modeli alabiliyormuşsun. Tam olarak doğru mu değil mi bilmiyorum, donanımhaberde okumuştum, ardını arkasını da araştırmadım. Sence bundan 6 ay önce 2000 küsür liraya aldığın telefonun üzerine 700 lira vermek ne kadar mantıklı (eğer doğruysa)?

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek
    Slothere bunu yazdı

@ValentinoRossi

IOS, Android bunları kenara bırakırsak orada listelenen özellikleri "devrim" yapılmış gibi tanıtımda 2 saat boyunca tanıttılar. Kullanıcıların büyük bir çoğunluğu emin ol IOS için değil sırf donanımı ve bu "devrim" yaratan ekstra özellikleri için satın alacak. Her şeyi geçtim bunun kullanıcı kitlesini bu sitedeki adamlardan iyi bilen yoktur. Telefon almaya gelen adam ilk ne sorar? Belleği nasıl, hızlı mı, kamera kaç megapixel (ne kadar yüksek o kadar iyi diye düşünüyorlar). İsterse içinde open source launcher kurulu olsun o adam o telefonu sırf donanımına bakar alır. Görüntüsü de güzelse, reklamı da iyi yapılmışsa 1000-2000 lira fiyat biçersin koşa koşa alırlar, kuyruk oluştururlar. Twitter hesabın varsa IPhone 6 altına yazılanları ve yazanların genel kapasitesini gözlemeni öneririm. Her ülkeden, her türlü insan ortak bir zihniyetle yorum yapıyor. Aşık olmuşçasına, gözlerini açıp telefona tapacak kadar bağlanmış durumdalar. 6 ay sonra 6s, 6.5 her neyse çıktığında bu adamlar yine "vaov" diyecek ve elindekini satın onu satın alacak. Sanırım Apple'ın bir kampanyası varmış. 5s'i götürüp 700 lira verince sanırım yeni modeli alabiliyormuşsun. Tam olarak doğru mu değil mi bilmiyorum, donanımhaberde okumuştum, ardını arkasını da araştırmadım. Sence bundan 6 ay önce 2000 küsür liraya aldığın telefonun üzerine 700 lira vermek ne kadar mantıklı (eğer doğruysa)?

Arkadaşım olayları sübjektif değerlendirirsen dediğinde haklısın. Donanımda ilerleme yok. Ama gerçek dünya böyle değil. Marka değeri denen birşey var. Mesela giyim sektörü. İtalyan giyim markaları öyle bi marka değeri yaratmıştı ki 20 sene önce giyilen şeyleri yeniymiş gibi piyasaya sürüp insanları peşinden sürüklüyo. Ama sıradan bi firma bunu yapsa aynı satış rakamlarına, aynı popüleriteye ulaşamaz. Apple'da böyle bi firma. Yani adamlar artık teknoloji de kült. Çünkü zamanında devrim yaparak dünyaya açılmışlar. Çok iyi bir yazılıma sahip olupta teknolojinin en büyüklerinden oldukları için akıl dolu pazarlama stratejileri sayesinde her modellerinde adım adım ilerliyolar. 3 adım birden atmaktansa ortadaki pastayı sindire sindire yiyolar. Şayet 'kendi yazılımını yapan' bir firma çıkmadığı sürece Apple krallıktan küresel bir devlet olmaya doğru yol alır.

Florenzi tarafından 11/Eyl/14 13:25 tarihinde düzenlenmiştir

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
Toplam Hit: 8548 Toplam Mesaj: 75