İphone 6 Plus Mı S6 Edge Mi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    skzt
    skzt's avatar
    Erkek

s.a abilerim konu başlığından da anlayacağınız gibi iki telefon arasında kalmış bulunmaktayım şu an samsung galaxy s2 kullanıyorum ve değişiklik olsun diye kesinlikle iphone almayı düşünüyordum fakat bugün internetten biraz inceleme yaptım ve beni ipohne 6 plustan soğutan durum 1gb ram ve 8 megapiksellik kamera oldu , tabi bu durum şu an için bi sıkıntı oluşturmuyor fakat özellikle intenette okuduklarımla 1gb ram olayının ilerde gelecek ios güncellemeleri için yetersiz olacağı çok konuşuluyor, ayrıca s6 edge hakkında nerdeyse olumsuz hiçbirşey yazılmamış sadece bi kaç yerde örneğin 1 yıl sonra s6 edgenin aynı performansı veremeyeceği söyleniyor, iphone kullanan arkadaşlarımda cihazlarında uzun süre boyunca yavaşlama olmadığını söylediler hep, %75 iphone almayı düşünüyorum ama sizlerinde bu konu hakkındaki düşüncelerini bilmek isterim :)

With Great Power Comes Great Responsibility.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whoJetski
    whoJetski's avatar
    Erkek

hocam bende aynı kararsızlıktaydım ama sonra düşündm iphone 4 ile s3 aynı zamanda cıktı ben s3 aldım şimdi arkadasımın iphone 4 de donma yokken s3 nalları dikti ondan ben iphone aldım gayet memnunum

Hayat bir denklem...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trampfd
    trampfd's avatar
    Erkek

Ram senin düşünmen gereken bir konu değil, Apple tüm yazılım ve donanım mimarisini yıllardır buna göre yapıyor. Sen sıkılıp değiştirene kadar o telefon güncellemelerini alıp, her uygulamayı rakiplerinden daha iyi çalıştırıyor olacak.

Tavsiyem iPhone 6 Plus Space Gray 128gb olurdu normalde, ama şu aralar yeni alacak olanlara tavsiye etmiyorum, 4-5 ay sonra 6S versionu çıkmış olacak çünkü, o yüzden bence acelen yok ise bekle.

Ehl-i Byte
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enesshn18
    enesshn18's avatar
    Erkek

Kesinlikle s6 edge hocam. Iphone nin bana göre hic bi esprisi yok. Edge nin gerek tasarimi gerek ozellikleri olsun harika bir telefon. Ozellikle kamera konusunda adamlar çağ atlamış. Ön kamerada yüzünü puruzsuz yapiyo cekerken :) valla benim cok hosuma gitti o yüzden s6 edge derim

barmak bassak olurmu gadasını aldığım :D
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trampfd
    trampfd's avatar
    Erkek
    enesshn18 bunu yazdı

Kesinlikle s6 edge hocam. Iphone nin bana göre hic bi esprisi yok. Edge nin gerek tasarimi gerek ozellikleri olsun harika bir telefon. Ozellikle kamera konusunda adamlar çağ atlamış. Ön kamerada yüzünü puruzsuz yapiyo cekerken :) valla benim cok hosuma gitti o yüzden s6 edge derim

Çok kısa bir süre sonra unutulup yarı fiyatına düşecek, hatta belki bir üst OS güncellemesini bile almayacak olan bir telefona o kadar para vermek kafadan zarar etmektir. Belki kamerası iPhone 6 dan iyi olabilir, ama bu ona o parayı vermek için mantıklı bir sebep değil.

Ha günümüz şartlarında hiç bir telefon parasını haketmiyor ya neyse.

Ehl-i Byte
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Samsung'un çöplerine para verilmez. iPhone al 1 sene sonra satıp Sıfır s6 alabilirsin. O derece değer kaybediyor düşün yani. ios'Ta ram kullanımı farklıdır. 1 GB Ramden 980 MB kullanıcıya kalıyordu sanırım. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    skzt
    skzt's avatar
    Erkek

yorumlarınız için teşekkürler, bende s6 edge in değerini çabuk kaybedeceğini düşünüyorum daha önce hiç iphone kullanmadığım için biraz kararsız kalmıştım fakat çok yüksek bir ihtimalle iphone 6 plus alacağım :) 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo

Hocam şimdi sen  ne için alıcaksın ona karar ver ? ROM atıcam root yapıcam diyorsan Android yok ben mesaj yazcam whatsappda takılcam yani normal kullanıcıyım diyorsan kesinlikle iphone

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    husnuweb
    husnuweb's avatar
    Erkek

kıyaslama yanlış bence iphone 6 plus vs note 4 olsa doğru olurdu.

kesinlikle plus önermem çok büyük, normal iphone 6 gayet ideal ve yeterli.

1gb ram sıkıntı değil, arka planda çalışan uygulamaları falan asla kapatmam uğraşmam 1 kere takıldığını görmedim telefonun.

8mp kamera da gayet iyi olay mpde değil lenste bitiyor ve iphone 6nın kamerası gayet başarılı ve seri.

kesinlikle normal iphone 6 öneririm. 3 senedir iphone kullanıyorum alım satım kur yükselmesi derken neredeyse hep bedavaya geliyor eskisini sattığımda.

He is finding himself.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    skzt
    skzt's avatar
    Erkek
    EnesErgun bunu yazdı

Hocam şimdi sen  ne için alıcaksın ona karar ver ? ROM atıcam root yapıcam diyorsan Android yok ben mesaj yazcam whatsappda takılcam yani normal kullanıcıyım diyorsan kesinlikle iphone

yok hocam ben rom root falan yapmam, müziğimi dinlerim mesajlaşırım oyun oynarım o yüzden dediğin gibi iphone :) 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Aklını başına topla tabikide iphone, umarım apple tv işinede girer bi 20 sene sonra samsunda apple katılır nokia gibi,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
Toplam Hit: 2505 Toplam Mesaj: 25