İphone 6 Sıvı Teması Hakkında (Yardım)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek
    DrKeworks bunu yazdı
    joe_black bunu yazdı

hocam para varsa direkt git sıfırını al hiç kafan ağrımaz. ev arkadaşımda ip5 vardı tee 2 sene önce. vana patlamış gece. sabah bi kalktım evin içi 7 8 cm su dolu. bunun da tel yerdeymiş. sabaha kadar su içinde kalmış. hemen teli bi kavanoz pirincin içine attım. 4 5 gün orda kaldı. sonra çıkarttım mis gibi çalıştı. 1 hafta 10 gün sonra ekran gitti. cihazın 3te1 fiyatına sıfırını verdiler.

kulaklık problemi oalcak kadar sıvı teması varsa zaten anlarlar teknik servistekiler. samsungda varmış appleda da vardır muhtemelen sıvı teması olunca renk değiştiren bi dalga vardır.

pirincin içine göm hocam 2 3 gün kalsın muhtemelen çalışır. ama bir süre sonra da bi problem çıkartır.

hocam telefon suya düşer düşmez çıkardım içinden. Yani yaklaşık 1.5 saniye kadar kaldı içinde. Daha sonra telefonu sildim, jack yerini,hoparlör yuvasını ve ahizesini ağzımla vakumladım. Daha sonra Apple desteği aradım ama sıvı temasından bahsetmedim, adam telefonun kulaklık varmış gibi algılamasının sebebini jack girişine dolan mikroplardan dolayı olduğunu, bu sorunla sık sık karşılaştıklarını söyledi. Daha sonra jack girişinin içerisini temizledim ve beyaz alkolle sildim. Sorun gitmedi. Fakat daha sonra kendiliğinden düzeldi. Sanırım bu sıvı temasına işaret. Acaba servise göndersem sıvı temasını anlarlar mı ? Çok karasızım ne kadar sıvı geçirdi, servise hemen versemmi, biraz beklesemmi, anlaşmalı GenPa'ya mı versem yada istanbul Apple yetkilisine mi göndersem.. Bilmiyorm :(

Baska bir kac sorun yasa kullan eskit sonra degisim talebi yap da isini daha uzun sure gorsun eskimemis olur.

bir de Hocam sidigi mi vakumlamistin ? :(

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKeworks
    DrKeworks's avatar
    Erkek
    rapidhacker550 bunu yazdı
    DrKeworks bunu yazdı
    joe_black bunu yazdı

hocam para varsa direkt git sıfırını al hiç kafan ağrımaz. ev arkadaşımda ip5 vardı tee 2 sene önce. vana patlamış gece. sabah bi kalktım evin içi 7 8 cm su dolu. bunun da tel yerdeymiş. sabaha kadar su içinde kalmış. hemen teli bi kavanoz pirincin içine attım. 4 5 gün orda kaldı. sonra çıkarttım mis gibi çalıştı. 1 hafta 10 gün sonra ekran gitti. cihazın 3te1 fiyatına sıfırını verdiler.

kulaklık problemi oalcak kadar sıvı teması varsa zaten anlarlar teknik servistekiler. samsungda varmış appleda da vardır muhtemelen sıvı teması olunca renk değiştiren bi dalga vardır.

pirincin içine göm hocam 2 3 gün kalsın muhtemelen çalışır. ama bir süre sonra da bi problem çıkartır.

hocam telefon suya düşer düşmez çıkardım içinden. Yani yaklaşık 1.5 saniye kadar kaldı içinde. Daha sonra telefonu sildim, jack yerini,hoparlör yuvasını ve ahizesini ağzımla vakumladım. Daha sonra Apple desteği aradım ama sıvı temasından bahsetmedim, adam telefonun kulaklık varmış gibi algılamasının sebebini jack girişine dolan mikroplardan dolayı olduğunu, bu sorunla sık sık karşılaştıklarını söyledi. Daha sonra jack girişinin içerisini temizledim ve beyaz alkolle sildim. Sorun gitmedi. Fakat daha sonra kendiliğinden düzeldi. Sanırım bu sıvı temasına işaret. Acaba servise göndersem sıvı temasını anlarlar mı ? Çok karasızım ne kadar sıvı geçirdi, servise hemen versemmi, biraz beklesemmi, anlaşmalı GenPa'ya mı versem yada istanbul Apple yetkilisine mi göndersem.. Bilmiyorm :(

Baska bir kac sorun yasa kullan eskit sonra degisim talebi yap da isini daha uzun sure gorsun eskimemis olur.

bir de Hocam sidigi mi vakumlamistin ? :(

degisim talebi yapsam para isterler hocam. Sivi temasini anlamazlarsa bedelsiz degisirler. aynen oyle hocam. Hem isedim hem vakumladim amk :( sonrada gargara yaptim ilacla. İnsallah kendi sidigimden ölmem. Ama bu tel yuzunden kahrimdan ölucem. SoN taksidini dun odedim lan :(

DrKeworks tarafından 22/Nis/15 21:58 tarihinde düzenlenmiştir

Cigu bigule :(
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    darkroques61
    darkroques61's avatar
    Erkek

Önceki mesajları okuyamadım belki yazan olmuştur ama. 6'da sim kart girişinde olması lazım bant var. Sıvı temas bandı diye aratırsan bulursun.

O bant kırmızı olduysa ya da kırmızılık varsa telefonu Apple Store sitesinde teknik destek bölümünde yazan bir bedel karşılığında yenilersin.

Eğer o kısımda sorun yoksa klozet mevzuuna girmeden Apple Store'a götür sadece sorunu anlat kulaklık girişinde, ahizeye girmiyor filan versinler yenisini..

Benim telefon sıvı teması almadı o bant yüzünden almış dediler para istediler yenisine.. Adamın telefonu havuza düştü bant kırmızı olmadı yenisini aldı..

Kendine İyi Bak ..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKeworks
    DrKeworks's avatar
    Erkek
    darkroques61 bunu yazdı

Önceki mesajları okuyamadım belki yazan olmuştur ama. 6'da sim kart girişinde olması lazım bant var. Sıvı temas bandı diye aratırsan bulursun.

O bant kırmızı olduysa ya da kırmızılık varsa telefonu Apple Store sitesinde teknik destek bölümünde yazan bir bedel karşılığında yenilersin.

Eğer o kısımda sorun yoksa klozet mevzuuna girmeden Apple Store'a götür sadece sorunu anlat kulaklık girişinde, ahizeye girmiyor filan versinler yenisini..

Benim telefon sıvı teması almadı o bant yüzünden almış dediler para istediler yenisine.. Adamın telefonu havuza düştü bant kırmızı olmadı yenisini aldı..

Hocam suya dustugu sirada telefonda kilif vardi ve simkart kismi tamamen kapali Kilifin. Yani oraya suyu s si gitmedi. Demektirki bant suyu tespit etmedi. İnsallah sarj soketinin orada da LCİ yoktur. Eger varsa o tespit etmis olbilir. Kendi resmi sitesinde baktim apple in, yalnizca sim kart yuvasindavar gozukuyor. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    darkroques61
    darkroques61's avatar
    Erkek
    DrKeworks bunu yazdı
    darkroques61 bunu yazdı

Hocam suya dustugu sirada telefonda kilif vardi ve simkart kismi tamamen kapali Kilifin. Yani oraya suyu s si gitmedi. Demektirki bant suyu tespit etmedi. İnsallah sarj soketinin orada da LCİ yoktur. Eger varsa o tespit etmis olbilir. Kendi resmi sitesinde baktim apple in, yalnizca sim kart yuvasindavar gozukuyor. 

Hocam maalesef o bant sadece oraya temas ettiğinde belirtmiyor sanırım :)

Kendine İyi Bak ..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

denenmiştir

telefonu kapat prinç kavanozunun içine at.24 saat beklet sonra kullanmaya devam

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKeworks
    DrKeworks's avatar
    Erkek
    Ekerci bunu yazdı

denenmiştir

Onceki msjlari okusaydin keske

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek
    DrKeworks bunu yazdı
    Ekerci bunu yazdı

denenmiştir

hocam vaktim yoktu öle yazdım belki yazılmamıştır die

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKeworks
    DrKeworks's avatar
    Erkek
    Ekerci bunu yazdı
    DrKeworks bunu yazdı
    Ekerci bunu yazdı

denenmiştir

hocam vaktim yoktu öle yazdım belki yazılmamıştır die

evet hocam

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArduouS
    ArduouS's avatar
    Erkek
    DrKeworks bunu yazdı
    joe_black bunu yazdı

midem bulandı lan öğkkk klozete düşürmüştün dimi 

Toplam Hit: 3364 Toplam Mesaj: 27