İphone Ekranımı Değiştirdim

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Sanıyorum ki artık dünyadaki sayılı nadir iPhone'lardan biri bendeki, hatta belki ilk ve tek olabilir şimdilik :)
    Arkası beyaz, önü siyah, home buttonu beyaz :)

Before..

After...

Yeni ekran..

Çıkan ekran....

Aşama aşama...

MAŞALLAH deyin... :)

13-14 ay kırık kullandım :/ belki daha fazla..

Şu an yakınlık sensörü çalışmıyor, muhtemelen ben bozdum, ama ekranda da sensörün olması gereken yerde bir şey iz falan yok, ekrana mı bütünleşik yoksa hoparlör gibi altta mı bilmiyorum, ama bozuk ekran kullanmaya değer

Bir de, seste sorun vardı, sanıyorum ki hoparlör filtresi kirlenip tıkanmıştı, ancak şimdi yeni ekranda filtre de çıkmadığını farkettim, ses 4-5 kat daha yüksek çıkıyor; ki bu iyi.. Ama filtreyi beyaz ekrandan ayırıp sakladım bir kenara, bir kaç güne temizleyip takmaya çalışmayı düşünüyorum, tekrar tozlanırsa kalıcı olabilir :)

Çok mutluyum, kırık göçük ekranınız varsa bekletmeyin değiştirin..

Amazondan aldım; dokunmatik farkı falan hissetmedim, ekran fiyatları 20-30 euro arasında bir sürü var,

Tornavida alet edevat vs. seti dahil ve hariç olanlar var, ben ekran + seti 28 euroya aldım kargo ücretsiz ( almanyadayım ), sadece set 2-7 euro civarında değişiyor

...said addicted.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RhiFaT
    RhiFaT's avatar
    Erkek

hocam gerçekten iyi iş ve maliyeti makul düzeyde.

keşke türkçe olarak işlemleri videoya çekseydin değiştirmek isteyenlere faydası olabilirdi

işte öyle
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    RhiFaT bunu yazdı

hocam gerçekten iyi iş ve maliyeti makul düzeyde.

keşke türkçe olarak işlemleri videoya çekseydin değiştirmek isteyenlere faydası olabilirdi

Türkçelik bişey yok usta ya youtubeda onlarca HD video var vidaların kıvrımlarına kadar belli eden :) izleye izleye yaptım ben de.

Üstelik ilkim olduğu için çok uzun ve çılgın bi video olurdu hoş olmazdı :D

...said addicted.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PsychoDawn
    PsychoDawn's avatar
    Erkek

almanya'ya ne ara gittin :D . Maşallah bu arada :D

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tolgaStain
    tolgaStain's avatar
    Erkek

Keşke değiştermeseydin hocam hem telefonun orjinalliğini bozmuş , hemde kozmetik olayından çakmış durumdasın şuan:D.Ekranın kırık olması dokunmatiğinde bi işlevsizlik meydana getirmiyor sanırım , ama senin tercihin sen oldu demişsen bizim içinde olmuştur.hayırlı olsun :)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    tolgaStain bunu yazdı

Keşke değiştermeseydin hocam hem telefonun orjinalliğini bozmuş , hemde kozmetik olayından çakmış durumdasın şuan:D.Ekranın kırık olması dokunmatiğinde bi işlevsizlik meydana getirmiyor sanırım , ama senin tercihin sen oldu demişsen bizim içinde olmuştur.hayırlı olsun :)

Neresinin orjinalliği bozulmuş yav, 1,5 senedir eziyet çekiyorum ekranla :) Renkler de çok güzel oldu bence :)) Kırık ekran olup da dokunmatiği çalışmayan i4 ve daha yenisini görmedim, eski modellerde belki. Ama çok rahatsız oluyor be :)

PsychoDawn bunu yazdı

almanya'ya ne ara gittin :D . Maşallah bu arada :D

2 hafta falan oldu, yaşıyo musun sen yahu :)

...said addicted.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKeworks
    DrKeworks's avatar
    Erkek

Aha illüminati'ci  8o

dostum hemen ayfonunu yere bırak ve teslim ol.!  o.O

Cigu bigule :(
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ndmylmz
    ndmylmz's avatar
    Erkek

Hocam eski ekranin ustune baksaydin ya sensor falan var mi diye? :) eline saglik bu arada

Sistemi de kapattım ama PHP konusunda hala yardımcı olurum // Boş gezenin boş kalfası - Öğrenci - YTÜ
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tbtgezgini
    tbtgezgini's avatar
    Erkek

ışık algılayıcı sensörler arasında ufak bı sünger gibi bişey var eskı ekranda olması lazım yanı hocam onu araya koy yoksa yakınlık sensoru calısmaz:) tabı bıda açman lazım o kötü :)

...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    tbtgezgini bunu yazdı

ışık algılayıcı sensörler arasında ufak bı sünger gibi bişey var eskı ekranda olması lazım yanı hocam onu araya koy yoksa yakınlık sensoru calısmaz:) tabı bıda açman lazım o kötü :)

amına koyim o süngerin. Açıp bakayım da, orada yoksa yapabileceğim bişey var mı?

...said addicted.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek
    noname bunu yazdı
    tbtgezgini bunu yazdı

amına koyim o süngerin. Açıp bakayım da, orada yoksa yapabileceğim bişey var mı?

o sünger olamadan sensör dengesiz çalışır hocam 

iyice bak uydurmaya çalış birşeyler

Toplam Hit: 1893 Toplam Mesaj: 12