İphone Hafıza Az Kaldıysa

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GokhaN
    GokhaN's avatar
    Erkek
    essan bunu yazdı

16 GB telefonda diyelim ki 500-900 mb yer kaldı diyelim..

Ayarlar / Genel / Saklama Alanı / İCloud Kullanımı kısmına giriyoruz kullanılan / kullanılabilir alanlara bakıyoruz. Daha sonra itunes store giriyoruz 5 GB üstü bir film seçiyoruz (örnek: Muhteşem Yedili/The Magnificent Seven bluray filmi) Kirala diyoruz. Parmak izi yada şifremizi giriyoruz. Uyarı çıkıyor "X öğesini indirmek için yeterli saklama alanı yok. Saklama alanınızı ayarlar'da yönetebilirsiniz" uyarısından sonra ayarlara tıklıyorsunuz 300-500 mb yer açıyor. bir kaç defa bu şekilde tekrarladığınızda tekrar mb olarak yer açılıyor :)  Daha önce kendim denemiştim.

hala çalışıyor mu bu olay ?

kıl olan yer kaşınır
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek
    GokhaN bunu yazdı
    essan bunu yazdı

16 GB telefonda diyelim ki 500-900 mb yer kaldı diyelim..

Ayarlar / Genel / Saklama Alanı / İCloud Kullanımı kısmına giriyoruz kullanılan / kullanılabilir alanlara bakıyoruz. Daha sonra itunes store giriyoruz 5 GB üstü bir film seçiyoruz (örnek: Muhteşem Yedili/The Magnificent Seven bluray filmi) Kirala diyoruz. Parmak izi yada şifremizi giriyoruz. Uyarı çıkıyor "X öğesini indirmek için yeterli saklama alanı yok. Saklama alanınızı ayarlar'da yönetebilirsiniz" uyarısından sonra ayarlara tıklıyorsunuz 300-500 mb yer açıyor. bir kaç defa bu şekilde tekrarladığınızda tekrar mb olarak yer açılıyor :)  Daha önce kendim denemiştim.

hala çalışıyor mu bu olay ?

cayır cayır çalışıyor.

ben sürekli müridin tavsiyesi muhteşem yediliyi kullanıyorum.

300 MBden en fazla 2.4 GBye çıkabildim :D

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    serhat8102
    serhat8102's avatar
    Erkek

50 GB i cloud alanı satın alıyosun  aylık 3 tl ye arkana yaslanıyosun...

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

iOS 11'i yükleyin bunla uğraşmayın. İşletim sistemi hafıza azaldıkça kendisi önbelliği siliyor.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GokhaN
    GokhaN's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

iOS 11'i yükleyin bunla uğraşmayın. İşletim sistemi hafıza azaldıkça kendisi önbelliği siliyor.

teşekkür ederim

cihaz iphone 5 olunca mecbur :D

kıl olan yer kaşınır
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Okadar para ver şöyle akıllı böyle akkıllı de... Eee önbellek silmek için 40 takla at  :D :D :D

O değil de siri ye ön belleğimi boşalt deyince boşaltmıyormu acaba ?

next next next install
Toplam Hit: 3186 Toplam Mesaj: 27
iphone temizlik