folder Tahribat.com Forumları
linefolder Cep Telefonları, Gsm Operatörleri ve Mobil İnternet
linefolder Iphone Icin En Iyi Sarj Kablosu Ve Adaptörü Hangisi ?

Iphone Icin En Iyi Sarj Kablosu Ve Adaptörü Hangisi ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Delegado_Zero
    Delegado_Zero's avatar
    Erkek

iPhone 6S'im vardi batarya sagligi 74'lere kadar inmisti  gittim apple store'dan yeni pil taktirdim 4 ay sonra o da 95'e indi vs. Sonra güzel bir kampanyaya denk geldim iphone 11 aldim 4-5 gündür kullaniyorum. Bunun da bataryasi hemen ölmesin istiyorum. Elimde asagida yazdigim kablo ve adaptörler var.  bataryadan optimum düzeyde verim almak icin hangi kablo ve adaptörle sarj etmeliyim sizce ?

1- Aliexpress'ten alinma 2 metre ve 1 metre uzunluklarinda 2 tane  Baseus marka kablo. Özellikle iki metre kablo koltugun arkasindaki prize bagli oldugu icin konforlu oluyor baya uzun oldugundan. 

2- Kutudan cikan Apple orjinal lightining kablosu ve adaptörü.

3- Amazon'dan alinma AUKEY marka 3'ü normal 1'i Hizli Sarj olmak üzere 4 girisli 42 W Adaptör.

Ben Baesus'un 2 metre uzunlugundaki kablosunu bu adaptörün hizli sarj portuna takip o sekilde sarj ediyorum hep.

4. olarak da elimde hanimin tabletine ait üzerinde 5.0 V = 2.0 A yazan bir adaptör var.

Sizce hangilerini kullanmam daha saglikli olur ?

Delegado_Zero tarafından 11/Oca/20 17:02 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Seçtiğin markalar güzel. Telefon şarjdayken kurcalama. Bırak dolsun. Şarjdayken kurcalamak bataryanın dötünü gebertiyor. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TiThousand
    TiThousand's avatar
    Erkek

Arabada Car Play kullanmak için lisanssız bir kablo almıştım da şarj etmesine ediyor ancak Car Play çalışmıyordu. 

Diyeceğim o ki lightning kablolarında Apple lisansının (MFI) olmasına dikkat etmeli ki bataryayı zedelemesin.

‎‎‎
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Delegado_Zero
    Delegado_Zero's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Seçtiğin markalar güzel. Telefon şarjdayken kurcalama. Bırak dolsun. Şarjdayken kurcalamak bataryanın dötünü gebertiyor. 

Hocam iki metre olması sorun yaratmaz değil mi ? 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    Delegado_Zero bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

kablo uzadıkça şarj süresi artar.

çok kaliteli kablolarda 5 metreye kadar şarj edebiliyor fakat dediğim gibi hem fiyat deli gibi artıyor hemde sıkıntı cıkarma ihtimali artıyor.

mümkünse 1m kullanın yada 120 cm

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ByFth
    ByFth's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Laptop/MacBook larda şarja takılı kullanmak sıkıntı olur mu hocam?

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı
    Delegado_Zero bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

kablo uzadıkça şarj süresi artar.

çok kaliteli kablolarda 5 metreye kadar şarj edebiliyor fakat dediğim gibi hem fiyat deli gibi artıyor hemde sıkıntı cıkarma ihtimali artıyor.

mümkünse 1m kullanın yada 120 cm

Baseus un 2 metrelik kablosunu kullanıyorum, orijinale göre daha hızlı şarj ediyor.

goo.gl/qBNZmW
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    Delegado_Zero bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

Adaptörün en az 2 amper olmazsa uzun kablodan dolayı elektrik kaybın olur telefon yavaş şarj olur. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rome
    rome's avatar
    Erkek

bu konu çok tartışmalı bir konu orda burda heryerde çakma kablo satılıyor orijinal adı altında. apple yetkili satıcıları dışında herhangi biryerden almamanızı öneririm. birebir aynısını yapıyorlar kablonun anlamanız da imkansız :) 

örnek orijinal kablo kutu açılış videosu https://www.youtube.com/watch?v=fLaeggHotJo

Romedir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Apple'ın orjinal kablosu zaten çok dandik. Çabuk yırtılıyor. Apple'ın aksesuarlarını bedava verseler kullanmam. 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Delegado_Zero
    Delegado_Zero's avatar
    Erkek
    rome bunu yazdı

bu konu çok tartışmalı bir konu orda burda heryerde çakma kablo satılıyor orijinal adı altında. apple yetkili satıcıları dışında herhangi biryerden almamanızı öneririm. birebir aynısını yapıyorlar kablonun anlamanız da imkansız :) 

Hocam elimde zaten 3 tane orijinal iPhone kablosu ve adaptörü var. Hepsi de telefonla birlikte kutudan çıkan ürünler. Ama iPhone adaptörü 1 Amper bildiğim kadarıyla. Derdim hızlı şarj vs değil batarya sağlığını koruyarak pil ömrünü uzatmak. Günde bir kere veya duruma göre şimdilik iki günde bir şarj ediyorum. Elimde yukarıda saydığım kablo ve adaptörlerden hangilerini kullanacağımı danıştım aslında. Şimdilik gece uyurken 2 Amperlik adaptör ile birlikte baesus 1 metrelik kabloda karar kıldım. Bakalım hayırlısı. 

Toplam Hit: 2099 Toplam Mesaj: 20
batarya telefon