Iphone Tavsiyeleriniz?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ephesus
    Ephesus's avatar
    Erkek

Selam müridler. Uzun yıllardır samsung kullanıcısıyım ama bu samsungdan mıdır androidden midir ömrümden ömür aldı götürdü sıkıntıları.

Hafıza az, kart takıyorsun telefon kasıyor, 2 sene sonra sanki programlanmış gibi bozuluyor arıza vermeye başlıyor, uygulamalar crash yiyiyor, telefonu alıyorsun satarken beş para etmiyor, batarya ölüyor, yeni batarya alıyorsun 3 ay sonra o da ölüyor, her boka kullanıcı hatası diyorlar vs vs.

En son saçmasapan bi problem başgösterdi. Telefonun yanındaki tuş kilitleme butonuna bastığın gibi telefon kendini resetliyor. Arada kendisi de reset atıyor. Tamir ettirelim dedim "abi onu değiştircem bunu değiştircem yok 300 yok 500" bunu da yaşayınca delirdim en son.

Velhasıl ı kelam, (belki yanlış düşünüyorumdur ama) sıçayım samsunga da androide de. Iphone kullanan herkes tamam parayı bayılmışlar ama kafası rahat adamların şikayet edenler devede kulak kalır.

Buraya kadar sinirimi anlatıp boşaltmam gerekiyordu, konunun aslı aşağıdadır :D 

Ben de artık Apple kervanına katılayım diyorum.

Bu telefon işlerinden pek anlamadığım için anlayan müridlerden tavsiye bekliyorum.

Bu IPhonelerin "6- 6S - 6SPLUS - 7 - 7PLUS" Hangisini almam lazım?

Benim dikkat ettiğim 6s ve 6splus ile 7lerin özellikleri arasında bi fark yok fiyattan başka?

6s yahut 6splus lara meyilliyim ama madem para vereceğiz verdiğimize değsin. Anlayan müridler bi tavsiye bırakırsa sevinirim.

Selametle.

Ephesus tarafından 03/Eyl/17 16:20 tarihinde düzenlenmiştir

Avukat/Hukukçu
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek

neyse.öneriler için up olsun bakalım

rapidhacker550 tarafından 03/Eyl/17 16:22 tarihinde düzenlenmiştir

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Saydıklarının çoğu donanımsal sorunlar. Hafıza az dediğine göre muhtemelen giriş seviyesi telefon kullanıyorsun. Şuan ne kullanıyorsun ?Şuan en iPhone alınmayacak zaman. Zira 10 gün sonra yeni iPhone tanıtılıyor. 

Eğer telefonu alıp senesi dolmadan satacaksanız iPhone alın zarar etmezsiniz. Ama alır yıllarca kullanır sonra satarım derseniz Samsung alın. Uzun vadede Samsung daha karlı. Apple güncellemelerle eskittiği için eski iPhone modelleri rağbet görmüyor. Geçen Samsung S4 koyduk Letgo'ya öyle ucuzda değildi normal 2. el piyasasıydı akşam olmadan satıldı.

Ülkemizde Samsung ve iPhone harici cihazlar 2. elde para etmiyor.

mkyb tarafından 03/Eyl/17 16:30 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    essan
    essan's avatar
    Erkek

Acil değilse 12 eylül'den sonra karar ver istersen.. Bakarsın eskilerin belki fiyatları düşebilir. Uzun süre kullanacam diyorsan son modellerinden almaya bak uzun süre senin başını ağrıtmaz. Son olarakta yurtdışından yada paralel ithalat yoluyla almaya bak hocam. Aklı olan adam Türkiye'den bu vergilerle telefon almaz. (Yurtdışı uygun fiyatla kıyaslanarak alınırsa telefonu pasaportsuz 120 gün kullanabilirsin. Pasaport bulamazsanda KKTC pasaportsuz git gel e-devletten kayıt yapabilirsin) 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkFall
    DarkFall's avatar
    Erkek

sonunda doğru yolu bulmuşsun, android çöp, isterse 100 gb ram ekle yine kasar yine kasar, al ios unu 3-4 sene kasmadan kafan rahat kullanırsın. 4 sene sonrada zaten değiştirirsin.

not:marka kötülemiyorum, işletim sistemi kötülüyorum.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    serhat8102
    serhat8102's avatar
    Erkek

kardeş ben 6s ve 7 kullandım aralarındaki tek fark iphone 7 %45 daha hızlı (yaptığım test sonuçlarına göre)

şua na 7 kullanıyorum. plus modelini boyutundna dolayı sevemedim. 

2 ay bekle yeni versiyonu çıkınca fiyatlar düşecek o zaman  7 al derim ben 

sorularını için pm atabilirsiniz çekinmeden

edit: 4 yıl android kullandım ve pişmanım. o kadar para verilirmi diyenlerin hepsine şimdi bir cevabım var :D

serhat8102 tarafından 03/Eyl/17 19:43 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patata
    patata's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    DarkFall bunu yazdı

sonunda doğru yolu bulmuşsun, android çöp, isterse 100 gb ram ekle yine kasar yine kasar, al ios unu 3-4 sene kasmadan kafan rahat kullanırsın. 4 sene sonrada zaten değiştirirsin.

not:marka kötülemiyorum, işletim sistemi kötülüyorum.

iphone 5s 2013'de release edilmiş, o senede o telefonu alıp hala kullanan varsa dişimi kırarım.

1. senesi dolunca iphone nun bataryası nanay, götünde powerbank ile geziyorsun. Yenisi aliyim desen, bi ton para.

2. sene de telefonu satıp yeni model iphone alıyorsun, biraz egodan biraz telefonun nanaylığından.

Akıllı telefon 4 sene kullanılmaz, kullanan varsa plaketini verirsin. 

Tahtam eksik
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patata
    patata's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    serhat8102 bunu yazdı

kardeş ben 6s ve 7 kullandım aralarındaki tek fark iphone 7 %45 daha hızlı (yaptığım test sonuçlarına göre)

edit: 4 yıl android kullandım ve pişmanım. o kadar para verilirmi diyenlerin hepsine şimdi bir cevabım var :D

1 sene sonra konuya yorum at hocam :)

note 8 alsam şimdi, iphone bok gibiymiş yea derim.

Tahtam eksik
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    serhat8102
    serhat8102's avatar
    Erkek
    patata bunu yazdı
    serhat8102 bunu yazdı

hatırlarsam mesaj atarım konuya

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ephesus
    Ephesus's avatar
    Erkek
    patata bunu yazdı
    serhat8102 bunu yazdı

Hocam sen de haklısın da şarj sorunu her cihazda var. Benim samsungun da ilk sene sonunda bataryası bir günden daha kısa sürede bitmeye başladı en son yarım güne kadar düşmüştü. Kaldı ki eninde sonunda deliriyor %40lara düşünce birden %0 gözüküyor batarya kapanıyor. Herkeste bu sorun var. 

Sonra gittim, ulan orijinal olsun diye 100 mü 120 mi ne para verdim Samsung'un kendi mağazsından orijinal batarya aldım. daha 1 yılını doldurmadı, akşam işten eve döndükten sonra tekrar şarj etmek zorunda kalıyorum. Benim kanaatim bu iş pil kalitesinden çok herifler yeni telefon aldırmak için sistemleri ona göre yapıyorlar. Telefon 2yıldan sonra ister batarya al ister arkasına uzay mekiği bağla fayda etmiyor.

Velhasıl; şarj malum edecez günde 2 kere eninde sonunda bu belli. En azından telefon kasıp da çıldırmasın, salak salak arızalar verip kanser etmesin adamı. Bu yüzden sanki apple mantıklı gibi.

EDİT: Bataryanın 2 yıl garantisi var diye geri götürdüm bi de bana diyorlar ki e hangi cihazla şarj ettiniz. Orijinal şarj aleti diyorum çatır çatır çalışıyor hala sıkıntısı yok onu kullanıyorum. E ne bilelim sahte kablolar bunu yapabiliyor, bilmemne powerbank ömrü bitiriyor bi ton rerö yaptılar bana. İnsana da inanmıyo pezevengler.

Ephesus tarafından 03/Eyl/17 20:12 tarihinde düzenlenmiştir

Avukat/Hukukçu
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Iphone x al az daha bekle,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
Toplam Hit: 1557 Toplam Mesaj: 17
hangi ayfonu alalım