folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder İş Aramayın , Kendi İşinizi Kurun !

İş Aramayın , Kendi İşinizi Kurun !

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xxjokerxx
    xxjokerxx's avatar
    Erkek

bende dedim işsizliğin çözümünü buldum toprağım ama olmamış yemedi galiba hafız.

okmam yazmam yok möhür yada barnak bassam olmamı
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sanane
    sanane's avatar
    Erkek

arkadaşım kırgızistanda okumuştu. ordan tanıdık biri olmadıkça çok sakat olduğunu söylüyordu. mafya almış başını gitmiş. rüşvet desen aynı. polis bile sırf rüşvet almak için haksız yere atıyormuş nezarethaneye. Ordan tanıdık bildik sağlam bi adamın olacak sonra iş yapacaksın.

Naber la?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Smirnoff
    Smirnoff's avatar
    Erkek

xxjokerxx bunu yazdı:
    -----------------------------

bende dedim işsizliğin çözümünü buldum toprağım ama olmamış yemedi galiba hafız.

İyi paralar dönüyoda şaşırdım ben bu konuda hafız..

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

ölmek için oraya kadar gitmeye gerek yok.

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    COURAGE_x
    COURAGE_x's avatar
    Erkek

Smirnoff bunu yazdı:

Merhabalar..

Forumda herkesi bir iş,güç telaşı almış gidiyor.. Bende size şimdi bir alternatif sunacağım , ama bu biraz sermayesi olanlar için..

Bir yakınım bundan yıllar önce kırgızistan'da iş kurdu kendisine ve korkunç paralar kazanıp geri döndü.. bahsettiğim rakam 15 yılda 25 Milyon $ civarlarında.. Tabiki bu birazda şans işi.. siz o meblağa ulaşamayabilirsiniz belki ama emin olun iyi paralar kazanırsınız.. Kırgızistan'da ihtilal filan oluyor ortalık karışıyor diyebilirsiniz , ama diğer Türki devletlerde hem Türk iş adamına saygı var, hemde bir çok konuda kolaylıklar sağlanıyor.. Şimdi Biraz bu özelliklerden bahsedeyim..

- Bir kere , iş gücü çok ucuz , işçiler bundan 3-4 sene önce burdaki asgari ücretin 4 te birini alıyorlardı..

- Burdaki devletler en basit kullanıcağı bir aracı , oyuncağı bile üretemiyor , pazar bütün sektörlerde açık..

- Ürünlerin hepsi çin malı ve kalitesiz burdaki en basit bi ürün orda çok ilgiyle karşılanıyor..

- Ulaşım giderleri falan gözünüzü korkutmasın tır başına 10 k $ kar elde edebilir bunun 2500 dolarını ulaşıma verebilirsiniz..

Daha bir çok şey var ama ben özet geçeyim , yinede sorularınız olursa cevaplamaya çalışırım ..

Saygılar..

hocam bahsettigin olay dogru ulke gelisimi katkida bulunabilmesi kalkinmasi icin bu tur bir kolaylik olanagi mevcut fakat giden isletmenler maddi manevi biraz ski ciddi guclu olmalari gerekiyor.. bu tarz sinifi dusuk ulkelerde barinmak barindirmak biraz guc olabiliyor cunku  halkindan oturu kendi idarecileri arasinda bir hukum savasi suruyor.. orda bir oyuncak fabrikasi irakta bir gida fabrikasi мунф ту bileyim libyada bir insaat sirketi ..veya..ne bileyim rusya-yakutta bir giyim fabrikasi kurabilirsin sansla alakasi yoktur...biraz sermaye ..ve..gercekten ciddi analiz iyi iliskiler iyi strateji sahibi olmak bunlar yetiyor..buraya dunya parayla gelip borcla donen sifir parayla gelip milyon dolarla donen cok bitende hep ahmakligindan olmustur..ilgine bilgilendirmenede ayrica tesekkurler hocam

Altın'ı olan kuralı koyar,kuralı koyan altın'ı alır!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolyReform
    HolyReform's avatar
    Erkek

babamda kazakistanda öğretmenlik yaptı benim saat 7 den sonra kapınızı polise bile açmayın demişler :) babamın bi arkadaşını evinde telle boğmaya kalkmışlar adam zor kurtulmuş orada 1000 dolar maaş alan birinin başına bunlar geliyor :)

ha dediğin gibi orada tanıdığın olur veya gittiğin ülkeyi sen iyi tanıyosundur sıkıntı olmayabilir ama ben pek sıcak bakmazdım açıkcası :)

Hakkıdır nakte tapan milletimin istismar!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ANNE
    irwa
    irwa's avatar
    Dişi

Smirnoff bunu yazdı:

iceberg bunu yazdı:

Geçen bi adamla tanıştım. Adam Kırgızistanda 2 milyon dolar kaybettiğini kendisinin Türkiye'ye zor döndüğünü anlattı.

Forumda adım çkıcak dolandırıcı diye , yahu ben ilk sizden duyuyorum böyle şeyler..

benimde arkadaşım gitti 2 yıl önce we şuan durumu gayet ii herşeyde olduğu gibi şans faktörü etkili 

dewdim dewrildim geldim
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aLcoL
    aLcoL's avatar
    Erkek

bizim öyle bi sermayemiz yok hacı.problemde yok dolayısıyla...

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hakkinen
    Hakkinen's avatar
    Erkek

Bırak türki cumhuriyetlerini Rusyadaki Özerk bölgelerde manyak iş potansiyeli var. Rusya buralara fazla girmemiş ticari olarak. Telekom ihalesi aldık lan gecen :) bakır kablo döşeyecez 100 lük 50.000 metre :)  orda ofis açmayı düşünüyoruz

Kendini beğenmişlik, hakedilmelidir.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Holyzone
    Holyzone's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

EcHoLL bunu yazdı:

türki devlete giyim mağaza zinciri açıcak olan eski holdingimiz dolandırldı hemde 150 bin dolar :D öyle kolay değil davulun sesi uzaktan güzel gelir içine girince anlarsın gümbürtüyü

EchoLL'e katılıyorum

Ve hayatta hiç bişeyin kolay olmadığını zaten bildiğinizi varsayıyorum.

Ek olarak hocam işleyiş bu değil 10k,1m,1b falan olmuyor. 1M i görene kadar o stresste kalpkrizinden ölmüş bile olabilirsin. Basit işler değil, herkes yapamaz.

Toplam Hit: 4645 Toplam Mesaj: 31