İş Hukuku Hakkında Bir Soru

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csabanci
    csabanci's avatar
    Erkek

merhabalar belki bilen vardır diye soruyorum.

Evli ve eşinin soy adını almıs biri vekalet olmadan annesinin dükkan işletmesini yürütebilir mi? yani kendi üstüne almayıp emekli annesinin üstüne yeri işletebilir ve kendisini çalısan göstermeden bağkur ödemeden işletmeyi devam etmesi mümkün mü? ve fatura kesmeden yaptığı kanıtlıysa..

aynı bayanın ilk okulda öğretmenlik eşi, aynı okulda normal alması haftalık gereken ders sayısı + hafta sonları aynı okulda ek kurs ve ders vererek ek gelir elde etmesi( öğretmenler dersleri aksatmayacak bişekilde gelir elde edebilir deniyo ki cumartesi ve pazar okulda kurs vermesi gerekiyo..) vede devletten cocuk yardımı alıyosa?

biliyorum karmasık bi durum oldu ama affola.. uzun uzun hukuki cevap aramıyorum acıkcası bu işte bi usulsuzlük varmıdır yoksa belli kanunlara göre durum normalmidir? haksız kazanc usulsuzluk yada ne bileyim dolaylıda olsa suc unsuru varmıdır burada..

bilen cevap verebilcek biri varsa büyük bi sevap işlicektir emin olabilirsiniz biz işin içinden cıkamadık ta..

edit: bu arada bahsettiğimiz kına düğün vs organizasyon işi ve anı zamanda dükkandan ürün ve hizmet satmaktır..

csabanci tarafından 02/Kas/18 23:54 tarihinde düzenlenmiştir

Evrim içi mürit..laugh is live..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nereodi
    nereodi's avatar
    Erkek

Hiç birşey olmaz uğraşma boşuna 

canısı| Keser gibi olma; hep bana, hep bana. Testere gibi ol Bir sana bir bana...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csabanci
    csabanci's avatar
    Erkek
    nereodi bunu yazdı

sıkıntı olmaz yani.. kısmen yazdıklarıma benzer cümlelerle muhtemelen cimer yada bimer gibi kanallara şikayet gidicekte olayda kişi kendisini nasıl savunabilir gibi ters mantık yapıyorz.. umarım dediğin gibi olur

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    essan
    essan's avatar
    Erkek

Kayınpederinin üstüne emlak dükkanı açan memurlarda var hocam ;) Adam hem memur, hem de işten çıkınca yada telefonla (ayrı bir hat ile) pazarlık işlerini kendisi yapıyor. Memurluk işinden sonra burada gayrimenkul işlerini yapıyor. İmza işini de işsiz enişteye hallettirdi o imza atıyor. O olmasa kendisi kayınpederinin imzasını atıyor. Sadece imza işini annesine yada işsiz çalışmayan enişte, dayı, kuzen, yeğen falan vekaleten imza atabilir. Hea bunlarla uğraşamam dersen o zaman annesinin imzasını boş bir kağıda bir kaç tane attır onu kendine sakla sonra boş bir kağıtta sen kendine al annesinin imzasını ezberleyecek :) İmza işinden sonra anneyi zahmet ettirmeden fatura keser.

essan tarafından 03/Kas/18 00:15 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csabanci
    csabanci's avatar
    Erkek

anladımm biliyorum illa sağda solda benzerlerini de bu konunun tamamından iişin içinden cıkamadık bi zararı olur mu diye

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csabanci
    csabanci's avatar
    Erkek
    essan bunu yazdı

Kayınpederinin üstüne emlak dükkanı açan memurlarda var hocam ;) Adam hem memur, hem de işten çıkınca yada telefonla (ayrı bir hat ile) pazarlık işlerini kendisi yapıyor. Memurluk işinden sonra burada gayrimenkul işlerini yapıyor. İmza işini de işsiz enişteye hallettirdi o imza atıyor. O olmasa kendisi kayınpederinin imzasını atıyor. Sadece imza işini annesine yada işsiz çalışmayan enişte, dayı, kuzen, yeğen falan vekaleten imza atabilir. Hea bunlarla uğraşamam dersen o zaman annesinin imzasını boş bir kağıda bir kaç tane attır onu kendine sakla sonra boş bir kağıtta sen kendine al annesinin imzasını ezberleyecek :) İmza işinden sonra anneyi zahmet ettirmeden fatura keser.

bu arada benlik bi durum değil yan komsu.. kamuya kapağı atsam zaten ben baska yapmam ki :D

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csabanci
    csabanci's avatar
    Erkek

up olsun belki konu hakkında bir bilgisi olan daha cıkar diye düşündüm..

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

sen sıkayet mı edıyorsun edılıyormusun ? 

sıkayet kanıtlı yapılırsı cok cıddı cezalar yer hatta sunu soyleyım esı devlet memuru dedın ya gecmıse donuk ıspat edılırse sıkayet eden de kıllattırırsa devlet memuru esının calıstıgını beyan etmedıgı ıcın maası dah ayuksek aldıgından dolayı sorusturma yer ama kanıtlı ve adam bulursa o noktalara gıder olay 

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csabanci
    csabanci's avatar
    Erkek
    hipokondriyak bunu yazdı

sen sıkayet mı edıyorsun edılıyormusun ? 

sıkayet kanıtlı yapılırsı cok cıddı cezalar yer hatta sunu soyleyım esı devlet memuru dedın ya gecmıse donuk ıspat edılırse sıkayet eden de kıllattırırsa devlet memuru esının calıstıgını beyan etmedıgı ıcın maası dah ayuksek aldıgından dolayı sorusturma yer ama kanıtlı ve adam bulursa o noktalara gıder olay 

şöyle anlatayım yan yana 3 tane işletme dükkan vs.. ben son tasınanım. yandakiler birbirleriyal alttan usumetleri olup birbirine selam veren tipler. biri diğerini şikayet edince bana da sıcradı ilk basta olay genel denetim gerçekleşti eksiği olan falan kaynayan oldu caddede komple benimde o sırada oda kaydım yoktu yoktu derken ha basvurdum ha basvurcam durumuydu odayla görüşmelerimiz falan vardı vs vs işte eksikler olunca sözlü uyarılar oldu haliyle sonra ben durumu düzelttim benlik bi sıkıntı kalmadı.. ha hatta tabela vergisi verecekken tabelam muafiyete girdi işime bile yaradı. herneyse diğer şikayet edenin açıklarını falan aradık en basta anlattığım durumları bulduk. bu konunun basında yazdığım seyler. biraz öyle şikayet ederiz vs vs celalli dolastık ortada sonra ben uzatmak istemedim tam olarak benlik konu olmadığı için. kenara cekildim acıkcası. simdide banane modundayım.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    nereodi bunu yazdı

hangi madde ve kurallara göre hiç birşey olmayacağını da yaz ki adam görsün neye göre konuştuğunu. Kaynak belirtmeden kesin hüküm konuşma huyunuzdan vazgeçin ki insanlar farklı yere yönlenmesin.

next next next install
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nereodi
    nereodi's avatar
    Erkek
    ilteris bunu yazdı
    nereodi bunu yazdı

hangi madde ve kurallara göre hiç birşey olmayacağını da yaz ki adam görsün neye göre konuştuğunu. Kaynak belirtmeden kesin hüküm konuşma huyunuzdan vazgeçin ki insanlar farklı yere yönlenmesin.

Detaylı yazmaya eriniyorum ancak ikna olmadı ise arkadaş özelden pm atar arar sorar ben anlatırım 

Ben kolay kolay iddialı konuşmam ancak hiçbir bok olmaz kesin bilgi 

canısı| Keser gibi olma; hep bana, hep bana. Testere gibi ol Bir sana bir bana...
Toplam Hit: 2046 Toplam Mesaj: 14
hukuk