folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder İşçilerin Eğitim Mezuniyet Düzeyi

İşçilerin Eğitim Mezuniyet Düzeyi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FahrenHeiT
    FahrenHeiT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

amacım küçümsemek değil merak ettim

maden işçisi veya inşaat işçiliği yapan insanların mezuniyet durumu nedir acaba lise ortaokul ilkokul vs.. ?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FahrenHeiT
    FahrenHeiT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

up

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek

Üniversite mezunu dahi bulabilirsin. Genellikle ilk ve orta öğretim terk oluyorlar. En azından gözlemlediğim kadarıyla. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeepHouse
    DeepHouse's avatar
    Erkek

ben zonguldaklıyım bizim orada herkez madende calısmak ister ister üniversite olsun ister ilk okul olsun cünkü madende 15 sene calısır emekli olursun ama sonra tabiki hasta olursun... ve günlük 6 saat calısırsın fazlasını bünyen kaldırmaz tabiki yani avantaj olarak cok cazip avantajları insanı ister istemez ya ne olacak sıkarım dişimi ccalısırım dedirtio

Bu işler zordur, özveri ister; hatta özveriden fazlasını, ruhunu ister...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FahrenHeiT
    FahrenHeiT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

güzel cevaplar teşekkür ederim başka fikri olan ?

FahrenHeiT tarafından 23/Eyl/14 12:09 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

inşaat işçilerinde komşumuz çalışıyor lise mezunları

ilk okulda çok ama hatta üniveriste mezunu öğretmenlerden bile varmış bunu duyunca şaşırdım.

aslında inşaatta ne yaptığın önemli bazı işler teknik çok yükü yok iyi para alıyorsun gibilerinden çalışuıyorlar.

bir demir bükme yurt dışında 6000 tl alıyormuş. eğer fayans döşemeyese bu fiyat dahada artarmış. demekki üniversitede de ondan rağbet ediyor.

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    skyvalet
    skyvalet's avatar
    Erkek
    the_behulder bunu yazdı

ben zonguldaklıyım bizim orada herkez madende calısmak ister ister üniversite olsun ister ilk okul olsun cünkü madende 15 sene calısır emekli olursun ama sonra tabiki hasta olursun... ve günlük 6 saat calısırsın fazlasını bünyen kaldırmaz tabiki yani avantaj olarak cok cazip avantajları insanı ister istemez ya ne olacak sıkarım dişimi ccalısırım dedirtio

Bende Zonguldaklıyım kardeşim bizim burda Ttk bitik durumda.Tek tük işçi alır.Özel ocaklarda maden işçileri köle gibi çalışır.Senin anlattığın Zonguldak eskide kaldı güzel kardeşim.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FahrenHeiT
    FahrenHeiT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    futurist bunu yazdı

inşaat işçilerinde komşumuz çalışıyor lise mezunları

ilk okulda çok ama hatta üniveriste mezunu öğretmenlerden bile varmış bunu duyunca şaşırdım.

aslında inşaatta ne yaptığın önemli bazı işler teknik çok yükü yok iyi para alıyorsun gibilerinden çalışuıyorlar.

bir demir bükme yurt dışında 6000 tl alıyormuş. eğer fayans döşemeyese bu fiyat dahada artarmış. demekki üniversitede de ondan rağbet ediyor.

öğretmen :s

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Olgunisik
    Olgunisik's avatar
    Erkek

İnşaatda okum-yazma hatta türkçe bilmeyenden yükseklisans yapana kadar her eğitim kademesinden insan bulunur. Çoğunluk lise mezunu yada daha düşük eğitim seviyesindedir. 

Uzmanlık gerektiren (klşima santrali, zayıf akım sistemleri vb.) işlerde lise ve 2 yıllık mezunu en çok bulunan eğitim seviyelerindendir. Gerçi eğitim sistemimiz sağolsun lisans mezunu işsizler mecburen inşaata çalışıyorda olabilir. 

Jeoloji mühendisleri için ne denir bilirsiniz. Jeoloji mühendisliği ençok bankacı yetiştiren alternatif bölümdür :-)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

ilk -orta -lise -üni bile var 

üniler genelde harç parası gibi işler için yapıolar

inşaat işi pis iş gibi durur ama 5 tane ahize asarsın 250 tl alır gidersin !

ayrıca demirciler en çok parayı alır.

yurt dışına sağlam firmayla çıkarsan 5-10 senede deli paralar kazanabilirsin (türkiyeye göre)

ama şu anda inşaat sektörü patladığından doğu kökenli insanlar birbiri arasında daha iyi anlaştığından çoğu komşu köylü gibi çalışıyorlar.

evet eğitim seviyeleri düşük %60 gibi bi kısmının.

Minimalist Değilim Tembelim
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coLin
    coLin's avatar
    Erkek

Reno, fiat ford vb büyük otomotiv fabrikalarında üniv mezunu işçi statüsünde çalışan insanlar var. 

Toplam Hit: 1693 Toplam Mesaj: 13