folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Isı Pompası Veya Elektrikli Kombi Kulanan Var Mı

Isı Pompası Veya Elektrikli Kombi Kulanan Var Mı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erebos
    erebos's avatar
    Erkek

Merhabalar,  bizimkiler Uşakta bahçede yaşıyor, 75m2 2 katlı toplam 150m2 yerleri. Zamanında yaparken inşaatçılar aklına girmiş alttan ısıtmayı döşetmişler, karolifer yok şimdi bağlatacaklar ama tabi doğalgaz da yok. 

Bir kaç kişi ısı pompası önerdi evlerinde var, aylık 2.5 geliyormuş, ancak toshiba 200bin alarko140bin fiyat çektiler. Elektrikli kombi en az 2 kat yakar diyorlar.

Şimdi şöyle bir durumvar bizimkiler ne bağlatırsak bağlatalım soba yakacaklar zaten, odun çok ve bedava,(sobalı karoliger için yerimiz yok malesef). Yani sadeca soğuğu kormak için 140bin masraf yapmayalım diyorum, elektrikli kombi alsak ve sürekli minimumda çalıştırsak ve soba ile desteklesek sizce mantıklı mı. Yani farka bakürsük 10 senede anca amorti ediyor gibi.

Bilen kullanan var mı tavsiyesi olan

Zira Kalemler kaldırılmış,sayfalar kurumuştur.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

https://www.hepsiburada.com/yagli-radyator-c-80081037

kaloriferden farkı yok, çok bişey de yakmıyor. 2kw olanı geniş bir salonu ısıtıyor rahatça

bi tane yağlı radyatör bi tane şundan al : https://www.trendyol.com/pd/kamardey/ally-wattmetre-enerji-tuketim-sarfiyat-olcer-olcum-priz-230v-3680w-16a-p-336636848?boutiqueId=61&merchantId=755861

bir ay tak kullan bak ne kadar yakacak, ne kadar ısıtacak vs . baktın kurtarıyor git her odaya bi tane koy, bağla şu tplinkin akıllı prizlerine. bi tane de akıllı termostat koyarsın, desin işte 25 olunca kapat 15 olunca aç vs vs 

ama sikko marka alma, ısıtmıyor. düzgün markalar soba gibi dokunulmayacak kadar sıcak oluyo vs vs

tabi 3-5 tane alıp her odaya koycam dersen evin eletkrik tesisatı kaldıracak mı onu da düşünmen lazım

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

https://www.hepsiburada.com/radiatherm-vera-16-dilim-elektrikli-aluminyum-yagli-radyator-pm-HBC000015LVAT

direk kalorifer şekli termostatlı olanı da varmış bak.

140 bini faize koysan zaten bunun elektrik  faturasını rahat öder amk

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

şimdi retret gelir der "git balina avla yağını yakıp ısın" falan, onu siktiret , o adam çizgi filmden kaçmış

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aercys
    aercys's avatar
    Erkek

Hocam LG ThermaV 16kW (ev iki katlı, 110 m2)  Monoblok ısı pompası kullanıyorum. Lokasyon Bodrum, Petek, tesisat ıvır zıvırı ile 220.000 TL'ye mal oldu. 

Aylık tüketim maliyeti de aşağı yukarı senin bahsettiğin fiyatlar. Bundan önce elektrikli kombi, lpg'li kombi ve odun sobası ile ısındım. Benim için optimumu bu oldu. İlk kurulum maliyeti yüksek ancak şu anda rahat ettim.

Eğer imkanınız varsa tavsiye ederim.

0x62 0x75 0x6e 0x75 0x20 0x79 0x61 0x7a 0x61 0x6e 0x20 0x74 0x6f 0x73 0x75 0x6e 0x2c 0x20 0x6f 0x6b 0x75 0x79 0x61 0x6e 0x61 0x20 0x6b 0x6f 0x73 0x75 0x6e
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    burhan808
    burhan808's avatar
    Erkek

hocam gunes paneli ve lto bataryali bir sistem kurun. bu bahsettigim sistem canim ulkemde bahsettiginiz paralara daha verimli bir sistem zor. Zaten soba kuracagim diyorsun, enerji uretimi olduktan sonra enerji tuketimi sana kalmis. elektrikli kombi, elektrik kw ucretinden dolayi hic bir zaman f/p urunu olmayacak. Bataryali sistemler pahali gelirse anlik tuketebilecegin sistemleri arastir. Usak ili turkiye genellemesinde uretim olarak orta derece. Son olarak konu disi, ortamdaki nem miktarini artirirsan isitma daha kolay ve verimli olur.

"O da Senden Razi Dön Rabbine"
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erebos
    erebos's avatar
    Erkek

Elektrikli kombi için ECA ve termodinamik tavsiye ediyolar bilgisi olan var mı 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erebos
    erebos's avatar
    Erkek
    aercys bunu yazdı

Hocam LG ThermaV 16kW (ev iki katlı, 110 m2)  Monoblok ısı pompası kullanıyorum. Lokasyon Bodrum, Petek, tesisat ıvır zıvırı ile 220.000 TL'ye mal oldu. 

Aylık tüketim maliyeti de aşağı yukarı senin bahsettiğin fiyatlar. Bundan önce elektrikli kombi, lpg'li kombi ve odun sobası ile ısındım. Benim için optimumu bu oldu. İlk kurulum maliyeti yüksek ancak şu anda rahat ettim.

Hocam aşağı yukarı senin dediğin gibi diye belirtmişsin ama acaba ne kadar fark etti biliyomusun elektrikli ile ısı pompası arasında

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    proxy
    proxy's avatar
    Erkek

Evin içinde ısınma boruları (yerden ısıtma) döşenmiş madem, sisteme kat kaloriferi entegre ederek odun kömür vb şeyler yakarak kat kaloriferinde ısınan suyu evin içindeki borulardan geçirerek evi ısıtabilirsin pekte bir. maliyeti olmaz, iş bilen bir usta bulduktan sonra.. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aercys
    aercys's avatar
    Erkek
    erebos bunu yazdı
    aercys bunu yazdı

Hocam aşağı yukarı senin dediğin gibi diye belirtmişsin ama acaba ne kadar fark etti biliyomusun elektrikli ile ısı pompası arasında

Elektrikli kombiyi kullanalı 3 seneden fazla oluyor. Isı pompasına göre epey sarfiyatı yüksekti ama karşılaştırma yapmam zor uzun zaman geçti. Mesajında demişsin aylık 2.5 geliyormuş diye, benim de tüketimim o kadar aşağı yukarı ısı pompasında.

0x62 0x75 0x6e 0x75 0x20 0x79 0x61 0x7a 0x61 0x6e 0x20 0x74 0x6f 0x73 0x75 0x6e 0x2c 0x20 0x6f 0x6b 0x75 0x79 0x61 0x6e 0x61 0x20 0x6b 0x6f 0x73 0x75 0x6e
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DevilKingtr
    DevilKingtr's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı

şimdi retret gelir der "git balina avla yağını yakıp ısın" falan, onu siktiret , o adam çizgi filmden kaçmış

kjhasdfkjhaskjdfhkjasdhfasdfasdfasdf

Viski var önlerinde , Ne içen dediler ? ırakı dedim ben https://www.kisa.link/QobI
Toplam Hit: 807 Toplam Mesaj: 19
isı pompası elektrikli kombi