Işık Hızı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    watervay
    watervay's avatar
    Erkek

Arkadaşlar başlığı görünce hemen bi bitmediniz aq moduna girmeyin :) Akşam akşam aklıma şu soru geldi paylaşayım istedim. İnsanlar hep ışık hızını geçme peşinde. Peki sizce tamamen duran bişey var mı? Bence yok. Sonuç olarak en kötü ihtimalle atom etrafında bile bir döngü var ve herşeyde enerji var canlı diyebiliriz. Peki atom etrafındaki elektronlar durdurulabilir mi?

Syntax error..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Hocam simdi beyinlerimiz atom alti parcaciklari anlamak icin evrimlesmediginden sen onlari anca topun cevresinde donen misketler olarak algilayabiliyorsun. Fakat atom alti parcaciklarda isler bizim genelde alisik oldugumuz newton fiziginden cok farkli isliyor. Onun icin hic kafani o sekilde yorma.

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Atom fiziğinede profesörlüğede lanet olsun der konudan giderim,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurulmac11
    nurulmac11's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

Hocam simdi beyinlerimiz atom alti parcaciklari anlamak icin evrimlesmediginden sen onlari anca topun cevresinde donen misketler olarak algilayabiliyorsun. Fakat atom alti parcaciklarda isler bizim genelde alisik oldugumuz newton fiziginden cok farkli isliyor. Onun icin hic kafani o sekilde yorma.

ben o elektronlar birbirine nası karışmadan bi cisim meydana getirio onu anlayamadım daha 

black implies white, self implies other, life implies death.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

Aynı şekilde,

Telefonla konuşurken, düzgün bir rapor yazamama sebebimiz de evrimsel süreçten dolayıdır. Bundan 200 yıl önceye kadar iki işi aynı anda yapmaya hiç ihtiyaç duymadığımızdan bir anda ancak bir işi yapabiliyoruz.

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SüperSperm.
    evsiz
    evsiz's avatar
    Erkek

velevki durdurulabiliyor :) 

Bazı İnsanLar AnıLarıyLa AnıLıR Bazı İnsanLar AnaLarıyLa...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pSkpt
    pSkpt's avatar
    Erkek

Mutlak 0 ?

İmza...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek
    nurulmac11 bunu yazdı
    HolyOne bunu yazdı

ben o elektronlar birbirine nası karışmadan bi cisim meydana getirio onu anlayamadım daha 

Bazen benimde aklıma geliyor,

Şimdi her şey atomya. g*tümde başımda bile elektronlar dönüyo lan diye düşünüp kötü oluyorum.

Sadece masa bacağında yok o elektronlar her yerimizde var :S

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek

İlk soru için bkz: −273,15 °C

Eğer atom modelinde aklınıza yatmayan elektronların birbirlerine karışmamalarıysa, bir de şunu düşünün; eğer bir atom odanızın büyüklüğünde olsaydı çekirdeği bir kum tanesi kadar olurdu. Atomun %99,9999999999'u boştur. Peki o halde nasıl atomun içinden bir şeyler geçemiyor? Elektrostatik kuvvet yüzünden. Evet, siz bir şeye dokunduğunuzda aslında ona dokunmuyorsunuz. Atıyorum masanın atomlarındaki elektronlar ile elinizdeki atomlar arasındaki elektronlar birbirini itiyorlar. Peki o halde pozitif yüklü olan atom çekirdeği, nasıl oluyorda elektronları çekmiyor ve elektronlar çekirdeğe çarpmıyor? Bunun için kuantım fiziğine giriş yapmalısınız. Elektronlar neden birbirine çarpmıyor sorusu da bununla paralel. Eğer elektronları okulda öğretildiği gibi atomun etrafında dönen parçacıklar olarak düşünüyorsanız çok yanılıyorsunuz. Algılaması kolay olduğu için okulda öyle öğretilse de, o model gerçekten çok uzak.

krypt tarafından 15/Şub/15 22:04 tarihinde düzenlenmiştir

while (1<2)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rappermcs
    rappermcs's avatar
    Erkek

kuantum dünyasına hoş geldin:)

eğer düşüncelerini daha da derinleştirmek istersen einstein ı oku..  Çünkü herşey o asansöre bindiğinde başlıyor. acaba o mu aşağıya iniyor yoksa herşey yukarıya mı çıkıyor :):):) 

Paslanmış bir uygulama geliştirici.. #AnalistŞart
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KAAMOS
    KAAMOS's avatar
    Erkek

Birşeyin tam olarak durgun olması için kütlesinin olmaması lazım elektron ufakta olsa bir kütleye sahip olduğu için imkansız

peki fotonun kütlesi yok o tam anlamı ile durabilir mi? tam olarak bilmiyorum m=h/λc sanırım buna görede dalga boyunun olmaması gerekiyor ki öyle birşey olabilir mi bilmiyorum

yanlışım olabilir daha iyi bilen birileri net bir şekilde açıklar umarım benimde ilgimi çekti

KAAMOS tarafından 15/Şub/15 22:02 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 3282 Toplam Mesaj: 33