folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder İslama Göre Cinsel Hayat

İslama Göre Cinsel Hayat

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

Cinsel hayatta Allaha ibadet yoludur;

Allah; varlığını kendi zatından alan ezeli ve ebedi olan rab.dir O birdir. Bütün varlıklar ona muhtaçtır. Doğmamıştır doğurmamıştır.eşi ve benzeri yoktur. Bilici işitici ve görücüdür….

Bütün varlıkları yaratan odur. O hz. Ademi yarattı.Ondan eşini halk etti. Üreme kanununu koydu. Hz adem ve eşinden erkekleri ve kadınları çoğalttı. Yüce Allah ebedi hayat takdir ederek yarattığı insana akıl ve irade verdi. İradesini dilediği gibi kullanma yetkisi bahşetti.sonrada onu kulluk denemesine tabi tuttu. Kulluğun esasınıda ibadet kıldı.

Şanı büyük olan Allah ilk insan hz ademi ve ilk peygamber olarak vazifelendirdi

Cinselliği korumak ve kullanmak ibadettir;

Her bir varlığın yaratılış  her bir varlığın yaratılış kanunlarını koyan ve tabii görevlerini belirleyen Allahtır.

Allahın koyduğu hilkat kanunlarını ve görevlerini korumak onun emri olduğu için ibadettir.

Cinsel hayatı evlilikle başlatıp sürdürmek ibadettir;

Allahın ve peygamberinin emirlerini uygulayarak evlenmek ve böylece cinsel hayatı başlatıp sürdürmek ibadettir. Evet helalden ve haramdan giderilebilecek ve tatmin olunabilecek cinsel ihtiyaç ve arzuları kulluk şuuru içinde Allahın ve peygamberinin emir buyurduğu evlilik yoluyla giderip sukunet bulmak ibadettir.

Evlilik Allahın dileği onun resulunun uygulamasıdır. Çünkü tabi tutulduğumuz kulluk denemesi gereği sorumlu olduğum Allah ve peygamber buyruklarının mühim bir bölümü; boşanmak iddet ila zıhar miras ceza v evlilik esasına dayalıdır.

Evlilik ancak cinsellikle oluşturulup yaşatabileceğinden helal cinsel eylemler pek tabii ki ibadettir.

Cinsel haramlardan kaçınmak ibadettir;

Cinsel haramlar dahil Allah ın ve peygamberinin bütün yasaklarından kaçınmak ibadettir. Kaçınılması gerek ilahi yasaklardan biri zinadır. Allah ‘’zinaya yaklaşmayınız’’ buyuruyor veyaklaşmayanların erecek kullar arasında yer alacağını bizlere şöyle açıklıyor. Furkan suresi ayet 68-9;

(rahmeti bütün varlıkları kuşatan Allah ın sevdiği kullar) Allah ın yanında bir başkasını ilah edinip ona kulluk etmezler.ölümü hak edenler dışında  Allah ın haram kıldığı cana kıymazlar. Zina da etmezler.kimde bunları yaparsa işlediği günahın cezasını görür. Kıyamet günü azab kat kat olur.o korkunç azabın içinde hor ve hakir bir halde ebediyen kalır.

Zina yapmak imkanlarına malik iken Allah ın azabından korkarak ve rızasını taleb ederek zinadan kaçınmak öylesine büyük bir ibadettirki bu ibadet dünyada mucizemsi olayları doğurabilecek yüceliktedir

Cinsel haramlardan korunmak için eşle cinsel ilişki ibadettir;

Allahın ve peygamberin haram kıldıklarından kaçınmak farzdır.

Aşağıdaki hadis bu gerçeği açıklamaktadır.

• Sahabi ebu zer anlatıyor;

Ya resulullah bizden biri cinsel arzularını tatmin ederde bu sebeble ona sevap verilir mi ?

pek tabiki verilir ya sizlerden biri zina yapacak olsaydı yaptığı zinadan ötürü günaha girmeyecek miydi? Buna ne dersiniz ?bunun gibi nikahlı eşiyle tatmin bulunduğu zamanda kendisine sevap verilir

Çocuk sahibi olmak için cinsel ilişki ibadettir;

Allah ilk insanı topraktan yaratmış üremesini dilemiştir. Çoğalmasınıda cinsi münasebete bağlamıştır.sadak-ı cariye olabilecek duacı bir çocuğa sahip olmak amacıyla eşle cinsi münasebet Allah ın ihsanına talip olmaktır.onun ihsanına onun meşru kıldığı yoldan talip olmakta onun rızasına ermektir. Bu sebeple çocuk sahibi olmak amacıyla cinsi ilişkide bulunmakta ibadettir.

n       Ebu zer anlatıyor,

Allah resulu bize şöyle dedi. Güneşin doğduğu her bir gün kişinin kendi nefsi için sadaka vermesi  lazımdır.

Bende şöyle dedim; ortaya çıkıp;

Ya resulullah bizim malımız yokki nerden bulupda sadaka vereceğim bu sözler üzerine resul şöyle buyurdu;

Sadaka kapıları çoktur. Subhanallah elhamdülillah allahu ekber laileha illallah estağfirullah bu zikirler sadakadır.

Sünneti izleyerek cinsel ilişkide bulunmak.

Sözlü sünneti izleyerek cinsel ilişkide bulunmak ibadettir şöyleki;

1.        besmele çekmek

2.        şeytandan Allaha sığınmak

3.        iyice seviştikten sonra ilişkiye başlamak

4.        kadının durumunu gözetip kadın orgasm(boşalma) olmadan ayrılmamak

5.        cinsel ilişki sırasında çok konuşmamak

azil(rahmin dışına boşalmak)dan korunma.

beni izlemeye devam edin. :) devam edecek zamanla

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WebCrow
    WebCrow's avatar
    Erkek

mayrip bunu yazdı:
    -----------------------------

<!--[if !supportLists]-->4.        <!--[endif]-->kadının durumunu gözetip kadın orgasm(boşalma) olmadan olay yerinden ayrılmamak

bu kuralı gözetmeyene "kendine müslüman" diyoruz :F

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArmadA
    ArmadA's avatar
    Erkek
    geçenki bahsettiğin kitap varıdı bu omu lo ?

Living Death
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek
    bi içine etme konunun. bilgilenmek için yazacağım. kitaptan bazı kısımlarını yazıyorum

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bella_ciaa
    bella_ciaa's avatar
    Erkek

<!--[if !supLists]-->3.        <!--[endif]-->iyice seviştikten sonra ilişkiye başlamak mi?

bunu biraz daha açıklarmısın. yani sevişme derken bildiğimiz sevişme mi :)

Rüyamda Ben Ve hazreti Fethullah hoca abey efendi aynı Keranedeydik. İkimizde Aynı Kaşarı Zükmek İstedik. Ben Qarıyı Ona Vermeyince Fışfışla Fışfışlaya Ağlamaya Ve Vaaz vermeye Başladı. "Evladım Dünya Geçicidir (fışfışpırrt) Paylaşamadığınız bişey Varsa; Önce Arkadaşına İkram Et. Sonra Sen Yap... :D
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek
    imran268 bunu yazdı:

3. iyice seviştikten sonra ilişkiye başlamak mi?

oy oy sorun anasını satayım. başka sevişme varmıydı ?  

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bella_ciaa
    bella_ciaa's avatar
    Erkek
    mayrip bunu yazdı:
    imran268 bunu yazdı:

<!--[if !supLists]-->3. <!--[endif]-->iyice seviştikten sonra ilişkiye başlamak mi?

oy oy sorun anasını satayım. başka sevişme varmıydı ?  

ohoooo sen uyun tabiki var. mesela fransıoz öpücüğü . çeşitli fanteziler felan. onları soruom . tabiki :D

Rüyamda Ben Ve hazreti Fethullah hoca abey efendi aynı Keranedeydik. İkimizde Aynı Kaşarı Zükmek İstedik. Ben Qarıyı Ona Vermeyince Fışfışla Fışfışlaya Ağlamaya Ve Vaaz vermeye Başladı. "Evladım Dünya Geçicidir (fışfışpırrt) Paylaşamadığınız bişey Varsa; Önce Arkadaşına İkram Et. Sonra Sen Yap... :D
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FischExistenz
    FischExistenz's avatar
    Erkek
    sikişin genjler :D
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Profesor
    Profesor's avatar
    Erkek
    imran268 bunu yazdı:

<!--[if !supLists]-->3.        <!--[endif]-->iyice seviştikten sonra ilişkiye başlamak mi?

Ön sevişmeyi kastediyor hajım.

neyse ne laannn....
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Luci
    Luci's avatar
    Erkek

azil(rahmin dışına boşalmak)dan korunma.

Paşa o ne demek oluo ona bi anlam veremedim.. Dışa boşalmak ii bişimi yoksa dışa boşalmayalımmı müridler olarak??

Bide kıbleye dönücektin falan gibi bişilerde wardı ben burda göremedim..Yoksa yanlış mı biliorum??

a.Q.a
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    retrem
    retrem's avatar
    Erkek

beyler dasaq geçmiom tamamen sosyal bi sorum olacak.
    dinde arkadan koymak harammı bilenininz vardır ? :D

Toplam Hit: 3291 Toplam Mesaj: 22