folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder İşlemci Alırken Dikkat Edilecek Şeyler ?

İşlemci Alırken Dikkat Edilecek Şeyler ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cLust3R
    cLust3R's avatar
    Erkek

İşlemci alırken işlemcinin iyi olmasını belirleyen özellikler nelerdir ?   İşlemcinin Mhz hızımı , L1 yada  L2 bellek hafızasımı , veriyolu (fsb) hızımı ?

Birde bu pentium core duo 2 ve pentium d işlemciler hakkında ne düşünüyorsunuz ?  AMD 3500 istiorm ama  anakart , ekran kartı fln deişicek ozmnda çok masraflı olucak..

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Islemci kutusunun uzerinde AMD yazmasi gerekecek :) ...

intel sececeksen core 2 duo nun alt seviye islemcilerinden al para yatirma.

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BuZuL
    BuZuL's avatar
    Erkek
    kompunun dediği doğru abü mhz yede bvak tabi bide amet olmasına dikkat et.

DAĞDA ÜÇ BEŞ KOYUN SÜRÜSÜ, TUTTURMUŞ BİR KÜRDİSTAN TÜRKÜSÜ, ELİNE ALMIŞ BAYRAK DİYE BİR MASA ÖRTÜSÜ, SATSAN BEŞ PARA ETMEZ NE DİRİSİ NE DE ÖLÜSÜ, SOYU SOYSUZ OLAN SENSİN TOPRAK SENİN NEYİNE, İTE İTLİK YAPIP KAFA TUTMA BEYİNE, ANLASA DEDİĞİMİ SOKAKTAKİ KÖPEK AĞLAR HALİNE, DUY ULAN SOYSUZ NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.......
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AntiOksidan
    AntiOksidan's avatar
    Erkek

anakarta  ve diğer ekipmanlara uyumluluğu

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cLust3R
    cLust3R's avatar
    Erkek
    İki işlemciyi AMD   Intel kıyasladım Amd nin Mhz ile L1 önbellek i Intelden daha fazla fakat Intel 'in L2 önbellek hızı amd den daha üstün. Hangi işlemci daha iyidir sizce ?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AntiOksidan
    AntiOksidan's avatar
    Erkek

işlemci veriyi l2 den önce l1 de arar.o yüzden l1 i üstün olanı seçmen ilk etapta/kabaca daha mantıklı

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wassh
    wassh's avatar
    Erkek

bence overclock yapmayacaksan ya da yapıcam ama donanım yok onlarada para bayılamam diosan bosuna AMD alma. cak inteli dusunme gerisini. 2 cekirdek teknolojisini kullan. bunlar aralarında 3 e ayrılır dikkat et ama bunlara.

1) pentium D

2) pentium core duo 2

3) pentium core 2 duo

efet yazılısları hemen hemen aynıda olsa bu islemciler farklı. yani hepsi cift cekirdek ama performans bakımından en iyisi core 2 duo. sen gidip cift cekirdek alcam diosun eger PC yi toplayan bişi bilmiosa sana sokuo pentium d yi bitirio isini. ne o cift cekirdek aldım diosun sorada. performansları arasında baya fark var.. dikkat et bence secim yaparken. anakart falan degistirmen bu dedigim işlemcilerde de gerekecek. hatta core 2 duo destekleyen karta baya bayılabilirsin parayı sölim..

cin alinin mına koyam bana bişi olmasın...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    ben olsam pentium 4 661 cedar mill işlemci kullanırım.bu işlemci core2duodan sonra en iyi işlemcidir.c2d. de iyi ama ck pahalı be abi.

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Type-R
    Type-R's avatar
    Erkek

Şuanda AMD Athlon 3500+ 'ya sahibim ve aşırı memnunum.

Web & Grafikle ilgileniyorum çalışmalarda vs. bulunuyorum performansında çok memnunum AMD'nin,özellikle grafik vs. takılacaksan pc'de mutlaka AMD derim..

Bunun yanında alırken şunlara dikkat et Veriyolu(fsb)  ve ön bellek.

Çift çekirdeklimin espirisi şudur misal biz bugüne kadar hep 667 , 800 vs. kullandık adamlar 1300 yaptı bunu haliyle işlemler daha hızlı iletiliyor vede performans artıyor.

Ayrıca ön bellek'te çok etken hızda.

Ayrıca şunuda ekliyim RAM'da önemlidir misal sana tavsiyem Dual channel bir Ram almandır 2 yollu olunca işlemler hızlanıyor vs.

son seçim tabikide senin.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wassh
    wassh's avatar
    Erkek

yolbulucu bunu yazdı:
    -----------------------------
    ben olsam pentium 4 661 cedar mill işlemci kullanırım.bu işlemci core2duodan sonra en iyi işlemcidir.c2d. de iyi ama ck pahalı be abi.
    -----------------------------

cok az daha bekleyin... hepsinin fiyatlari yarı yarıya dusecek... bilgi saglam yerden... simdi c2d alacaklarda almasin. sonra cok uzulurler. cok az daha idare edin işlemcinizle yenileme niyetiniz varsa. sonra dizlerinizi doversiniz ;)

cin alinin mına koyam bana bişi olmasın...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mephisto
    mephisto's avatar
    Erkek

bende core 2 duo var ıntel önerırırm eger cıft cekırdeklı olucaksa.Amdler tutulmuo cıft cekrıdekte denemedımde sorun yarattıgını duydum.

wassh da anlatmıs zaten pentıum D falan bunların alakası yok bır bırlerıyle.On bellegı yuksek olanlardan almaya bak her ne acıcak olursan ol ılerde daha hızlı acmana yardımcı olur.

Isı olarak cok benım ıslemcı 70 80 dereceye kadar dayanabılıomus :D

suanda pcyı acalı 5-6 saat oldu bayada ıslem yapıyorum ısı 24 dereceyı gecmıo =) geneldede boyle hıc 27-28 derece gormedım =)

http://i167.photobucket.com/albums/u131/rebel0735/core.jpg

Issız kuytu köşelerden and olsun ki döneceğiz !
Toplam Hit: 3395 Toplam Mesaj: 12